22.01.2014 (00:00)

Kultowa godzina w środę: Faith No More, Arctic Monkeys i INXSW Kultowej godzinie w środę między innymi: brytyjski debiut grupy Faith No More, triumfy formacji Arctic Monkeys oraz urodziny Michaela Hutchence'a z INXS i Stevena Adlera z Guns N'Roses.

W 1960 roku urodził się Michael Hutchence, wokalista grupy INXS. Muzyk żył zaledwie 37 lat, został znaleziony martwy w pokoju hotelowym w Sydney, 22 listopada 1997 roku.

Urodziny obchodzi Steven Adler, który grał na perkusji w zespole Guns N' Roses. Muzyk przyszedł na świat w 1965 roku.

W 1988 roku grupa Faith No More zadebiutowała na żywo w Wielkiej Brytanii. Muzycy wystąpili w Londynie, był to jeden z 13 koncertów koncert w ramach brytyjskiej trasy.

>>>ZESPOŁY ROCKOWE: Faith No More - frontman Mike Patton robi muzykę do horroru The Vatican Tapes. A kiedy nowa płyta ? [VIDEO]<<<

8 lat temu grupa Hard-Fi znalazła się na pierwszym miejscu brytyjskiej płytowej listy przebojów z debiutanckim albumem "Stars of CCTV". Płyta zyskała świetne recenzje, była też nominowana do Mercury Music prize.
 
Również w 2006 roku triumfy na listach święcili muzycy formacji Arctic Monkeys. Zespół zapewnił sobie drugi numer jeden na listach przebojów, a to dzięki kawałkowi "When The Sun Goes Down". 

>>>BRIT Awards 2014: Arctic Monkeys - dwie nominacje i występ na gali rozdania BRIT Awards [VIDEO]<<<  
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Wiedźmin - Maciej Musiał nie był jedyny! W serialu zagrał jeszcze jeden Polak

  2020-02-21
  Okazuje się, że udział Macieja Musiała w serialowej ekranizacji powieści Andrzeja Sapkowskiego nie jest jedynym polskim 'akcentem'. W produkcji mogliśmy zobaczyć jeszcze jednego Polaka, który ma już zresztą bardzo duże doświadczenie aktorskie.
 • Alanis Morissette w Polsce! Bilety, data, miejsce koncertu gwiazdy. Kiedy premiera płyty?

  2020-02-21
   Pojawiły się doskonałe wieści dla fanów chwytających za serce piosenek. Alanis Morissette prezentuje singiel „Smiling” zapowiadający płytę „SUCH PRETTY FORKS IN THE ROAD”.
 • Koncerty w Wielkiej Brytanii staną się problemem? Artyści słono zapłacą za występ

  2020-02-21
   Wiele miast Wielkiej Brytanii stanowiło dotychczas stały punkt trasy koncertowej niemal każdego wykonawcy. Wygląda na to, że wkrótce może się to mocno zmienić ze względu na utrudnienia, z jakim będą musieli mierzyć się artyści.
 • Ozzy Osbourne - album The Ordinary Man pomógł mu walczyć z chorobą. Poruszające wyznanie muzyka

  2020-02-21
  Album The Ordinary Man Ozzy'ego Osbourna ukazał się aż dziesięć lat od jego poprzedniej solowej płyty. Muzyk, który niedawno wyznał, że cierpi na bardzo poważne problemy zdrowotne, zdradził też, że tworzenie płyty pomogło mu stawić czoła chorobie.
 • Spiritual Front w Polsce 2020 - bilety, data, miejsce koncertu, na którym zespół zagra utwory The Smiths

  2020-02-20
  Klub Hydrozagadka & Deerhunter Booking & KATZ ponownie zapraszają na koncert włoskiej formacji SPIRITUAL FRONT. Oprócz twórczości SF usłyszymy znane utwory brytyjskiej kapeli The Smiths.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz