22.01.2014 (00:00)

Kultowa godzina w środę: Faith No More, Arctic Monkeys i INXSW Kultowej godzinie w środę między innymi: brytyjski debiut grupy Faith No More, triumfy formacji Arctic Monkeys oraz urodziny Michaela Hutchence'a z INXS i Stevena Adlera z Guns N'Roses.

W 1960 roku urodził się Michael Hutchence, wokalista grupy INXS. Muzyk żył zaledwie 37 lat, został znaleziony martwy w pokoju hotelowym w Sydney, 22 listopada 1997 roku.

Urodziny obchodzi Steven Adler, który grał na perkusji w zespole Guns N' Roses. Muzyk przyszedł na świat w 1965 roku.

W 1988 roku grupa Faith No More zadebiutowała na żywo w Wielkiej Brytanii. Muzycy wystąpili w Londynie, był to jeden z 13 koncertów koncert w ramach brytyjskiej trasy.

>>>ZESPOŁY ROCKOWE: Faith No More - frontman Mike Patton robi muzykę do horroru The Vatican Tapes. A kiedy nowa płyta ? [VIDEO]<<<

8 lat temu grupa Hard-Fi znalazła się na pierwszym miejscu brytyjskiej płytowej listy przebojów z debiutanckim albumem "Stars of CCTV". Płyta zyskała świetne recenzje, była też nominowana do Mercury Music prize.
 
Również w 2006 roku triumfy na listach święcili muzycy formacji Arctic Monkeys. Zespół zapewnił sobie drugi numer jeden na listach przebojów, a to dzięki kawałkowi "When The Sun Goes Down". 

>>>BRIT Awards 2014: Arctic Monkeys - dwie nominacje i występ na gali rozdania BRIT Awards [VIDEO]<<<  
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Pijany Angus Young i Brian Johnson, chcieli znaleźć potwora z Loch Ness

  2020-10-29
  Angus Young i Brian Johnson znają się od wielu lat i oprócz tego, że grają w jednym zespole, są także przyjaciółmi. W jednym z ostatnich wywiadów, zapytano Briana o jakąś historią związaną z Angusem. Wokalista postanowił przytoczyć totalnie zwariowaną opowieść.
 • Stwórz swoje inicjały w klimacie AC/DC. Zespół udostępnił specjalny generator

  2020-10-29
  Nowa płyta AC/DC wywołuje wiele emocji i wgląda na to, że zespół ma wiele niespodzianek dla fanów. Przykładem może być specjalny generator, dzięki któremu możemy stworzyć swoje inicjały w klimacie okładki nowej płyty zespołu.
 • Zagraniczne gwiazdy wyraziły poparcie dla protestów w Polsce

  2020-10-29
  Protesty, które przetaczają się przez Polskę w ostatnich dniach, odbiły się szerokim echem na całym świecie. Również zagraniczne gwiazdy wyraziły swoje poparcie dla strajku kobiet w naszym kraju.
 • Sepultura zaprezentowała swoją wersję utworu 'Tainted Love'. Przebili cover Mansona?

  2020-10-29
  Utwór 'Tainted Love' jest prawdopodobnie jednym z lubionych numerów zespołów rockowych i metalowych, świadczyć o tym może spora ilość coverów. Teraz do tego grona dołączył zespół Sepultura.
 • Robb Flynn ocenił kultowy album Linkin Park: dobrze zniósł próbę czasu

  2020-10-29
  Mimo upływu lat, wielu artystów docenia zespół Linkin Park i jego wkład w muzykę rockową, Robb Flynn postanowił ocenić pierwszy krążek zespołu, który był przełomem w ich historii.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz