22.01.2014 (00:00)

Kultowa godzina w środę: Faith No More, Arctic Monkeys i INXSW Kultowej godzinie w środę między innymi: brytyjski debiut grupy Faith No More, triumfy formacji Arctic Monkeys oraz urodziny Michaela Hutchence'a z INXS i Stevena Adlera z Guns N'Roses.

W 1960 roku urodził się Michael Hutchence, wokalista grupy INXS. Muzyk żył zaledwie 37 lat, został znaleziony martwy w pokoju hotelowym w Sydney, 22 listopada 1997 roku.

Urodziny obchodzi Steven Adler, który grał na perkusji w zespole Guns N' Roses. Muzyk przyszedł na świat w 1965 roku.

W 1988 roku grupa Faith No More zadebiutowała na żywo w Wielkiej Brytanii. Muzycy wystąpili w Londynie, był to jeden z 13 koncertów koncert w ramach brytyjskiej trasy.

>>>ZESPOŁY ROCKOWE: Faith No More - frontman Mike Patton robi muzykę do horroru The Vatican Tapes. A kiedy nowa płyta ? [VIDEO]<<<

8 lat temu grupa Hard-Fi znalazła się na pierwszym miejscu brytyjskiej płytowej listy przebojów z debiutanckim albumem "Stars of CCTV". Płyta zyskała świetne recenzje, była też nominowana do Mercury Music prize.
 
Również w 2006 roku triumfy na listach święcili muzycy formacji Arctic Monkeys. Zespół zapewnił sobie drugi numer jeden na listach przebojów, a to dzięki kawałkowi "When The Sun Goes Down". 

>>>BRIT Awards 2014: Arctic Monkeys - dwie nominacje i występ na gali rozdania BRIT Awards [VIDEO]<<<  
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Reakcja Kurta Cobaina, na ceny biletów na Madonne rozwaliła system. W sieci pojawił się niepublikowany wywiad [WIDEO]

  2020-07-06
  Ceny biletów dzisiaj budzą wielkie zaskoczenie, jednak 30 lat temu, również cena wejściówek czasami negatywnie zaskakiwała. Przykładem może być reakcja Kurta Cobaina, który gdy usłyszał ile kosztują bilety na Madonnę, był mocno w szoku.
 • Hit Linkin Park osiągnął miliard wyświetleń na Youtube!

  2020-07-06
  Miliard na Youtube nie robi już takiego wrażenia jak kilka lat temu, jednak zawsze miło zobaczyć taką ilość wyświetleń pod rockowym klipem. Teraz miliardem może pochwalić się również Linkin Park, którzy z jednym ze swoich hitów przekroczyli mistyczną barierę.
 • Jak pachnie kosmos? Stworzono perfumy, które odzwierciedlają zapach przestrzeni kosmicznej

  2020-07-06
  Zastanawialiście się kiedyś jak pachnie kosmos? Czy zimna przestrzeń kosmiczna ma zapach, a co najważniejsze, czy da się z tego zrobić perfumy? Okazuje się, że tak!
 • 365 dni zostanie usunięte z Netflixa? Jest odpowiedź platformy

  2020-07-06
  Film 365 dni stał się prawdziwym hitem, który podbija również rynek zagraniczny. Nie wszystkim podoba się tematyka produkcji i wiele osób chce, aby usunięto film z platformy. Na liczne głosy niezadowolenia odpowiedzieli przedstawiciele platformy.
 • KMŻ - Kawałki Mojego Życia. Pierwszym gościem nowego cyklu będzie Krzysztof Zalewski

  2020-07-03
  KMŻ - Kawałki Mojego Życia to nowy cykl na antenie Eski ROCK, w którym gościć będą bardzo różni artyści. To osobiste pasmo, w której muzycy będą mówić o swoich ulubionych numerach i inspiracjach. Pierwszym gościem cyklu jest Krzysztof Zalewski.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz