15.02.2014 (00:00)

Kultowa godzina w sobotę: U2, The Killers, Incubus i Sting [VIDEO]Kultowa godzina w sobotę: legenda rocka, U2, zdobywa szczyty list przebojów i przesuwa premierę singla, który wyciekł do sieci, a Sting w politycznym proteście odwołuje koncert. Powiemy też o urodzinach w obozach Incubus i The Killers. 

W 1976 roku urodził się Brandon Boyd, wokalista grupy Incubus, oprócz tego poeta i malarz.

Urodziny obchodzi Ronnie Vannucci Jr, perkusista grupy The Killers. Muzyk przyszedł na świat w 1976 roku. 

>>>GITAROWY REKORD GUINESSA 2014: Eric Burdon i The Animals głównymi gwiazdami imprezy [VIDEO]<<< 

W 1997 roku grupa U2 trafiła na szczyt brytyjskiej listy przebojów z kawałkiem Discotheque. Utwór z płyty Pop wyciekł do internetu, dlatego zespół musiał zmienić plany wydawnicze i przyspieszyć premierę piosenki. 

W 2000 roku legenda rocka, Sting, odwołał swój koncert w Wedniu w proteście przeciwko wejściu skrajnie prawicowej partii Jorga Haidera do rządu. Na podobny protest zdecydował się Lou Reed
 
>>>LEGENDY ROCKA: Ronnie James Dio - tribute od Metalliki, Motörhead, Anthrax i innych [VIDEO]<<<
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Męskie Granie w domu - szczegóły nowej akcji

  2020-03-28
  Pandemia koronawirusa zatrzymała wszystkich w domach, jednak nie ma tego złego. Męskie Granie postanowiło urozmaicić wszystkim czas, którzy siedzą w domach, odpalając projekt Męskie Granie w domu.
 • Till Lindemann ma koronawirusa? Zespół Rammstein odniósł się do doniesień medialnych

  2020-03-27
  27 marca 2020, do miediów trafiła informacja, że Till Lindemann zaraził się koronawirusem, gdy wracał z koncertów w Rosji. Zespół Rammstein oficjalnie ustosunkował się do doniesień medialnych, komentując całą sytuację.
 • Pearl Jam – wyczekiwany album „Gigaton” już dostępny!

  2020-03-27
  „Gigaton”, nowy album Pearl Jam, od dziś dostępny w sklepach i serwisach cyfrowych. W serwisie Metacritic wydawnictwo zanotowało drugą najwyższą średnią ocen, ustępując jedynie kultowemu „Ten”.
 • Artystyczna Izba Przyjęć SP Records - szczegóły specjalnego projektu

  2020-03-27
  Wytwórnia SP Records wystartowała z nowym projektem, który skierowany jest do wszystkich, którzy siedzą w domach.
 • Till Lindemann ma koronawirusa! Jaki jest stan wokalisty Rammstein?

  2020-03-27
  Till Lindemann zarażony koronawirusem! Jak podają niemieckie media, test na obecność koronawirusa okazał się pozytywny, a wokalista Rammstein przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej.
 • Lady Pank - dodatkowy koncert w Stodole ogłoszony

  2020-03-27
  W związku z dużym zainteresowaniem nowym terminem wyprzedanego koncertu Lady Pank w Stodole (20.11.2020) oraz licznymi prośbami fanów, zespół zaplanował dodatkowy, listopadowy występ w warszawskim klubie, w ramach trasy „LP1”. Wydarzenie odbędzie się 21 listopada 2020 (sobota). Bilety dostępne w sprzedaży!
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz