15.02.2014 (00:00)

Kultowa godzina w sobotę: U2, The Killers, Incubus i Sting [VIDEO]Kultowa godzina w sobotę: legenda rocka, U2, zdobywa szczyty list przebojów i przesuwa premierę singla, który wyciekł do sieci, a Sting w politycznym proteście odwołuje koncert. Powiemy też o urodzinach w obozach Incubus i The Killers. 

W 1976 roku urodził się Brandon Boyd, wokalista grupy Incubus, oprócz tego poeta i malarz.

Urodziny obchodzi Ronnie Vannucci Jr, perkusista grupy The Killers. Muzyk przyszedł na świat w 1976 roku. 

>>>GITAROWY REKORD GUINESSA 2014: Eric Burdon i The Animals głównymi gwiazdami imprezy [VIDEO]<<< 

W 1997 roku grupa U2 trafiła na szczyt brytyjskiej listy przebojów z kawałkiem Discotheque. Utwór z płyty Pop wyciekł do internetu, dlatego zespół musiał zmienić plany wydawnicze i przyspieszyć premierę piosenki. 

W 2000 roku legenda rocka, Sting, odwołał swój koncert w Wedniu w proteście przeciwko wejściu skrajnie prawicowej partii Jorga Haidera do rządu. Na podobny protest zdecydował się Lou Reed
 
>>>LEGENDY ROCKA: Ronnie James Dio - tribute od Metalliki, Motörhead, Anthrax i innych [VIDEO]<<<
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Pijany Angus Young i Brian Johnson, chcieli znaleźć potwora z Loch Ness

  2020-10-29
  Angus Young i Brian Johnson znają się od wielu lat i oprócz tego, że grają w jednym zespole, są także przyjaciółmi. W jednym z ostatnich wywiadów, zapytano Briana o jakąś historią związaną z Angusem. Wokalista postanowił przytoczyć totalnie zwariowaną opowieść.
 • Stwórz swoje inicjały w klimacie AC/DC. Zespół udostępnił specjalny generator

  2020-10-29
  Nowa płyta AC/DC wywołuje wiele emocji i wgląda na to, że zespół ma wiele niespodzianek dla fanów. Przykładem może być specjalny generator, dzięki któremu możemy stworzyć swoje inicjały w klimacie okładki nowej płyty zespołu.
 • Zagraniczne gwiazdy wyraziły poparcie dla protestów w Polsce

  2020-10-29
  Protesty, które przetaczają się przez Polskę w ostatnich dniach, odbiły się szerokim echem na całym świecie. Również zagraniczne gwiazdy wyraziły swoje poparcie dla strajku kobiet w naszym kraju.
 • Sepultura zaprezentowała swoją wersję utworu 'Tainted Love'. Przebili cover Mansona?

  2020-10-29
  Utwór 'Tainted Love' jest prawdopodobnie jednym z lubionych numerów zespołów rockowych i metalowych, świadczyć o tym może spora ilość coverów. Teraz do tego grona dołączył zespół Sepultura.
 • Robb Flynn ocenił kultowy album Linkin Park: dobrze zniósł próbę czasu

  2020-10-29
  Mimo upływu lat, wielu artystów docenia zespół Linkin Park i jego wkład w muzykę rockową, Robb Flynn postanowił ocenić pierwszy krążek zespołu, który był przełomem w ich historii.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz