15.02.2014 (00:00)

Kultowa godzina w sobotę: U2, The Killers, Incubus i Sting [VIDEO]Kultowa godzina w sobotę: legenda rocka, U2, zdobywa szczyty list przebojów i przesuwa premierę singla, który wyciekł do sieci, a Sting w politycznym proteście odwołuje koncert. Powiemy też o urodzinach w obozach Incubus i The Killers. 

W 1976 roku urodził się Brandon Boyd, wokalista grupy Incubus, oprócz tego poeta i malarz.

Urodziny obchodzi Ronnie Vannucci Jr, perkusista grupy The Killers. Muzyk przyszedł na świat w 1976 roku. 

>>>GITAROWY REKORD GUINESSA 2014: Eric Burdon i The Animals głównymi gwiazdami imprezy [VIDEO]<<< 

W 1997 roku grupa U2 trafiła na szczyt brytyjskiej listy przebojów z kawałkiem Discotheque. Utwór z płyty Pop wyciekł do internetu, dlatego zespół musiał zmienić plany wydawnicze i przyspieszyć premierę piosenki. 

W 2000 roku legenda rocka, Sting, odwołał swój koncert w Wedniu w proteście przeciwko wejściu skrajnie prawicowej partii Jorga Haidera do rządu. Na podobny protest zdecydował się Lou Reed
 
>>>LEGENDY ROCKA: Ronnie James Dio - tribute od Metalliki, Motörhead, Anthrax i innych [VIDEO]<<<
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Reakcja Kurta Cobaina, na ceny biletów na Madonne rozwaliła system. W sieci pojawił się niepublikowany wywiad [WIDEO]

  2020-07-06
  Ceny biletów dzisiaj budzą wielkie zaskoczenie, jednak 30 lat temu, również cena wejściówek czasami negatywnie zaskakiwała. Przykładem może być reakcja Kurta Cobaina, który gdy usłyszał ile kosztują bilety na Madonnę, był mocno w szoku.
 • Hit Linkin Park osiągnął miliard wyświetleń na Youtube!

  2020-07-06
  Miliard na Youtube nie robi już takiego wrażenia jak kilka lat temu, jednak zawsze miło zobaczyć taką ilość wyświetleń pod rockowym klipem. Teraz miliardem może pochwalić się również Linkin Park, którzy z jednym ze swoich hitów przekroczyli mistyczną barierę.
 • Jak pachnie kosmos? Stworzono perfumy, które odzwierciedlają zapach przestrzeni kosmicznej

  2020-07-06
  Zastanawialiście się kiedyś jak pachnie kosmos? Czy zimna przestrzeń kosmiczna ma zapach, a co najważniejsze, czy da się z tego zrobić perfumy? Okazuje się, że tak!
 • 365 dni zostanie usunięte z Netflixa? Jest odpowiedź platformy

  2020-07-06
  Film 365 dni stał się prawdziwym hitem, który podbija również rynek zagraniczny. Nie wszystkim podoba się tematyka produkcji i wiele osób chce, aby usunięto film z platformy. Na liczne głosy niezadowolenia odpowiedzieli przedstawiciele platformy.
 • KMŻ - Kawałki Mojego Życia. Pierwszym gościem nowego cyklu będzie Krzysztof Zalewski

  2020-07-03
  KMŻ - Kawałki Mojego Życia to nowy cykl na antenie Eski ROCK, w którym gościć będą bardzo różni artyści. To osobiste pasmo, w której muzycy będą mówić o swoich ulubionych numerach i inspiracjach. Pierwszym gościem cyklu jest Krzysztof Zalewski.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz