02.01.2014 (00:00)

Kultowa godzina w sobotę: The Beatles, Blur i Manic Street Preachers [VIDEO]W Kultowej godzinie w sobotę: Brytyjczycy królują w Stanach, czyli amerykańskie sukcesy legendy rocka, grupy The Beatles. Powiemy też o tajemniczym zniknięciu gitarzysty Manic Street Preachers.  

W 1964 roku grupa The Beatles rozpoczęła siedmiotygodniowe panowanie na szczycie amerykańskiej listy przebojów. Muzycy podbili USA dzięki piosence I Want To Hold Your Hand. Był to pierwszy brytyjski numer jeden za oceanem od czasów kawałka Telstar grupy The Tornadoes z 1962 roku.

>>OPEN'ER 2014: Bastille w line-upie Open'er Festival 2014. Zagrają też m.in. Daughter, Warpaint i Pearl Jam [LINE-UP, VIDEO]<<<

W 1995 roku Richey Edwards, gitarzysta Manic Street Preachers zniknął bez śladu, tuż przed wylotem zespołu na wielką amerykańską trasę koncertową. Muzyk opuścił rano The Embassy Hotel w Londynie, pozostawiając tam spakowaną walizkę. Kilkanaście dni później odnaleziono porzucony samochód Edwardsa. Fani przez wiele lat donosili, że widzieli muzyka w różnych miejscach, ale Richey'a Edwardsa do dziś nie odnaleziono. W 2008 roku oficjalnie uznano gitarzystę za zmarłego.

>>>LEGENDY ROCKA: Nowa płyta The Who. Legenda rocka powraca po siedmiu latach [VIDEO]<<<

W 1997 roku grupa Blur królowała na liście przebojów w Wielkiej Brytanii dzięki singlowi Beetlebum.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Evanescence powraca z pierwszym singlem od 8 lat! The Chain promuje grę Gears 5

  2019-11-22
  Niedościgniona rockowa grupa Evanscence powróciła z pierwszym rockowym materiałem od ośmiu lat. Singiel „The Chain” promujący grę Gears 5 studia The Coalition znalazł się w trailerze zwiastującym produkcję. Seria „Gears of War” to jeden z najbardziej popularnych cykli wydawanych przez Microsoft. Nowy kawałek zaznacza początek bardzo aktywnego okresu dla zespołu. Nie usłyszymy tu jednak symfonicznych brzmień jak na albumie „Synthesis”. Czekają nas mocniejsze brzmienia, które zapewniły Evanescence wysoką pozycję w rockowym panteonie. Grupa pracuje aktualnie nad nowymi utworami, które zaczną się pojawiać w 2020 roku. Więcej informacji już wkrótce!
 • Najlepszy koncert 2019 roku wybrany! Polacy byli jednomyślni

  2019-11-22
  W 2019 roku mogliśmy być świadkami wielu niezwykłych koncertów. W związku z tym, że zbliża się on już ku końcowi, firma Ticketmaster, poprosiła swoich klientów o wybór najlepszego koncertu, w jakim mieli okazję uczestniczyć w ostatnim czasie. Polacy byli w tej kwestii jednomyślni! Czyj występ zapisał się najlepiej w pamięci widzów? 
 • U2 i A.R. Rahman prezentują premierowy utwór „Ahimsa”!

  2019-11-22
  Aby uczcić pierwszy w historii zespołu koncert w Indiach, U2 wydało premierowy utwór – „Ahimsa” – nagrany wspólnie z legendarnym kompozytorem A.R. Rahmanem. „Ahimsa” w sanskrycie oznacza „brak przemocy”. Utwór jest celebracją duchowej różnorodności Indii, jak również połączeniem etosu U2 z mistrzostwem A.R. Rahmana. Premiera utworu przypadła na niespełna miesiąc przed pierwszym koncertem Irlandczyków w Indiach. Zespół zawita do Bombaju 15 grudnia 2019.
 • Wiedźmin Netflixa: Ile lat mają Geralt, Ciri i Yennefer? Zmiana wieku w serialu ma znaczenie dla fabuły!

  2019-11-22
  Wiedźmin to serial na który czeka cała Polska. Kolejne informacje z planu przyprawiają fanów o szybsze bicie serca. Premiera nowego hitu Netflixa będzie miała miejsce już 20 grudnia. Niedawno poznaliśmy wiek głównych bohaterów. Czy odbiega on od tego z książek? Jakie znaczenie może zmiana mieć dla fabuły? 
 • Warhammer: Old World to gra na którą czekamy od lat. Co ją wyróżnia? DATA PREMIERY

  2019-11-22
   Stary świat powróci w nowej grze bitewnej Warhammer - Old World. Firma Games Workshop zapowiedział własnie figurkową grę bitewną, która ma spełnić oczekiwania wszystkich fanów uniwersum. Co już wiemy o Warhammer: Old World i kiedy możemy spodziewać się daty premiery? 
 • MACIEJ SADOWSKI KWADRAT przedstawia "Jazz Dla Zwierząt"

  2019-11-21
  Debiutancka płyta gdańskiego kwartetu Maciej Sadowski Kwadrat „Jazz dla zwierząt” zawiera 47 minut nie-jazzu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz