02.01.2014 (00:00)

Kultowa godzina w sobotę: The Beatles, Blur i Manic Street Preachers [VIDEO]W Kultowej godzinie w sobotę: Brytyjczycy królują w Stanach, czyli amerykańskie sukcesy legendy rocka, grupy The Beatles. Powiemy też o tajemniczym zniknięciu gitarzysty Manic Street Preachers.  

W 1964 roku grupa The Beatles rozpoczęła siedmiotygodniowe panowanie na szczycie amerykańskiej listy przebojów. Muzycy podbili USA dzięki piosence I Want To Hold Your Hand. Był to pierwszy brytyjski numer jeden za oceanem od czasów kawałka Telstar grupy The Tornadoes z 1962 roku.

>>OPEN'ER 2014: Bastille w line-upie Open'er Festival 2014. Zagrają też m.in. Daughter, Warpaint i Pearl Jam [LINE-UP, VIDEO]<<<

W 1995 roku Richey Edwards, gitarzysta Manic Street Preachers zniknął bez śladu, tuż przed wylotem zespołu na wielką amerykańską trasę koncertową. Muzyk opuścił rano The Embassy Hotel w Londynie, pozostawiając tam spakowaną walizkę. Kilkanaście dni później odnaleziono porzucony samochód Edwardsa. Fani przez wiele lat donosili, że widzieli muzyka w różnych miejscach, ale Richey'a Edwardsa do dziś nie odnaleziono. W 2008 roku oficjalnie uznano gitarzystę za zmarłego.

>>>LEGENDY ROCKA: Nowa płyta The Who. Legenda rocka powraca po siedmiu latach [VIDEO]<<<

W 1997 roku grupa Blur królowała na liście przebojów w Wielkiej Brytanii dzięki singlowi Beetlebum.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • IKEA i LEGO łączą siły! Ujawniono pierwsze zdjęcia specjalnej serii

  2020-07-16
  IKEA stała się symbolem wnętrzarskiego stylu i chyba każdy kiedyś zetknął się z wyrobami skandynawskiego giganta. Z kolei LEGO, to jedna z tych marek, która tak bardzo weszła do popkultury, że ciężko znaleźć osobę, która nie miała kiedyś w ręku słynnych klocków. Teraz te dwie marki łączą siły, by stworzyć specjalną kolekcję.
 • Metallica zapowiada premierę specjalnego albumu!

  2020-07-16
  Metallica oraz San Francisco Symphony prezentują „S&M2” – zapis audio i wideo koncertów z 6 i 8 września 2019, które odbyły się w San Francisco Chase Center. Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na 28 sierpnia.
 • Kolejny weekend za Okrągło! Oscarowy hit w kinie plenerowym i wiele innych atrakcji

  2020-07-16
  Zabierz rodzinę, przyjaciół, znajomych i w najbliższy weekend wpadnijcie na Okrąg. Czeka tam na Was dawka kulinarnych doznań oraz kulturowych i fizycznych przeżyć!
 • Nowy Batman zostanie zrealizowany w całości w studiu! Kiedy premiera?

  2020-07-16
  Batman jest postacią, która cały czas elektryzuje fanów i jak widać, Warner Bros chce głównie w tego bohatera inwestować pieniądze. Najnowsza część, gdzie w Mrocznego Rycerza wcieli się Robert Pattison, zostanie trochę opóźniona przez pandemię, ale jak się okazuję duża część ujęć powstanie w studiu.
 • Dom z papieru 5 - wiemy kiedy pojawi się nowa odsłona serii

  2020-07-16
  Dom z papieru stał się ogólnoświatowym fenomenem, który zawładnął wyobraźnią widzów na całym świecie. Wszyscy miłośnicy serialu, czekają na to, co dalej stanie się z bohaterami i w końcu przekazano konkretne informacje.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz