18.01.2014 (00:00)

Kultowa godzina w sobotę: Jonathan Davis, Bad Company i Lady PankKultowa godzina w sobotę: opowiemy o jubilatach, a urodziny obchodzą Jonathan Davis, wokalista grupy Korn oraz Janusz Panasewicz z Lady Pank, a także o powstaniu legendy rocka, Bad Company.

W 1956 roku urodził się Janusz Panasewicz, wokalista zespołu Lady Pank. We wrześniu 2008 roku muzyk zadebiutował solo płytą "Panasewicz".

Urodziny obchodzi Jonathan Davis, wokalista grupy Korn. Muzyk przyszedł na świat w 1971 roku.

W 1974 roku byli członkowie zespołów Free (Paul Rodgers i Simon Kirke), Mott The Hoople (Mick Ralphs) oraz King Crimson (Boz Burrell) założyli grupę Bad Company. Legenda rocka już ze swoim debiutanckim albumem wylądowała na szczycie amerykańskiej płytowej listy przebojów.

>>>LEGENDY ROCKA: Queen - pełny zapis koncertu z 1985 roku w Brazylii Live In Rio juz na YouTube [VIDEO]<<<

Jubilatem jest Crispian Mills, lider i wokalista brytyjskiej grupy Kula Shaker. Muzyk urodził się w 1973 roku.

W 1977 roku urodził się Richard John Archer - wokalista brytyjskiej formacji Hard-Fi.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Jestem Twoim Starym – startuje nowy, alternatywny kanał dla ojców (i nie tylko)

  2019-10-15
  To NIE JEST kolejny nudny blog o rodzicielstwie. Nie będzie tu maluszków i pępuszków, pastelowego świata małych bombelków. To znaczy będzie o rodzicielstwie, ale w zdecydowanie innej formie. Twój Stary, to alternatywa dla ojców i czas by posłuchali, jak inni, doświadczeni ojcowie mówią o codzienności z dziećmi, która nie zawsze jest kolorowa...
 • Muniek Staszczyk pierwszy raz od wylewu. Muzyk umieścił specjalne wideo

  2019-10-15
  Muniek Staszczyk postanowił pierwszy raz wypowiedzieć się publicznie. Artysta powiedział kilka słów na temat choroby i swoich planów na przyszłość.
 • Gorgonzolla zaprasza na 'Konsumpcję'. Szczegóły premierowego koncertu zespołu w Warszawie

  2019-10-15
   19 października, warszawska grupa będzie świętowała premierę swojego drugiego albumu. Krążek 'Konsumpcja', zostanie odegrany w całości podczas specjalnego koncertu.
 • Przemówienie Grety Thunberg zostało przerobione na klimat Rage Against The Machine [WIDEO]

  2019-10-15
  Młoda aktywistka Greta Thunberg, jest na językach wszystkich, a jej przemówienie w wersji metalowej stało się prawdziwym hitem. Jeżeli spodobała się Wam metalowa wersja Grety, to musicie wiedzieć, że w sieci pojawiła się wersja w klimacie Rage Against The Machine.
 • Najdziwniejsze rzeczy na Google Street View, które wywołują dreszcze

  2019-10-15
  Google Maps zaskoczyło już nie raz licznymi absurdami, ukrytymi miejscami, przerażającymi oraz zabawnymi sytuacjami, które zostały przez przypadek uwiecznione. Wybraliśmy klika ujęć z Google Street View, które przyprawiają o dreszcze.
 • Wiedźmin w Cyberpunk 2077. Pewien fan postanowił umieścić postaci w nowej rzeczywistości

  2019-10-15
  Wiedźmin i Cyberpunk 2077 to dwa tytuły, którymi zarządza CD PROJEKT RED i spokojnie można powiedzieć, ze są to prawdziwe hity. Pewien fan postanowił połączyć oba światy w swoich specjalnych grafikach.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz