10.02.2014 (00:00)

Kultowa godzina w poniedziałek: The Clash, The Who i Metallica [VIDEO]Kultowa godzina w poniedziałek: urodziny Cliffa Burtona, basisty grupy Metallica, jubilat Andrzej Smolik i debiutancki album legendy rocka, grupy The Clash.

W 1962 roku urodził się Cliff Burton, basista grupy Metallica. Burton zginął w 1987 roku, kiedy autobus zespołu rozbił się na trasie ze Sztokholmu do Kopenhagi. 

>>>WITHIN TEMPTATION i PIOTR ROGUCKI - Whole World Is Watching na żywo! [VIDEO, LIVE]<<<

Urodziny obchodzi Andrzej Smolik. Muzyk przyszedł na świat w 1970 roku. Andrzej Smolik jest kompozytorem, multiinstrumentalistą, producentem, znanym między innymi z występów w grupie Wilki i z solowych albumów.

W 1977 roku grupa The Clash rozpoczęła nagrywanie swojej debiutanckiej płyty. Muzycy pracowali w studiach CBS w Londynie. Zespół nagrał cały materiał w ciągu trzech weekendów.

>>>Arctic Monkeys - Do I Wanna Know? - akustyczne wykonanie największego hitu z płyty AM [VIDEO]<<<

W 2005 roku Roger Daltrey, wokalista legendy rocka, grupy The Who, został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za szczególne zasługi dla przemysłu muzycznego. 
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Podano datę emisji 'Kevina samego w domu'. Kiedy obejrzymy film?

  2019-11-20
  'Kevin sam w domu' to prawdziwy klasyk, który w każde święta jest obecny w telewizji. Właśnie ogłoszono, kiedy w polskiej telewizji pojawi się kultowy film świąteczny.
 • Eddie Van Halen trafił do szpitala. Muzyk źle znosi chemioterapię

  2019-11-20
  O złym stanie zdrowia Eddiego Van Halena mówiło się od dłuższego czasu, jednak teraz jest jeszcze gorzej. Muzyk trafił do szpitala przez samopoczucie, które pogorszyło się po przyjmowaniu chemioterapii.
 • Ozzy Osbourne i Post Malone wystapią razem na scenie! Kiedy i gdzie?

  2019-11-20
  Ozzy Osbourne powraca na scenę i to w dość zaskakujący sposób, ponieważ w towarzystwie rapera, który uważany jest za jednego z najważniejszych w swoim pokoleniu.
 • EURO 2020: Miasta i stadiony. Wiemy gdzie się odbędzie Euro 2020! [SPORT]

  2019-11-20
  Euro 2020: Miasta. W 2020 r. Euro po raz pierwszy odbędzie się w 13 miastach i krajach-gospodarzach. Finał Euro 2020 zostanie rozegrany na Wembley. Wśród miast Euro 2020 nie znalazło się żadna polska metropolia.
 • Rowan Zorilla, Kader Sylla i Dustin Dollin ukazują ekskluzywną kolekcję Vans x Baker

  2019-11-20
  Obie marki podkreślają swoje deskorolkowe korzenie poprzez świąteczną kolekcję kapsułową prezentującą buty od Vansowych Baker Boysów.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz