03.02.2014 (00:00)

Kultowa godzina w poniedziałek: Led Zeppelin, Mr. Big i The CureKultowa godzina w poniedziałek: legenda rocka, grupa Led Zeppelin, króluje na listach przebojów, do tego urodziny w obozach: The Cure, Mr. Big i The Kinks.

W 1947 roku urodził się Dave Davies, gitarzysta grupy The Kinks, autorów hitu You Really Got Me.

>>>LEGENDY ROCKA: Oasis reaktywują się na charytatywnym koncercie Rogera Daltreya? [VIDEO]<<<

Urodziny obchodzi Lol Tolhurst, klawiszowiec zespołu The Cure. Muzyk przyszedł na świat w 1959 roku.

W 1970 roku album legendy rocka, zespołu Led Zeppelin, Led Zeppelin II, znalazł się na listach przebojów zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Stanach Zjednoczonych. Na brytyjskiej liście bestsellerów płyta spędziła aż 138 tygodni. Przez wielu krytyków właśnie ten album jest uznawany za jedno z najważniejszych i najbardziej wpływowych dzieł w historii rocka.

>>>ROCKOWE KONCERTY 2014: Royal Republic na żywo w EsceROCK! [LIVE, VIDEO]<<<

W 1970 roku przyszedł na świat Richie Kotzen, muzyk znany przede wszystkim z grupy Mr. Big, współpracował też z zespołem Poison.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Gene Simmons (KISS): nie da się wyżyć z grania rocka

  2020-10-27
  Gene Simmons od lat wygłasza swoje zdanie, które bywa mocno kontrowersyjne i często wywołuje dyskusje. Tym razem współzałożyciel KISS, wskazał prawdziwy zespół rockowy i doszedł do wniosku, że z rocka nie da się wyżyć.
 • Nowy Bond trafi tylko na platformy streamingowe? Ile w tym prawdy?

  2020-10-27
  Nowa odsłona przygód Jamesa Bonda, ma być zakończeniem występów jako agent 007 dla Daniela Craiga. Wiemy już, że film nie pojawi się w kinach w listopadzie, a planuje się, by przełożyć premierę na kwiecień 2021. Pojawiły się także plotki, że film pojawi się tylko na platformie streamingowej. Ile w tym prawdy?
 • Marilyn Manson wziął ślub. Kim jest wybranka artysty?

  2020-10-27
  Marilyn Manson znany jest z tego, że stara się trzymać swoje życie prywatne w tajemnicy. Okazuje się jednak, że nie wszystko da się ukryć przed opinią publiczną. Niedawno Nicholas Cage zdradził, że wokalista wziął ślub!
 • Frontman Toola ma mocny przekaz do antycovidowców

  2020-10-27
  Wokalista Toola, przyznał niedawno, że zmaga się z powikłaniami po koronawirusie. Maynard postanowił także wypowiedzieć się na temat ludzi, którzy deklarują się jako antycovidowcy.
 • Muzycy Metalliki, Red Hot Chili Peppers, producent Ozzy'ego i Post Malone jamowali razem (WIDEO)

  2020-10-27
  Pandemia koronawirusa zatrzymała cały świat i wygląda na to, że powrót do normalności jeszcze trochę zajmie. Muzycy postanowili, że nie będą bezczynie czekać i postanowili trochę pograć wspólnie.  
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz