17.01.2014 (00:00)

Kultowa godzina w piątek: Kid Rock, Led Zeppelin, Kate Bush i Czesław NiemenKultowa godzina w piątek to między innymi: debiut Led Zeppelin, sukcesy Kate Bush, urodziny Kid Rocka oraz Ricky'ego Wilsona z Kaiser Chiefs. W rocznicę śmierci wspomnimy też Czesława Niemena.

W 1969 roku w USA ukazał się debiutancki album grupy Led Zeppelin, "Led Zeppelin I". Legenda rocka dotarła z tą płytą do 10. miejsca amerykańskiej listy przebojów.

W 1963 urodził się Andy Rourke, basista grupy The Smiths.

Urodziny świętuje Kid Rock, który przyszedł na świat 17 stycznia 1971 roku. Muzyk naprawdę nazywa się Robert James Ritchie.

W 1978 roku urodził się Ricky Wilson, wokalista zespołu Kaiser Chiefs.

>>>Kasier Chiefs "MIsery Company" - nowa piosenka! Posłuchaj zapowiedzi płyty "Education, Education, Education & War"<<<

1987 - w tym roku Kate Bush na dwa tygodnie zawładnęła brytyjską listą przebojów, dzięki płycie "The Whole Story". 

W 2004 roku, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Czesław Niemen. Legendarny wokalista i kompozytor, autor przeboju "Dziwny jest ten świat" miał 65 lat.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Pussycat Dolls zrobiły soft-porno na scenie? Ponad 400 skarg na występ zespołu [WIDEO]

  2019-12-06
  Jeżeli myślicie, że szokowanie na kocertach jest tylko domenom takich zespołów jak Rammstein, to musimy was wyprowadzić z błędu. Popowy girlsband, Pussycat Dolls pokazał, że można oburzyć wiele osób swoim występem.
 • BOOZE & GLORY prezentuje klip do tytułowego utworu z płyty "Hurricane"

  2019-12-06
  Ukazał się szósty i ostatni już teledysk grupy Booze & Glory z płyty „Hurricane”, która ukazała się w październiku tego roku.
 • Mötley Crüe ujawnili daty koncertów po reaktywacji

  2019-12-06
  Po sukcesie filmu 'Brud', grupa Mötley Crüe znowu była na językach wszystkich. Widać, że po sukcesie filmu, zespół doszedł do wniosku, że warto powrócić i zagrać kilka koncertów po USA. Znamy już daty koncertów.
 • W szkolnej bibilotece, znaleziono pierwsze wydanie 'Harry'ego Pottera'! Może być warte 200 tysięcy złotych

  2019-12-06
  Rzeczy związane ze światem Harry'ego Pottera są często wiele warte, a jeśli mowa o pierwszych wydaniach książek, to są to często białe kruki. Okazuje się, że jedna z takich perełek, była dostępna na półce w jednej z bibliotek.
 • Willie Nelson rzucił marihuanę, ponieważ mu szkodziła

  2019-12-06
  O leczniczych właściwościach marihuany mówi się od dawna i jest to poparte badaniami. Okazuje się jednak, że są też złe strony popalania trawki, o czym przekonał się Willie Nelson.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz