17.01.2014 (00:00)

Kultowa godzina w piątek: Kid Rock, Led Zeppelin, Kate Bush i Czesław NiemenKultowa godzina w piątek to między innymi: debiut Led Zeppelin, sukcesy Kate Bush, urodziny Kid Rocka oraz Ricky'ego Wilsona z Kaiser Chiefs. W rocznicę śmierci wspomnimy też Czesława Niemena.

W 1969 roku w USA ukazał się debiutancki album grupy Led Zeppelin, "Led Zeppelin I". Legenda rocka dotarła z tą płytą do 10. miejsca amerykańskiej listy przebojów.

W 1963 urodził się Andy Rourke, basista grupy The Smiths.

Urodziny świętuje Kid Rock, który przyszedł na świat 17 stycznia 1971 roku. Muzyk naprawdę nazywa się Robert James Ritchie.

W 1978 roku urodził się Ricky Wilson, wokalista zespołu Kaiser Chiefs.

>>>Kasier Chiefs "MIsery Company" - nowa piosenka! Posłuchaj zapowiedzi płyty "Education, Education, Education & War"<<<

1987 - w tym roku Kate Bush na dwa tygodnie zawładnęła brytyjską listą przebojów, dzięki płycie "The Whole Story". 

W 2004 roku, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Czesław Niemen. Legendarny wokalista i kompozytor, autor przeboju "Dziwny jest ten świat" miał 65 lat.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Ballbreaker udostępniają nowy klip. Zobaczcie obrazek do utworu Fallin' [WIDEO]

  2020-10-21
  BALLBREAKER - zespół pieśni, a szczególnie tańca, złożony z muzyków związanych z takimi grupami jak Thermit, Exlibris, War-saw, Wild Whips czy Joy Machine. Grupa udostępniła właśnie najnowszy obrazek, który powstał do utworu ''Fallin'''.
 • Jurek Owsiak ma koronawirusa! Szef WOŚP przekazał ważny apel do wszystkich

  2020-10-21
  Jurek Owsiak ma koronawirusa! Oficjalna informacja pojawiła się na fanpage'u szefa WOŚP, który jednocześnie przekazał ważny apel w temacie pandemii.
 • Serj Tankian i John Dolmayan mocno nie zgadzają się ze sobą. Tym razem nie chodzi tu o sprawy muzyczne

  2020-10-21
  To, że w zespole System Of  A Down nie jest najlepiej na płaszczyźnie artystycznej, wie chyba każdy. Okazuje się, że członkowie zespołu, nie zgadzają się ze sobą także w kwestiach światopoglądowych.
 • Powstanie film o Robercie Brylewskim! Stworzy go Arkadiusz Jakubik

  2020-10-21
  Robert Brylewski był jedną z najważniejszych postaci polskiego rocka. Dowiedzieliśmy się, że powstanie film o kultowym artyście i stworzy go Arkadiusz Jakubik!
 • Dariusz Gnatowski to nie tylko Boczek ze 'Świata według Kiepskich'. Oto inne znane role aktora

  2020-10-21
  Informacja o śmierci Dariusza Gnatowskiego, trafiła do mediów 20 października 2020. Wszyscy kojarzą aktora z roli sympatycznego Arnolda Boczka, w którego wcielał się ponad 20 lat. Jednak Dariusz Gnatowski ma na swoim koncie dużo więcej ról, które zapadły widzom w pamięci.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz