07.01.2014 (00:00)

Kultowa Godzina w EsceROCK - dziś Black Sabbath, Oasis i Pink Floyd!7 stycznia 1971 grupa Black Sabbath wydała w USA album "Paranoid". Z tej płyty pochodzą między innymi utwory "Iron Man" i "War Pigs". Kto jeszcze pojawi się dzisiaj w Kultowej Godzinie? 

W Kultowej Godzinie, oprócz Black Sabbath, zagra też dzisiaj między innymi grupa The Stranglers. Wokalista formacji, Hugh Cornwell, na pewno nie wspomina zbyt dobrze 7 stycznia 1980 roku. Właśnie tego dnia muzyk został uznany winnym posiadania heroiny, kokainy i marihuany. Sąd skazał Cornwella na 300 funtów grzywny i trzy miesiące więzienia.

W tym samym roku grupa Pink Floyd wydała w Ameryce "Another Brick In The Wall, (Part 2)". Singiel święcił triumfy i Stanach, i w Wielkiej Brytanii. Natychmiast po premierze wylądował na pierwszych miejscach list przebojów, podobnie jak w Australii, Niemczech i Włoszech.

Nieco później, bo w 1994 roku, 7 stycznia, grupa Oasis rozpoczęła nagrywanie debiutanckiej płyty "Definitely Maybe". W 1994 roku ten właśnie krążek stał się najszybciej sprzedającym się debiutanckim albumem w Wielkiej Brytanii.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Ozzy Osbourne miał śpiewać w Van Halen? Tak twierdzi wokalista

  2020-10-26
  Śmierć Eddiego Van Halena zszokowała wszystkich i wyzwoliła także wiele wspomnień wśród artystów. Ozzy Osbourne postanowił przypomnieć o pewnej sytuacji, która o mały włos i doprowadziłaby do wspólnego grania wokalisty ze zmarłym gitarzystą.
 • Pearl Jam zareagowali na przeróbkę ich numeru przez Miley Cyrus

  2020-10-26
  Miley Cyrus zaskoczyła wszystkich swoimi rockowymi wykonaniami i tym, że ma w planach nagrać album z utworami Metalliki. Teraz zespół Pearl Jam ocenił cover swojego hitu, który zaprezentowała wokalistka.
 • IRA wraca z rockowym singlem 'Chciałbym' [WIDEO]

  2020-10-23
  Po ostatnim utworze „W górę patrz” IRA kontynuuje przygodę z mocnymi, rockowymi dźwiękami. Tym razem zespół prezentuje singiel „Chciałbym”, który do ballad raczej nie należy.
 • Przez lata wmawiał żonie, że jest policjantem. Wszystko się wydało przez głupi błąd

  2020-10-23
  Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak w tym wypadku, nie dość, że ma krótkie nogi, to jeszcze niebieski mundur. Tak to wygląda z perspektywy pewnego gościa, który latami wmawiał swojej żonie, że jest policjantem.
 • Ozzy Osbourne i Judas Priest ogłosili wspólną trasę po Europie

  2020-10-23
  Ozzy Osbournie nie poddaje się i zapowiada europejską część pożegnalnej trasy. Artysta wystąpi razem z Judas Priest, sprawdźcie miejsca, w których zaplanowane są koncerty.
 • 'Mistrz kierownicy ucieka' powróci! Doczekamy się serialu

  2020-10-23
  'Mistrz kierownicy ucieka', to jeden z tych klasyków, który mimo upływu lat, dalej ma wielu wiernych fanów, a przybywają też nowi. Okazało się, że powstanie specjalny serial, znamy też pierwsze szczegóły.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz