13.02.2014 (00:10)

Kultowa godzina w czwartek: Peter Gabriel, Black Sabbath i Joy Division [VIDEO]Kultowa godzina w czwartek: Black Sabbath wydający debiutancki album, jubileusz Petera Gabriela, a także  urodziny Petera Hooka, basisty legendy rocka, Joy Division i muzyka między innymi grupy New Order. 

Urodziny obchodzi Peter Gabriel. Muzyk przyszedł na świat w 1950 roku. Peter Gabriel był do 1975 roku wokalistą grupy Genesis, później rozpoczął solową karierę. 

>>>FRYDERYKI 2014: znamy nominacje. Podsiadło nominowany we wszystkich kategoriach muzyki rozrywkowej! [VIDEO]<<<

W 1956 roku urodził się Peter Hook, basista Joy Division. Po zakończeniu działalności Joy Division, muzyk założył zespół New Order. Peter Hook grał też między innymi w grupie Monaco. 

W 1969 roku Bob Dylan nagrał różne wersje piosenki Lay, Lady, Lay w studiach w Nashville. Utwór Lay Lady Lay powstał do filmu Nocny kowboj, ale został oddany za późno, żeby dołączyć do obrazu. Piosenka stała się klasykiem i doczekała się wielu coverów.

>>>Within Temptation - Whole World i Watching i And We Run na żywo [VIDEO, LIVE]<<< 

W 1970 roku, w piątek, trzynastego, grupa Black Sabbath wydała swój debiutancki album.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Siłownie i baseny otwarte od 6 czerwca. Są nowe zasady, co się zmieni?

  2020-06-05
  Pandemia koronawirusa zatrzymała praktycznie całą gospodarkę, wstrzymując wiele branż. Po zdjęciu kolejnych obostrzeń, od 6 czerwca otwarte zostaną siłownie, baseny oraz sauny, co się zmieni? Jak wyglądać będzie korzystanie.
 • Metallica przestała tworzyć dobre riffy? Tak myślał Bill Kelliher z Mastodon

  2020-06-05
  O tym, że Metallica się skończyła, mówi się przy okazji każdej nowej płyty zespołu. Okazuje się, że nawet Bill Kelliher z Mastodon nie wierzył do końca w kultowy zespół.
 • Nowy Obcy powstanie? Ridley Scott ma na niego pomysł

  2020-06-05
  Uniwersum Obcego i cała franczyza związana z tą marką, ma lepsze i gorsze momenty. Niestety, ostatnio marka nie miała najlepszego czasu, jednak Ridley Scott się nie poddaje i zamierza stworzyć coś nowego.
 • Kazik padł ofiarą cenzury przy płycie ''Zaraza''? Wokalista odpowiedział

  2020-06-05
  Singiel Kazika ''Twój ból jest lepszy niż mój'', który pochodzi z albumu ''Zaraza'' wywołał dyskusję w kraju. Nie mogło zabraknąć pytań o cenzurę artysty oraz jego singla, w kontekście kontrowersyjnych wydarzeń. Jak Kazik postrzega całą sytuację?
 • Stone Sour zawieszają działalność! Corey Taylor wyjaśnił decyzję

  2020-06-05
  Smutna wiadomość dla fanów zespołu Stone Sour. Corey Taylor ogłosił, że grupa musi zawiesić działalność na dłuższy czas. Jakie są powody tej trudnej decyzji?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz