13.02.2014 (00:10)

Kultowa godzina w czwartek: Peter Gabriel, Black Sabbath i Joy Division [VIDEO]Kultowa godzina w czwartek: Black Sabbath wydający debiutancki album, jubileusz Petera Gabriela, a także  urodziny Petera Hooka, basisty legendy rocka, Joy Division i muzyka między innymi grupy New Order. 

Urodziny obchodzi Peter Gabriel. Muzyk przyszedł na świat w 1950 roku. Peter Gabriel był do 1975 roku wokalistą grupy Genesis, później rozpoczął solową karierę. 

>>>FRYDERYKI 2014: znamy nominacje. Podsiadło nominowany we wszystkich kategoriach muzyki rozrywkowej! [VIDEO]<<<

W 1956 roku urodził się Peter Hook, basista Joy Division. Po zakończeniu działalności Joy Division, muzyk założył zespół New Order. Peter Hook grał też między innymi w grupie Monaco. 

W 1969 roku Bob Dylan nagrał różne wersje piosenki Lay, Lady, Lay w studiach w Nashville. Utwór Lay Lady Lay powstał do filmu Nocny kowboj, ale został oddany za późno, żeby dołączyć do obrazu. Piosenka stała się klasykiem i doczekała się wielu coverów.

>>>Within Temptation - Whole World i Watching i And We Run na żywo [VIDEO, LIVE]<<< 

W 1970 roku, w piątek, trzynastego, grupa Black Sabbath wydała swój debiutancki album.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Off Festival 2020 - zespoły, data, bilety

  2019-11-18
  Off Fesival 2020: zespoły, data, bilety, ogłoszenia. Wszystko o Off Festivalu na EskaROCK.pl w jednym miejscu. Sprawdźcie kto zagra w 2020 roku podczas imprezy.
 • Jelonek i Piotr Fronczewski w 'SZYBKIEJ SERII, SZYBKICH PYTAŃ' [WYWIAD]

  2019-11-18
  Wspólny numer Jelonka i Piotra Fronczewskiego to dość duże zaskoczenie. Nietypowa współpraca artystów zaowocowała świetnym numerem, który był tylko punktem wyjścia do 'Szybkiej Serri, Szybkich Pytań'
 • Scylla nowy singel Burn All The Temples + premiera albumu Apex+Beneath

  2019-11-18
  W warstwie muzycznej wydawnictwo ”Apex + Beneath” (premiera odbyła się 15 listopada) jest kompilacją dwóch EP-ek szczecińskiej grupy Scylla. Wcześniejsze EP "APEX" (utwory 1-5) to bardzo energetyczne numery, z których na szczególną uwagę zasługują: "Scorn" oraz "Revelation".
 • YOUTH NOVELS prezentuje nowy singel "Bad Feelings"

  2019-11-18
  Stacjonujący w Poznaniu duet Youth Novels opublikował nowy singel zatytułowany „Bad Feelings”. Utwór został wyprodukowany przez Szatta znanego z grupy Kroki.
 • IDZIE NOWE…W WIOSCE U ASTERIKSA POJAWIŁA SIĘ ONA!

  2019-11-18
  W Polsce ukazał się 38. tom przygód Asteriksa i Obeliksa pt. Córka Wercyngetoryksa i na dobre zagościł już w domach czytelników. Długo oczekiwany album to również ukoronowanie tegorocznego jubileuszu Asteriksa – 60 lat od stworzenia postaci przez Goscinny’ego i Uderzo!
 • The Mandalorian jest najczęściej piraconym serialem w sieci

  2019-11-18
  Serial 'The Mandalorian', stał się absolutnym hitem, który spotkał się z ciepłym przyjęciem przez fanów i krytykę. Okazuje się też, że serial jest też najchętniej piraconym serialem w sieci.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz