Daniel Wardziński

21.01.2014 (10:35)

Kult - MTV Unplugged na pierwszym miejscu OLiS - płyta z 2010 znów na szczycie w styczniu 2014. [VIDEO]Kult - MTV Unplugged na pierwszym miejscu w zestawieniu OLiS. Kult znowu został najlepiej sprzedającym się zespołem w Polsce! Tym razem jest to album z koncertem zarejestrowanym w serii MTV Unplugged.

Kult wrócił z MTV Unplugged na pierwsze miejsce listy sprzedaży polskich płyt. Materiał z albumu został zarejestrowany w trakcie akustycznego występu rockowego zespołu 22 września 2010 roku w warszawskim OCH Teatrze. Album od 2010 roku osiągnął już status diamentowej płyty, co znaczy, że w Polsce kupiło go 150 tysięcy osób.

>>> ORANGE WARSAW FESTIVAL 2014: line-up, ceny biletów <<<

Na historycznym koncercie Kazika Staszewskiego wspierał cały, rozbudowany skład zespołu Kult oraz goście. Pełna lista uczstników nagrań na MTV Unplugged wygląda następująco:

Tomasz Goehs - perkusja
Tomasz Glazik
- perkusja, saksofon
Janusz Grudziński - piano
Ireneusz Wereński - bas
Janusz Zdunek - perkusja, trąbka
Wojciech Jabłoński - gitara, mand, bandżola
Piotr Morawiec - gitara, bandżola
Jarosław Ważny - perkusja, trąbka
Dr Yry - wokal
Tomasz Kłaptocz - wokal
Mirosław Jędras „Zacier” - wokal

Na koncercie zarejestrowano również materiał video. Tak wyglądało wykonanie nieśmiertelnego przeboju zatytułowanego Polska:

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Wiedźmin - Maciej Musiał nie był jedyny! W serialu zagrał jeszcze jeden Polak

  2020-02-21
  Okazuje się, że udział Macieja Musiała w serialowej ekranizacji powieści Andrzeja Sapkowskiego nie jest jedynym polskim 'akcentem'. W produkcji mogliśmy zobaczyć jeszcze jednego Polaka, który ma już zresztą bardzo duże doświadczenie aktorskie.
 • Alanis Morissette w Polsce! Bilety, data, miejsce koncertu gwiazdy. Kiedy premiera płyty?

  2020-02-21
   Pojawiły się doskonałe wieści dla fanów chwytających za serce piosenek. Alanis Morissette prezentuje singiel „Smiling” zapowiadający płytę „SUCH PRETTY FORKS IN THE ROAD”.
 • Koncerty w Wielkiej Brytanii staną się problemem? Artyści słono zapłacą za występ

  2020-02-21
   Wiele miast Wielkiej Brytanii stanowiło dotychczas stały punkt trasy koncertowej niemal każdego wykonawcy. Wygląda na to, że wkrótce może się to mocno zmienić ze względu na utrudnienia, z jakim będą musieli mierzyć się artyści.
 • Ozzy Osbourne - album The Ordinary Man pomógł mu walczyć z chorobą. Poruszające wyznanie muzyka

  2020-02-21
  Album The Ordinary Man Ozzy'ego Osbourna ukazał się aż dziesięć lat od jego poprzedniej solowej płyty. Muzyk, który niedawno wyznał, że cierpi na bardzo poważne problemy zdrowotne, zdradził też, że tworzenie płyty pomogło mu stawić czoła chorobie.
 • Spiritual Front w Polsce 2020 - bilety, data, miejsce koncertu, na którym zespół zagra utwory The Smiths

  2020-02-20
  Klub Hydrozagadka & Deerhunter Booking & KATZ ponownie zapraszają na koncert włoskiej formacji SPIRITUAL FRONT. Oprócz twórczości SF usłyszymy znane utwory brytyjskiej kapeli The Smiths.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz