Daniel Wardziński

21.01.2014 (10:35)

Kult - MTV Unplugged na pierwszym miejscu OLiS - płyta z 2010 znów na szczycie w styczniu 2014. [VIDEO]Kult - MTV Unplugged na pierwszym miejscu w zestawieniu OLiS. Kult znowu został najlepiej sprzedającym się zespołem w Polsce! Tym razem jest to album z koncertem zarejestrowanym w serii MTV Unplugged.

Kult wrócił z MTV Unplugged na pierwsze miejsce listy sprzedaży polskich płyt. Materiał z albumu został zarejestrowany w trakcie akustycznego występu rockowego zespołu 22 września 2010 roku w warszawskim OCH Teatrze. Album od 2010 roku osiągnął już status diamentowej płyty, co znaczy, że w Polsce kupiło go 150 tysięcy osób.

>>> ORANGE WARSAW FESTIVAL 2014: line-up, ceny biletów <<<

Na historycznym koncercie Kazika Staszewskiego wspierał cały, rozbudowany skład zespołu Kult oraz goście. Pełna lista uczstników nagrań na MTV Unplugged wygląda następująco:

Tomasz Goehs - perkusja
Tomasz Glazik
- perkusja, saksofon
Janusz Grudziński - piano
Ireneusz Wereński - bas
Janusz Zdunek - perkusja, trąbka
Wojciech Jabłoński - gitara, mand, bandżola
Piotr Morawiec - gitara, bandżola
Jarosław Ważny - perkusja, trąbka
Dr Yry - wokal
Tomasz Kłaptocz - wokal
Mirosław Jędras „Zacier” - wokal

Na koncercie zarejestrowano również materiał video. Tak wyglądało wykonanie nieśmiertelnego przeboju zatytułowanego Polska:

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Ogromna drukarka 3D, zaczęła tworzyć domy z betonu! To ogromny rozwój w budownictwie

  2020-10-01
  Technologia drukarek 3D rozwija się niesamowicie szybko i wygląda na to, że technologia wchodzi na stałe do kolejnych branży. Tym razem pokazano, że z drukarek 3D można drukować betonowe domy.
 • Mężczyzna, który wytatuował całe swoje ciało, stracił pracę w przedszkolu. Wszystko przez wygląd

  2020-10-01
  Sylvain Helaine, który ma praktycznie całe ciało pokryte tatuażami, stracił pracę w przedszkolu. Powodem był wygląda, a w zasadzie to, że pewien chłopiec miał koszmary przez wygląd Sylvaina.  
 • DZIEŃ POLSKIEJ MUZYKI W ESCE ROCK: 1 PAŹDZIERNIKA GRAMY PO POLSKU! W TEN SPOSÓB WSPIERAMY ARTYSTÓW I MAMY DLA WAS COŚ OD EVENTIM.PL

  2020-10-01
  1 października to Międzynarodowy Dzień Muzyki oraz Dzień Polskiej Muzyki, także nasze uszy powinny być skierowane w stronę ulubionych artystów. W trudnym czasie pandemii, tym bardziej warto wspierać artystów, odtwarzając ich utwory z oficjalnych kanałów, bądź kupując płyty. Postanowiliśmy przyłączyć się do akcji i na naszej antenie usłyszycie dużo polskiej muzyki, a jakby tego było mało, mamy dla was niespodziankę, którą przygotowaliśmy razem z Eventin.pl.
 • Netflix podwyższy ceny za swoje usługi? Tak twierdzi znany analityk

  2020-10-01
  Netflix to najpopularniejsza platforma VOD i to pewnie prędko się nie zmieni. Okazuje się, że streamingowy gigant planuje podwyżki w USA i Europie. Kiedy możemy spodziewać się wyższych cen?
 • Lider zespołu Primus opowiedział, jak James Hetfield nie chciał go w Metallice

  2020-10-01
  Po śmierci Cliffa Burtona, na castingach pojawiło się kilku utalentowanych muzyków, którzy chcieli zasilić szeregi Metalliki. Jednym z nich był lider zespołu Primus, którego nie chciał przyjąć James Hetfield.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz