Dominik Pajewski

10.10.2019 (16:34)

Kto wprowadził Metallikę w świat muzyki klasycznej? Lars Ulrich odpowiadaMuzyka klasyczna, w kontekście Metalliki jest wyjątkowo ważnym punktem. Lars Ulrich, postanowił odpowiedzieć, kto wprowadził zespół w świat tego typu dźwięków.

Metallica i muzyka klasyczna, to dwie nieodrębne rzeczy, które przenikają się ze sobą bardzo dobrze od lat. Oczywiście, słynne koncerty S&M oraz S&M2, to idealne podkreślenie klasycznej zajawki zespołu. Kto wprowadził zespół w ten świat? Lars Ulrich postanowił odpowiedzieć na to pytanie.

TILL LINDEMANN ZDRADZIŁ SZCZEGÓŁY SWOJEJ DRUGIEJ SOLOWEJ PŁYTYLars Ulrich ujawnia, kto wprowadził Metallikę w świat muzyki klasycznej

W wywiadzie dla 'Rolling Stone', Lars Ulrich ujawnił, że osobą, która wprowadziła zespół w świat klasyki, był Cliff Burton:

Cliff otworzył nas na muzykę klasyczną. Kiedy w 1983 albo 1984 roku zaczęliśmy rozmawiać o muzyce klasycznej, ani James, ani ja – a przynajmniej ja, bo nie chcę mówić za Jamesa – nie byliśmy gotowi na przyjęcie takiej muzyki. Jednak jego upór sprawił, że muzyka klasyczna, a także Simon & Garfunkel znaleźli się w kręgu naszych zainteresowań. Trochę czasu zajęło, zanim się otworzyliśmy.

Teraz widzę te wpływy w mroczniejszych, bardziej dysonansowych i minorowych rzeczach, jakie gramy. Potrafię docenić wiele orkiestrowych dzieł, a przez 20 lat nauczyłem się wybierać te, które bardziej mnie przyciągają.

Wydawnictwo S&M2 można już kupić na oficjalnej stronie zespołu.

KONCERTY ROCKOWE 2020 - KTO WYSTĄPI? GWIAZDY, DATY, MIEJSCA, KALENDARZ


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Kirk Hammett twierdzi, że ma masę materiału na nowy album Metalliki

  2019-10-14
  Metallica w ostatnich latach, ma dość duży problem z regularnym wydawaniem płyt. Oczywiście, grupa ma już taki status, że mogłaby nic nie wydawać, jednak wielu fanów, chciałoby usłyszeć nowy krążek. Okazuje się, że Kirk Hammett ma trochę materiału, który może wykorzystać na nowy album.
 • Abbey Road nie miał być ostatnim albumem The Beatles. Szczegóły zdradził Ringo Starr

  2019-10-14
  50 lat temu, 8 sierpnia, najsłynniejszy zespół świata wyszedł z EMI Recording Studios w Londynie, by udać się na najbardziej ikoniczny spacer wszech czasów. Iain Macmillan sfotografował The Beatles, którzy przechodzili przez przejście dla pieszych. Kultowe zdjęcie trafiło na okładkę albumu 'Abbey Road', który w tym roku doczekał się jubileuszowej reedycji. Ringo Starr zdradził, że nie miał to być ostatni album zespołu.
 • 10 ciekawostek na temat nowego 'Jokera'. Kilka rzeczy Was mocno zaskoczy

  2019-10-14
  Film o Jokerze był jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji w 2019 roku. Fani DC pokładali w filmie ogromne nadzieje i zostały one raczej spełnione. W sieci pojawia się również, coraz więcej ciekawostek na temat produkcji, my postanowiliśmy wybrać 10 najbardziej zaskakujących.
 • Lars Ulrich skomentował odwyk Jamesa Hetfielda. Jest jedna rzecz, która go zaskoczyła

  2019-10-14
  James Hetfield wrócił na terapię i obecnie walczy ze swoimi dawnymi demonami. Z tego powodu, Metallica musiała przerwać trasę koncertową. Na szczęście, James nie jest sam w swojej walce, słowa wsparcia wysyłają fani oraz przyjaciele z muzycznego świata. Lars Ulrich postanowił również skomentować całą sytuację.
 • Mural z twarzą Kory został zdewastowany!

  2019-10-14
  Mural z twarzą Kory, to piękny obraz, który zmienia się wraz z porami roku. Niestety, komuś mocno musiał przeszkadzać, skoro postanowiono go zdewastować...
 • Rammstein w 1 z 10. Jak uczestnik poradził sobie z pytaniem, związanym z zespołem?

  2019-10-14
  W programie 1 z 10 pojawiają się pytania, które potrafią skutecznie zbić z tropu. Jednak tym razem,  pytanie muzyczne trafiło na uczestnika, który bez problemu zidentyfikował artystę.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz