Dominik Pajewski

10.10.2019 (16:34)

Kto wprowadził Metallikę w świat muzyki klasycznej? Lars Ulrich odpowiadaMuzyka klasyczna, w kontekście Metalliki jest wyjątkowo ważnym punktem. Lars Ulrich, postanowił odpowiedzieć, kto wprowadził zespół w świat tego typu dźwięków.

Metallica i muzyka klasyczna, to dwie nieodrębne rzeczy, które przenikają się ze sobą bardzo dobrze od lat. Oczywiście, słynne koncerty S&M oraz S&M2, to idealne podkreślenie klasycznej zajawki zespołu. Kto wprowadził zespół w ten świat? Lars Ulrich postanowił odpowiedzieć na to pytanie.

TILL LINDEMANN ZDRADZIŁ SZCZEGÓŁY SWOJEJ DRUGIEJ SOLOWEJ PŁYTYLars Ulrich ujawnia, kto wprowadził Metallikę w świat muzyki klasycznej

W wywiadzie dla 'Rolling Stone', Lars Ulrich ujawnił, że osobą, która wprowadziła zespół w świat klasyki, był Cliff Burton:

Cliff otworzył nas na muzykę klasyczną. Kiedy w 1983 albo 1984 roku zaczęliśmy rozmawiać o muzyce klasycznej, ani James, ani ja – a przynajmniej ja, bo nie chcę mówić za Jamesa – nie byliśmy gotowi na przyjęcie takiej muzyki. Jednak jego upór sprawił, że muzyka klasyczna, a także Simon & Garfunkel znaleźli się w kręgu naszych zainteresowań. Trochę czasu zajęło, zanim się otworzyliśmy.

Teraz widzę te wpływy w mroczniejszych, bardziej dysonansowych i minorowych rzeczach, jakie gramy. Potrafię docenić wiele orkiestrowych dzieł, a przez 20 lat nauczyłem się wybierać te, które bardziej mnie przyciągają.

Wydawnictwo S&M2 można już kupić na oficjalnej stronie zespołu.

KONCERTY ROCKOWE 2020 - KTO WYSTĄPI? GWIAZDY, DATY, MIEJSCA, KALENDARZ


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Live Nation zanotowało spadek obrotów o 98%!

  2020-08-07
  Z powodu pandemii koronawirusa, branża rozrywkowa całkowicie stanęła, przez co agencje eventowe mają spory problem. Jak się okazuje. Live Nation zanotowało spadek przychodów o 98%!
 • Roger Waters zagrał nowe wersje piosenek z The Wall [WIDEO]

  2020-08-07
  Roger Waters powrócił do czasów albumu ''The Wall'', wykonując piosenki z krążka ze swoim zespołem. Posłuchajcie nowych interpretacji słynnych utworów.
 • KWIAT JABŁONI NADAJE NOWE ŻYCIE KLASYKOWI ELDO

  2020-08-06
  Była elektronika, funk, czas na iście folkową odsłonę Lech Music: Festiwale Inaczej. Kolejnym zespołem, który wziął na swój warsztat jeden z hip-hopowych klasyków, jest Kwiat Jabłoni! Warto posłuchać ich interpretacji „Miasta Słońca” Eldo, aby poczuć klimat letnich festiwali, niezależnie od tego gdzie spędza się tegoroczne wakacje.
 • Brian May, Zakk Wylde i Steve Vai zagrali specjalną wersję ''Bohemian Rhapsody''

  2020-08-06
  W czasie padnemii, artyści starają się nadal być aktywni i działać nad nowymi projektami. Tym razem popularni gitarzyści, zagrali pod przewodnictwem Briana Maya numer ''Bohemian Rhapsody''.
 • Olimpijczycy dostaną specjalne prezerwatywy od organizatorów. Czym będą się różnić od klasycznych?

  2020-08-06
  Olimpijczycy przed zawodami mają często zakaz uprawiania seksu, głównie przez to by móc się skupić na osiągnięciu wyniku. Organizatorzy igrzysk w Japonii, postanowili trochę pomóc zawodnikom, którzy po zawodach będą chcieli się odprężyć.
 • Blackmetalowy zespół twierdzi, że Marilyn Manson ściągnął po nich gest, który widać w nowym klipie [WIDEO]

  2020-08-06
  Niedawna premiera od Marilyna Mansona wywołała wiele szumu i to nie tylko wśród fanów artysty. Okazuje się, że jest pewna grupa, która uważa, że gest zasłaniania twarzy dłonią został ściągnięty od niej. O co chodzi?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz