Dominik Pajewski

16.10.2020 (09:28)

Koronawirus w Polsce: siłownie, baseny i aquaparki zamknięte. Od kiedy?Pandemia koronawirusa w Polsce nie odpuszcza i obecnie jesteśmy świadkami walki z druga falą. Wiążą się z tym nowe obostrzenia, według których siłownie, baseny i aquaparki będą zamknięte. Od kiedy tak się stanie?

Pandemia koronawirusa w Polsce wchodzi ponownie na wyższe obroty i obecnie jesteśmy świadkami drugiej fali. Wiąże się to także z nowymi obostrzeniami, które na przykład ograniczą działania siłowni, basenów czy aquaparków. Od kiedy te miejsca będą zamknięte? 

KOGO SŁUCHAMY NAJCHĘTNIEJ? SPOTIFY PREZENTUJE GUSTA MUZYCZNE POLAKÓW

 

Koranawirus w Polsce - siłownie, baseny i aquaparki zamknięte. Od kiedy?

Jak ogłosił rząd, od 17 października aż 152 powiaty i 11 miast wojewódzkich znajdzie się w tzw. strefie czerwonej. Oznacza to nowe obostrzenia, a dokładniej:

- w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (za wyjątkiem zajęć praktycznych)
- w sklepach obowiązuje ograniczenie liczby kupujących do 5 na jedną kasę
- w uroczystościach religijnych nie może uczestniczyć więcej osób niż jedna na 7m2
- wydarzenia sportowe mogą się odbywać, ale bez udziału publiczności
- wydarzenia kulturalne mogą się odbywać z zachowaniem dodatkowych środków ostrożności. 
- w lokalach gastronomicznych klienci mogą zdjąć maseczki tylko siedząc przy stoliku. Lokale mogą być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos.

Dodatkowo obowiązuje zakaz organizacji wesel, przyjęć komunijnych i uroczystości rodzinnych, zaś w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 10 osób. W komunikacji miejskiej może być zajętych maksymalnie 50 procent miejsc siedzących albo 30 procent wszystkich miejsc w danym pojeździe.

Siłownie, baseny i aquaparki zamknięte? Od kiedy?

Według nowych rozporządzeń, zakaz użytkowania siłowni, basenów, aquaparków i parków rozrywki wchodzi w życie od 17 października 2020 (sobota). Jeżeli będziemy chcieli uprawiać aktywność fizyczną w formie biegania lub jazdy na rowerze, musimy mieć na twarzy maseczkę. Wyjątkiem są przestrzenie miejskie, czyli lasy, parki, pola.

KRAŚNIK ZNOWU O SOBIE PRZYPOMNIAŁ, TYM RAZEM CHODZI O KLUB SPORTOWY

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • IRA wraca z rockowym singlem 'Chciałbym' [WIDEO]

  2020-10-23
  Po ostatnim utworze „W górę patrz” IRA kontynuuje przygodę z mocnymi, rockowymi dźwiękami. Tym razem zespół prezentuje singiel „Chciałbym”, który do ballad raczej nie należy.
 • Przez lata wmawiał żonie, że jest policjantem. Wszystko się wydało przez głupi błąd

  2020-10-23
  Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak w tym wypadku, nie dość, że ma krótkie nogi, to jeszcze niebieski mundur. Tak to wygląda z perspektywy pewnego gościa, który latami wmawiał swojej żonie, że jest policjantem.
 • Ozzy Osbourne i Judas Priest ogłosili wspólną trasę po Europie

  2020-10-23
  Ozzy Osbournie nie poddaje się i zapowiada europejską część pożegnalnej trasy. Artysta wystąpi razem z Judas Priest, sprawdźcie miejsca, w których zaplanowane są koncerty.
 • 'Mistrz kierownicy ucieka' powróci! Doczekamy się serialu

  2020-10-23
  'Mistrz kierownicy ucieka', to jeden z tych klasyków, który mimo upływu lat, dalej ma wielu wiernych fanów, a przybywają też nowi. Okazało się, że powstanie specjalny serial, znamy też pierwsze szczegóły.
 • Kirk Hammett porównał S&M i S&M2. Które wydawnictwo wypadło lepiej?

  2020-10-23
  Metallica ma swoim koncie wiele ważnych wydawnictw, jednak albumy z orkiestrą są otoczone pewnego rodzaju kultem. Kirk Hammett postanowił porównać oba krążki, mówiąc o tym, który wypadł lepiej.
 • OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle

  2020-10-23
  W najbliższą sobotę, 24 października odbędzie się pierwsze spotkanie online z cyklu OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle. Widzowie spotkają się z projektantami, stylistami, ekspertami oraz tymi, którzy na co dzień pracują i realizują swoje pasje w świecie mody. W najbliższą sobotę o godz. 16:00 podczas pierwszej transmisji live - „Moda na home office” odkrywać będą mogli nowy wymiar stylu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz