Dominik Pajewski

24.03.2020 (13:49)

Koronawirus w Polsce: Premier wprowadza ograniczenie w przemieszczaniu się po krajuRozprzestrzeniający się w Polsce koronawirus, zmusił rząd do podjęcia niezbędnych kroków, aby opanować pandemię. Podczas specjalnej konferencji, premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że na terenie Polski będzie obowiązywało ograniczenie, w przemieszczaniu się po kraju. Co to oznacza?

Koronawirus rozprzestrzenia się w naszym kraju coraz szybciej, o czym mogą świadczyć nowe, potwierdzone przypadki zachorowań. Aby zatrzymać pandemię koronawirusa w Polsce, premier Mateusz Morawiecki, ogłosił podczas specjalnej konferencji, że na terenie kraju wprowadzone zostanie, ograniczenie w przemieszczaniu się. Co to oznacza?
 

SPRAWDŹ STATUS KONCERTU, PODCZAS PANDEMII KORONAWIRUSA. LIVE NATION UDOSTĘPNIA SPECJALNĄ STRONĘOgraniczenie w przemieszczaniu się po Polsce. Co to oznacza?

Podczas specjalnej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że konieczne staje się wprowadzenie, ograniczonego przemieszczania się po Polsce. Co to oznacza?

Aby zapobiec powiększania się pandemii, od 25 marca wprowadzone zostaje:

- ograniczenie wychodzenia z domu, poza niezbędnymi sytuacjami: wyjście do apteki, wyjście do sklepu, wizyta u lekarza, dojechanie do pracy

- wprowadza się zakaz zgromadzeń, dotyczy to bulwarów, lasów i parków

- w tramwajach i autobusach miejskich może jeździć, tylko tylu pasażerów, ile jest miejsc siedzących po podzieleniu przez dwa. Oznacza to, że co drugie miejsce ma być wolne

- jakiekolwiek zgromadzenia mają zostać ograniczone do dwóch osób

- ograniczenie liczby osób w obrzędach liturgicznych do 5 osób (nie licząc kapłanów i ministrantów)
Podczas konferencji podkreślono, że rząd robi wszystko, aby po świętach wielkanocnych, sytuacja mogła wrócić do normy. Dodano również, że nie ma powodu, by odwołać teraz egzaminy i matury. Zaznaczono, że za złamanie zakazu zgromadzeń, grozić będzie mandat w wysokości 5 tysięcy złotych. Obostrzenia mają obowiązywać do 11 kwietnia 2020.
 

Gwarancje de minimis na lepszych warunkach

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Koronawirus w Polsce - ogłoszono nowe obostrzenia na specjalnej konferencji. Co z maturami?

  2020-04-09
  Podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się 9 kwietnia 2020, ogłoszono nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Co dalej z maturami i egzaminami ósmoklasistów?
 • Daria Zawiałow zagra koncert z domu! Kiedy będzie można obejrzeć specjalny występ?

  2020-04-09
  Nie tylko fani tęsknią za aktywnością koncertową Darii Zawiałow. Artystka tęskni za graniem na żywo i nie może żyć bez koncertów, dlatego wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fanów i zaprasza na wyjątkowy koncert prosto z domu!
 • Wielkanoc 2020 - życzenia. Co wysłać smsem do najbliższych?

  2020-04-09
  Życzenia wielkanocne 2020. Krótkie teksty SMS oraz krótkie życzenia wielkanocne. Sprawdźcie, co najlepiej wysłać przyjaciołom i rodzinie w święta.
 • Wiedźmin jak Strażnicy Galaktyki! Zobaczcie fanowską przeróbkę serialu

  2020-04-09
  Wiedźmin Netfilca stał się ogromnym hitem i tylko kwestią czasu było, kiedy pojawią się przeróbki różnych scen. Pewien fan wpadł na to, że można połączyć Wiedźmina z motywem ze ,,Strażników Galaktyki''.
 • Postaci z Disneya, jako bohaterowie horrorów. Świetne przeróbki pojawiły się w sieci

  2020-04-09
  Postaci Disneya nigdy nie kojarzyły się wam z czymś strasznym i przerażającym? Po zobaczeniu tych specjalnych grafik, przekonacie się, że postaci z waszego dzieciństwa, potrafią być przerażające.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz