Dominik Pajewski

09.09.2019 (13:09)

Korn wymyślił nu metal? Jonathan Davis odpowiedziałZespół Korn uważany jest za twórców nu metalu, jednak sami członkowie grupy nie uważają, że ich styl to nu metal. Co o tym wszystkim myśli frontman zespołu, Jonathan Davis? 

O nu metalu powiedziano już wiele i z pewnością temat został wyczerpany, jednak co jakiś czas powracają dyskusje o ważności tego gatunku. Oczywiście zawsze w tych dyskusjach przewija się nazwa grupy Korn, która uważana jest za prekursorów nu metalu. Jak to wszystko widzi Jonathan Davis, czy faktycznie nu metal wyszedł od zespołu Korn?

COREY TAYLOR ZDRADZIŁ, JAKĄ POSTACIĄ Z HORRORU INSPIROWAŁ SIĘ PRZY SWOJEJ NOWEJ MASCE


Jonathan Davis odniósł się do tego, czy Korn wymyślił nu metal

W wywiadzie dla 'Kerrang!' Davis powiedział:
 
Jeśli wynaleźliśmy nu metal to zajebiście! Fajnie jest mówić, że pomogliśmy wynaleźć jakiś nurt. To niesamowite. Byliśmy ostatnim ważnym nurtem. Inne zespoły pomogły nam, ale to my go spopularyzowaliśmy.
 
Kiedyś nienawidziłem szufladek. Kiedy zaczynaliśmy mówiliśmy „nie jesteśmy zespołem metalowym”. Wtedy ludzie zaczęli mówić „no to jesteście zespołem nu metalowym”. A pieprzcie się.

METALLICA S&M2 - TRAILER KONCERTÓW TRAFIŁ DO SIECI [WIDEO]
Korn wraca z nowym albumem 13 września 2019, zobaczymy, czy tam usłyszymy też coś w klimacie nu metalu.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

  2019-09-15
  Jak co roku do Polski zawita mnóstwo zagranicznych gwiazd rocka nie tylko na klubowe koncerty, ale także na festiwale - te mniejsze i większe. Kogo zobaczymy w 2020? Sprawdźcie, kalendarz koncertów na przyszły rok i zaplanujcie sobie wolne w pracy. Artykuł jest aktualizowany na bieżąco.
 • Five Finger Death Punch i Megadeth - koncert 2020. Data, miejsce, bilety

  2019-09-15
  FIVE FINGER DEATH PUNCH ogłasza swoją największą trasę koncertową po europejskich arenach, która odbędzie się w styczniu i lutym 2020 r. w imponującym towarzystwie: multiplatynowej legendy MEGADETH, która dołączy do składu jako gość specjalny. W roli supportu wystąpi zespół BAD WOLVES, rockowa sensacja z 2018 roku, którego trzy utwory zdobyły # 1 na listach przebojów w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Zespół przygotowuje się aktualnie do wydania drugiego albumu (25 października 2019 roku).
 • Wodecki Twist: Chwytaj Dzień 2019 - trasa koncertowa. Daty, miejsca, bilety

  2019-09-13
  Po sukcesie dwóch edycji festiwalu Wodecki Twist Festiwal Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego i Good Taste Production zapraszają na trasę koncertową Wodecki Twist: Chwytaj Dzień. Sprawdź, kto i kiedy zagra w twoim mieście!
 • Nowy iPhone wywołuje stany lękowe? Wszystko przez wygląd tylnej obudowy

  2019-09-13
  Ostatnio wydarzyło się coś, na co od dłuższego czasu czekali wszyscy fani firmy Apple. Podczas specjalnej konferencji, marka zaprezentowała szczegóły dotyczące nowych smartfonów. Mowa tu o iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max. Naprawdę robią one wrażenie. Mimo wysokiej ceny, smartfony już teraz robią furorę, a fani firmy odkładają pieniądze na ich zakup. Niestety nie wszyscy będą mogli korzystać z wypasionych telefonów Apple, ponieważ u niektórych osób wywołują one stany lękowe.
 • Chłopiec z papierosem wywołał skandal w sieci! Nie zgadniecie, ile ma lat!

  2019-09-13
  Filmik przedstawiający palącego "chłopca", w czasie charytatywnego meczu piłki nożnej zszokowało użytkowników mediów społecznościowych i fanów piłki nożnej na całym świecie. Zdziwienie internautów było ogromne, gdy tylko dowiedzieli się, ile lat ma bohater kontrowersyjnego wideo!  Szczegóły przybliżamy na ESKARock.pl
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz