Dominik Pajewski

09.09.2019 (13:09)

Korn wymyślił nu metal? Jonathan Davis odpowiedziałZespół Korn uważany jest za twórców nu metalu, jednak sami członkowie grupy nie uważają, że ich styl to nu metal. Co o tym wszystkim myśli frontman zespołu, Jonathan Davis? 

O nu metalu powiedziano już wiele i z pewnością temat został wyczerpany, jednak co jakiś czas powracają dyskusje o ważności tego gatunku. Oczywiście zawsze w tych dyskusjach przewija się nazwa grupy Korn, która uważana jest za prekursorów nu metalu. Jak to wszystko widzi Jonathan Davis, czy faktycznie nu metal wyszedł od zespołu Korn?

COREY TAYLOR ZDRADZIŁ, JAKĄ POSTACIĄ Z HORRORU INSPIROWAŁ SIĘ PRZY SWOJEJ NOWEJ MASCE


Jonathan Davis odniósł się do tego, czy Korn wymyślił nu metal

W wywiadzie dla 'Kerrang!' Davis powiedział:
 
Jeśli wynaleźliśmy nu metal to zajebiście! Fajnie jest mówić, że pomogliśmy wynaleźć jakiś nurt. To niesamowite. Byliśmy ostatnim ważnym nurtem. Inne zespoły pomogły nam, ale to my go spopularyzowaliśmy.
 
Kiedyś nienawidziłem szufladek. Kiedy zaczynaliśmy mówiliśmy „nie jesteśmy zespołem metalowym”. Wtedy ludzie zaczęli mówić „no to jesteście zespołem nu metalowym”. A pieprzcie się.

METALLICA S&M2 - TRAILER KONCERTÓW TRAFIŁ DO SIECI [WIDEO]
Korn wraca z nowym albumem 13 września 2019, zobaczymy, czy tam usłyszymy też coś w klimacie nu metalu.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Siłownie i baseny otwarte od 6 czerwca. Są nowe zasady, co się zmieni?

  2020-06-05
  Pandemia koronawirusa zatrzymała praktycznie całą gospodarkę, wstrzymując wiele branż. Po zdjęciu kolejnych obostrzeń, od 6 czerwca otwarte zostaną siłownie, baseny oraz sauny, co się zmieni? Jak wyglądać będzie korzystanie.
 • Metallica przestała tworzyć dobre riffy? Tak myślał Bill Kelliher z Mastodon

  2020-06-05
  O tym, że Metallica się skończyła, mówi się przy okazji każdej nowej płyty zespołu. Okazuje się, że nawet Bill Kelliher z Mastodon nie wierzył do końca w kultowy zespół.
 • Nowy Obcy powstanie? Ridley Scott ma na niego pomysł

  2020-06-05
  Uniwersum Obcego i cała franczyza związana z tą marką, ma lepsze i gorsze momenty. Niestety, ostatnio marka nie miała najlepszego czasu, jednak Ridley Scott się nie poddaje i zamierza stworzyć coś nowego.
 • Kazik padł ofiarą cenzury przy płycie ''Zaraza''? Wokalista odpowiedział

  2020-06-05
  Singiel Kazika ''Twój ból jest lepszy niż mój'', który pochodzi z albumu ''Zaraza'' wywołał dyskusję w kraju. Nie mogło zabraknąć pytań o cenzurę artysty oraz jego singla, w kontekście kontrowersyjnych wydarzeń. Jak Kazik postrzega całą sytuację?
 • Stone Sour zawieszają działalność! Corey Taylor wyjaśnił decyzję

  2020-06-05
  Smutna wiadomość dla fanów zespołu Stone Sour. Corey Taylor ogłosił, że grupa musi zawiesić działalność na dłuższy czas. Jakie są powody tej trudnej decyzji?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz