Dominik Pajewski

28.07.2020 (10:44)

Kora - te utwory będą z nami na zawsze [VIDEO]Odejście Kory Jackowskiej to wielka strata dla polskiej muzyki i fanów twórczości legendarnej wokalistki. Mimo śmierci wokalistki, jej utwory zostaną z nami na zawsze.

28 lipca 2018, w godzinach porannych odeszła Kora Jackowska. Legendarna wokalistka zmarła o 5:30 rano, będąc w swoim domu, w otoczeniu najbliższych osób. Śmierć artystki to ogromny cios dla wszystkich fanów jej twórczości oraz dla polskiej muzyki rockowej. 

KAZIK I "25 LAT NIEWINNOŚCI". PREMIERA UTWORU DO FILMU O TOMKU KOMENDZIE

 


Kora
znana była głównie z występów z zespołem Maanam, a w ostatnich latach z muzycznego show Must Be The Music, gdzie była jurorką. Niedawno użyczyła również swojego głosu w bajce 'Iniemamocni 2', oraz nagrała utwór 'Człowiek' z wokalistą Piotrem 'Glacą' Mohamedem.
 

"LOTERIA" - NOWY SINGIEL HURROCKAINE JUŻ W SIECI!
 

Kora - te utwory będą z nami zawsze [VIDEO]

Mimo śmierci Kory, jej utwory zostaną z nami na zawsze. Wokalistka napisała teksty, które przeszły do historii muzyki w Polsce i które stały się ikoniczne. Bez Kory polska muzyka rockowa nie będzie już taka sama... Te numery przeszły do historii:


 


 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • NOWA interpretacja w ramach LECH MUSIC: FESTIWALE INACZEJ. KAMP! MIERZY SIĘ Z klasykiem MOLESTY

  2020-08-10
  Jeden z najważniejszych polskich zespołów muzyki elektronicznej, który szturmem dostał się na największe sceny w Polsce, po raz kolejny zaskakuje swoich słuchaczy. Kamp! prezentuje własną interpretację singla Molesty Ewenement, przygotowaną w ramach Lech Music: Festiwale Inaczej. Klasyk „Wiedziałem, że tak będzie” w nowej wersji to utwór usłany elektronicznym brzmieniem, który już przy pierwszym odsłuchu przenosi nas wprost pod festiwalową scenę.
 • OFF Festival Katowice 2021 - Mac DeMarco, Alyona Alyona i inni – jest na co czekać

  2020-08-10
  Mac DeMarco, Alyona Alyona, DIIV, Quinn Christopherson i DJ Python dołączają do składu, czyli na OFFie w przyszłym roku dużo będzie słońca, trochę osobistych wyznań, ale iodrobina mroku. Na pewno: 100% dobrej muzyki.
 • Robin’s Wish - film dokumentalny pokaże ostatnie dni życia Robina Williamsa

  2020-08-10
  Śmierć Robina Williamsa była dla wszystkich ogromnym szokiem i do dzisiaj trudno zrozumieć całą sytuację. Powstanie specjalny film dokumentalny, który pokaże ostatnie dni życia aktora.
 • Goście utknęli na bezludnej wyspie i uratowała ich znajomość filmów katastroficznych

  2020-08-10
  Lubicie filmy katastroficzne? Jeżeli tak, to dobrze się składa, ponieważ mogą one pomóc wam w wyjściu z ciężkiej sytuacji. O tym przekonali się pewni goście, którzy wylądowali na bezludnej wyspie i uratował ich pewien trik z filmów katastroficznych.
 • Jared Leto zapowiedział kolejną dużą rolę filmową! W kogo wcieli się artysta?

  2020-08-10
  Jared Leto pokazuje bardzo często, że jest człowiekiem wielu talentów i prawdziwym kameleonem, który potrafi totalnie zmienić się do roli. Tym razem ogłoszono, że aktor wcieli się w słynną postać, która miała ogromny wpływ na popkulturę.
 • Metallica wróciła na salę prób! Grupa podzieliła się nagraniem

  2020-08-10
  Metallica po kilku miesiącach przerwy, w końcu wróciła na salę prób! Co słychać u zespołu, czy możemy spodziewać się nowych rzeczy od legendarnej grupy?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz