Anita Karpińska

07.03.2014 (15:05)

KONCERTY ROCKOWE 2014: Moda na koncerty bez prądu. Najsłynniejsze koncerty Unplugged ever: m.in. Bon Jovi, Nirvana, Korn, R.E.M., Kult czy Hey [VIDEO]Modne ostatnio koncerty bez prądu były rozkręcane już 1989 w MTV, gdzie stworzono serię MTV Unplugged. Pierwszy był Bon Jovi.

Koncerty bez prądu, czyli takie, podczas których artyści śpiewają na żywo przy akompaniamencie wyłącznie instrumentów akustycznych, stały się bardzo modne. Fala rozpoczęła się od serii MTV Unplugged, która rozpoczął Bon Jovi w 1989 roku. Polskimi rockowymi gwiazdami MTV UnpluggedKult, Hey czy Wilki. Wszystkie koncerty MTV Unplugged zostały wydane na nośnikach CD/DVD.

>>> Kult Unplugged wrażenia z koncertów - sprawdź jak to było

EskaROCK.pl wybrała dla Was kilka koncertów z serii.

Richie Sambora & Jon Bon Jovi - Living on a Prayer & Wanted Dead or Alive:
Bruce Springsteen MTV 1992 - Atlantic City:
KoЯn Acoustic - Blind:
R.E.M - Losing My Religion:
POLSKIE GWIAZDY MTV UNPLUGGED

Hey - Teksański:
Kult - Mieszkam w Polsce:


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Gene Simmons (KISS): nie da się wyżyć z grania rocka

  2020-10-27
  Gene Simmons od lat wygłasza swoje zdanie, które bywa mocno kontrowersyjne i często wywołuje dyskusje. Tym razem współzałożyciel KISS, wskazał prawdziwy zespół rockowy i doszedł do wniosku, że z rocka nie da się wyżyć.
 • Nowy Bond trafi tylko na platformy streamingowe? Ile w tym prawdy?

  2020-10-27
  Nowa odsłona przygód Jamesa Bonda, ma być zakończeniem występów jako agent 007 dla Daniela Craiga. Wiemy już, że film nie pojawi się w kinach w listopadzie, a planuje się, by przełożyć premierę na kwiecień 2021. Pojawiły się także plotki, że film pojawi się tylko na platformie streamingowej. Ile w tym prawdy?
 • Marilyn Manson wziął ślub. Kim jest wybranka artysty?

  2020-10-27
  Marilyn Manson znany jest z tego, że stara się trzymać swoje życie prywatne w tajemnicy. Okazuje się jednak, że nie wszystko da się ukryć przed opinią publiczną. Niedawno Nicholas Cage zdradził, że wokalista wziął ślub!
 • Frontman Toola ma mocny przekaz do antycovidowców

  2020-10-27
  Wokalista Toola, przyznał niedawno, że zmaga się z powikłaniami po koronawirusie. Maynard postanowił także wypowiedzieć się na temat ludzi, którzy deklarują się jako antycovidowcy.
 • Muzycy Metalliki, Red Hot Chili Peppers, producent Ozzy'ego i Post Malone jamowali razem (WIDEO)

  2020-10-27
  Pandemia koronawirusa zatrzymała cały świat i wygląda na to, że powrót do normalności jeszcze trochę zajmie. Muzycy postanowili, że nie będą bezczynie czekać i postanowili trochę pograć wspólnie.  
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz