Kamil Pawłowski

14.07.2020 (15:00)

Komary w Czechach - średnia ukąszeń 40 na minutę. Czeka nas to samo?Komary naprawdę potrafią popsuć wieczór nad wodą, w lesie, czy w ogrodzie. Nasi południowi sąsiedzi przeżywają prawdziwą plagę tych nielubianych owadów. Czy Polskę czeka podobny scenariusz?

Komary w okresie letnim to dla każdego z nas normalna sprawa. Ale to co teraz dzieje się na wschodzie Czech przechodzi wszystkie granice. Nasi sąsiedzi zmagają się z ogromna plagą tych upierdliwych owadów. Jak donoszą media, w mieście Litovel mówi się o średniej wynoszącej 40 ukąszeń na minutę. Niektórzy obywatele tamtego regionu naliczyli nawet 100 ugryzień w jeden wieczór. Mieszkańcy próbują walczyć z komarami rozpylając różnego rodzaju środki owadobójcze, ale niestety nie przynosi to efektu. Niektórzy boją się wychodzić z domu. 
 
Plaga komarów związana jest oczywiście ze sporymi opadami deszczu i wysoką temperaturą. Wilgoć i ciepło to idealne warunki do egzystencji tych owadów. Co prawda w Polsce komary także uprzykrzają nam życie, ale o takiej inwazji jak w Czechach na razie nie słychać. Kto szczególnie powinien uważać na komary? Przede wszystkim kobiety w ciąży ze względu na podwyższoną temperaturę ciała oraz osoby posiadające grupę krwi 0, którą najbardziej lubią ci bzyczący krwiopijcy. 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Black Sabbath: 50. lecie albumu PARANOID, zostanie uczczone specjalnym boxem CD i boxem winylowym!

  2020-08-07
  Uznany za twórcę nowego gatunku muzyki, jakim jest heavy metal, legendarny zespół z Birmingham, Black Sabbath, świętuje w tym roku 50. rocznicę wydania swojego albumu ''Paranoid''.
 • Męskie Granie 2020 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać specjalny koncert?

  2020-08-07
  Męskie Granie 2020 odbywa się w wyjątkowej formule, w postaci tylko jednego koncertu. Gdzie oglądać transmisję z wyjątkowego wydarzenia Męskiego Grania? O której startuje TRANSMISJA?
 • Męskie Granie 2020 - zespoły, gdzie oglądać koncert 8.08.2020?

  2020-08-07
  Męskie Granie 2020 - kto zagra na wyjątkowej edycji imprezy, która przez pandemie koronawirusa przyjmuje nieco inną formę? Wszystkie szczegóły na EskaROCK.pl.
 • Co widzą insekty? Naukowcy stworzyli małą kamerę, którą przyczepili do żuka

  2020-08-07
  Naukowcy chcą dowiedzieć się, jak wygląda życie owadów i w tym celu stworzono specjalną kamerkę. Jest to zminiaturyzowana wersja kamery nagrywającej w dobrej jakości, dzięki czemu możemy zobaczyć życie żuka.
 • POLSKI FESTIWAL STAND-UPU 2020 - SZCZEGÓŁY IMPREZY

  2020-08-07
  Polski Festiwal Stand-upu to wielkie 3 dniowe święto, które jednoczy całe środowisko komediowe. Co roku w Warszawie pojawia się ponad 60 komików, którzy oprócz komediowego sznytu mogą zbić z Wami piątkę i uraczyć Was krótką rozmową. Różnorodność festiwalu jest jego znakiem firmowym dlatego każdy dzień obfituje w inne wydarzenia.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz