Anna Skalik

18.03.2014 (12:16)

Kim są The Kooks – zespół, który wydał singiel Down? [VIDEO]Zespół rockowy The Kooks: kim są twórcy singla Down? Sprawdź informacje na temat zespołu i dowiedz się, co do tej pory wydali. Kim są i jaką muzykę grają The Kooks?

Grupa The Kooks powstała w 2004 roku w Wielkiej Brytanii, choć na rynku muzycznym zaistnieli dwa lata później - po wydaniu płyty Inside In/Inside Out.

Luke Pritchard, Hugh Haris, Pete Denton i Paul Garred - oto obecny skład The Kooks. Kim są członkowie grupy i co grają? Muzyka, jaką tworzy zespół, to indie rock z elementami punku, funku, bluesa, ska czy też reggae. Luke jest gitarzystą i wokalistą, Hugh gitarzystą, Pete basistą, a Paul gra na perkusji.

Ich pierwszy album rozszedł się w ponad 1,5 mln kopii i przyniósł grupie sławę na całym świecie. Drugą płytę - Konk - wydali w 2008, a ostatnią, zatytułowaną Junk Of The Heart, we wrześniu 2011.

>>> OWF 2014: Nowe Gwiazdy line-upu - m.in. Chemia i Jamal <<<

Ich najbardziej znane numery to m.in. Naïve, She Moves In Her Own Way, Seaside czy Ooh La. The Kooks, co ciekawe, zaczerpnęli nazwę swojego zespołu od piosenki Davida Bowie, pt. Kooks.

Niedawno The Kooks wydali singiel Down, który zwiastuje ich nadchodzący album. Nowa płyta zespołu ukazać się ma jeszcze w 2014.

Jeśli chcecie na żywo przekonać się o tym, kim są The Kooks, koniecznie bądźcie na OWF 2014. Muzycy wystąpią drugiego dnia imprezy, czyli 14 czerwca, na Orange Stage.

>>> Orange Warsaw Festival  2014: artyści, line-up, bilety <<<


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Ryan Reynolds rozwalił videokonferencję obsasy X-Menów. Klimat Deadpoola wszedł za mocno [WIDEO]

  2020-07-01
  Ryan Reynolds już tak bardzo wniknął w role Deadpoola, że praktycznie gdzie się nie pojawi, wszyscy widzą w nim pyskatego najemnika. Ostatnio Ryan postanowił wpaść na videokonferencję obsady X-Menów i trochę poprzeszkadzać.
 • Ile zarabia prezydent? Na jaką kwotę może liczyć głowa państwa?

  2020-07-01
  Ile zarabia prezydent? Takie pytanie pojawia się często, a w obliczu wyborów, coraz więcej osób chce wiedzieć, na jakie zarobki może liczyć głowa państwa. Czy są to faktycznie tak duże pieniądze?
 • Film o Mike'u Tysonie - kto wcieli się w boksera w filmie ''Finding Mike''?

  2020-07-01
  Mike Tyson to postać, która od lat intryguje i jest też poniekąd wzorem dla przyszłych bokserów. Postanowiono zrealizować film biograficzny o legendzie boksu, a teraz już wiemy, kto zagra słynną ''Bestię''.
 • System Of A Down zagrane na narysowanej perkusji. To się nazywa kreatywność

  2020-07-01
  System Of A Down prawdopodobnie nie wydadzą już nigdy płyty, jednak fani nadal pokazują w sieci, jak bardzo ważny jest dla nich zespół. W sieci pojawiła się specjalna przeróbka, która pokazuje, że można zagrać hit zespołu, nie posiadając prawdziwej perkusji.
 • Nowa płyta Metalliki powstaje! Rob Trujillo: Jesteśmy podekscytowani

  2020-07-01
  Nowa płyta Metalliki to rzecz, na którą czekają wszyscy fani zespołu. Okazuje się, że grupa pracuje nad nowym krążkiem, a wszystko idzie bardzo dobrym tempem.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz