Anna Skalik

18.03.2014 (12:16)

Kim są The Kooks – zespół, który wydał singiel Down? [VIDEO]Zespół rockowy The Kooks: kim są twórcy singla Down? Sprawdź informacje na temat zespołu i dowiedz się, co do tej pory wydali. Kim są i jaką muzykę grają The Kooks?

Grupa The Kooks powstała w 2004 roku w Wielkiej Brytanii, choć na rynku muzycznym zaistnieli dwa lata później - po wydaniu płyty Inside In/Inside Out.

Luke Pritchard, Hugh Haris, Pete Denton i Paul Garred - oto obecny skład The Kooks. Kim są członkowie grupy i co grają? Muzyka, jaką tworzy zespół, to indie rock z elementami punku, funku, bluesa, ska czy też reggae. Luke jest gitarzystą i wokalistą, Hugh gitarzystą, Pete basistą, a Paul gra na perkusji.

Ich pierwszy album rozszedł się w ponad 1,5 mln kopii i przyniósł grupie sławę na całym świecie. Drugą płytę - Konk - wydali w 2008, a ostatnią, zatytułowaną Junk Of The Heart, we wrześniu 2011.

>>> OWF 2014: Nowe Gwiazdy line-upu - m.in. Chemia i Jamal <<<

Ich najbardziej znane numery to m.in. Naïve, She Moves In Her Own Way, Seaside czy Ooh La. The Kooks, co ciekawe, zaczerpnęli nazwę swojego zespołu od piosenki Davida Bowie, pt. Kooks.

Niedawno The Kooks wydali singiel Down, który zwiastuje ich nadchodzący album. Nowa płyta zespołu ukazać się ma jeszcze w 2014.

Jeśli chcecie na żywo przekonać się o tym, kim są The Kooks, koniecznie bądźcie na OWF 2014. Muzycy wystąpią drugiego dnia imprezy, czyli 14 czerwca, na Orange Stage.

>>> Orange Warsaw Festival  2014: artyści, line-up, bilety <<<


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Brian Johnson powiedział, co mu się nie podoba w AC/DC

  2020-10-22
  W AC/DC jest raczej pełen spokój i zrozumienia, a wszelkie możliwe niesnaski zniknęły. Jest jednak pewna rzeczy, która mocno wkurza Briana Johnsona.
 • Co tam w środku gra? Happysad - Live Pol'and'Rock Festival 2019 (UNBOXING)

  2020-10-22
  Zespół Happysad, to już absolutna klasyka na polskiej scenie rockowej. Grupa grała wielokrotnie na Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock), jednak tak mocnego i efektownego koncertu nie było dawno. W cyklu 'Co tam w środku gra', pokażemy wam, jak wydane zostało koncertowe wydawnictwo zespołu, zarejestrowane na Pol'and'Rock 2019.
 • Oto mistrzowie tłumaczenia tytułów. Nie sądziliście, że tak można przetłumaczyć 'Snake Dick'

  2020-10-22
  Jeżeli myśleliście, że kompletnie nietrafione tłumaczenie to 'Wirujący seks', to musimy was uświadomić, że jest jeszcze gorzej. Kogoś mocno poniosła fantazja, gdy wziął się za przetłumaczenie tytułu filmu 'Snake Dick'.
 • Muzycy Anthrax, Mastodon i Korn nagrali cover Faith No More, by wesprzeć ekipy techniczne

  2020-10-22
  Pandemia koronawirusa dotyka mocno branżę eventową, która ma coraz ciężej. Pewne jest to, że nie będzie łatwo się podnieść, dlatego z pomocą przychodzą muzycy, którzy robią różne akcje charytatywne.
 • Czy w filmie o Robercie Brylewskim pojawi się Arek Jakubik? Aktor odpowiedział

  2020-10-22
  Mało jest postaci w świecie polskiej muzyki rockowej, które tak bardzo zasługują na film fabularny. Arkadiusz Jakubik postanowił wziąć na siebie projekt filmu o Robercie Brylewskim i pojawia się pytanie, czy słynny aktor pojawi się w produkcji?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz