Anna Skalik

18.03.2014 (12:16)

Kim są The Kooks – zespół, który wydał singiel Down? [VIDEO]Zespół rockowy The Kooks: kim są twórcy singla Down? Sprawdź informacje na temat zespołu i dowiedz się, co do tej pory wydali. Kim są i jaką muzykę grają The Kooks?

Grupa The Kooks powstała w 2004 roku w Wielkiej Brytanii, choć na rynku muzycznym zaistnieli dwa lata później - po wydaniu płyty Inside In/Inside Out.

Luke Pritchard, Hugh Haris, Pete Denton i Paul Garred - oto obecny skład The Kooks. Kim są członkowie grupy i co grają? Muzyka, jaką tworzy zespół, to indie rock z elementami punku, funku, bluesa, ska czy też reggae. Luke jest gitarzystą i wokalistą, Hugh gitarzystą, Pete basistą, a Paul gra na perkusji.

Ich pierwszy album rozszedł się w ponad 1,5 mln kopii i przyniósł grupie sławę na całym świecie. Drugą płytę - Konk - wydali w 2008, a ostatnią, zatytułowaną Junk Of The Heart, we wrześniu 2011.

>>> OWF 2014: Nowe Gwiazdy line-upu - m.in. Chemia i Jamal <<<

Ich najbardziej znane numery to m.in. Naïve, She Moves In Her Own Way, Seaside czy Ooh La. The Kooks, co ciekawe, zaczerpnęli nazwę swojego zespołu od piosenki Davida Bowie, pt. Kooks.

Niedawno The Kooks wydali singiel Down, który zwiastuje ich nadchodzący album. Nowa płyta zespołu ukazać się ma jeszcze w 2014.

Jeśli chcecie na żywo przekonać się o tym, kim są The Kooks, koniecznie bądźcie na OWF 2014. Muzycy wystąpią drugiego dnia imprezy, czyli 14 czerwca, na Orange Stage.

>>> Orange Warsaw Festival  2014: artyści, line-up, bilety <<<


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Rob Zombie i Cradle Of Filth zareagowali na Billie Eilish w ich koszulkach

  2019-10-21
  Billie Eilish cieszy się szacunkiem u wykonawców rockowych, którzy doceniają jej oryginalność i pomysł na siebie. Niedawno, wokalistka pokazała się w specjalnej koszulce, stworzonej z trzech wzorów shirtów kapel metalowych. Muzycy postanowili skomentować oryginalną kreację artystki.
 • Lindemann - Ich weiß es nicht: tekst nowego singla wokalisty Rammstein

  2019-10-21
  Lindemann nie zwalnia tempa, po świetnie przyjętym singlu 'Steh auf', przyszła pora na bardziej mroczną kompozycję. W sieci pojawił się numer 'Ich weiß es nicht', do którego można już znaleźć tłumaczenie.
 • Olga Tokarczuk - Nobel, Rodzina, Bieguni

  2019-10-21
  Literacka Nagroda Nobla 2019: Olga Tokarczuk otrzymała nagrodę! Polska pisarka dostała wyróżnienie za rok 2018, to bardzo ważny dzień w historii polskiej literatury.
 • Skąd wziął się hejt na Gretę Van Fleet? Wokalista Airbourne wyjaśnił

  2019-10-21
  Greta Van Fleet ma wielu fanów, jednak też wiele osób uważa zespół za kopię dawnych patentów, które opracowane były przez Led Zeppelin. Wokalista Airbourne postanowił wyjaśnić, skąd bierze się hejt na młodych artystów.
 • Lindemann, udostępnił klip stworzony w całości przez sztuczną inteligencję [WIDEO]

  2019-10-21
  Projekt Lindemann nie zwalnia tempa, po świetnie przyjętym singlu 'Steh auf', przyszła pora na bardziej mroczną kompozycję. W sieci pojawił się klip do numeru 'Ich weiß es nicht', który w całości stworzyła wirtualna rzeczywistość.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz