Anita Karpińska

12.03.2014 (11:45)

Kazik Staszawski, wokalista Kultu obchodzi 51 lat. Co dostanie na urodziny? [VIDEO]12 marca 2014 to dzień 51 urodzin wokalisty Kultu - Kazika Staszewskiego. Rok temu, z okazji 50 urodzin, podczas koncertu w krakowskim Kwadracie na scenę wkroczyła ekipa antyterrorystyczna.

Kazik Staszewski urodził się 12 marca 1963 roku w Warszawie. Jest aktywnym muzykiem od 1979 roku. Wokalista, autor tekstów i saksofonista. Gra w zespole Kult. Bierze również udział w projekcie KNŻ i El Doopa.

Rok temu, w czasie 50 urodzin Kazika Staszewskiego, kiedy grupa Kult występowała w krakowskim klubie Kwadrat, podczas bisów na scenę wpadli antyterroryści, którzy obezwładnili, skuli i wyprowadzili zdezorientowanego Kazika. Była to forma urodzinowej niespodzianki. Antyterroryści zaskoczyli, a nawet przestraszyli fanów. Niektórzy uciekli z klubu (!). Gdy Kazik Staszewski dowiedział się w czym rzecz, uznał sytuację za niezły żart.

>>> Moda na koncerty bez prądu: m.in. Kult Unplugged

EskaROCK.pl życzy współtwórcy wielu KULTowych kawałków, kolejnych hitów i niestygnącej energii w głosie.


Wideo z 50 urodzin Kazika w Klubie Kwadrat - Kraków 12 marca 2013:ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Znamy datę premiery oraz okładkę drugiej płyty The Freuders!

  2020-04-02
  Nadchodzącą płytę "Warrior" z przytupem zapowiedziały dwa single - „Hannibal” który zatrząsł gitarowym środowiskiem i skutecznie przypomniał o zespole, siegając prawie 18 000 wyświetleń na Youtube. Drugi singiel o enigmatycznej nazwie „Dijuth” przedstawił nadchodzący materiał The Freuders z łagodniejszej strony prezentując przy tym live video z zaprzyjaźnionej sali prób, w którym zespół ogrywał materiał przed jego zarejestrowaniem w Nebula Studio.
 • #zostanwdomu z IAMX - zapowowiedź specjalnych koncertów akustycznych online. Na występy obowiązują zapisy

  2020-04-02
  IAMX proponuje swoim fanym akustyczne koncerty i spotkania online podczas izolacji domowej. Wydarzenia mają odbywać się przez cały kwiecień.
 • GUTEK - Dobrze wiem co czujesz: nowy singiel w sieci

  2020-04-02
  Dobrze wiem co czujesz, to trzeci singiel z solowej płyty Gutka, której premiera została opóźniona przez pandemię koronawirusa.
 • Elton John zrobił charytatywny koncert w sieci i zebrał ogromną kwotę!

  2020-04-02
  Podczas pandemii koronawirusa, każdy stara się pomóc jak może, dotyczy to również artystów. Elton John postanowił zorganizować specjalny koncert charytatywny online i jak się okazało, zebrał bardzo dużo pieniędzy.
 • Arnold Schwarzenegger zachęca do zostania w domu i publikuje specjalny plan treningowy

  2020-04-02
  Jeżeli narzekacie, że przez pandemię i siedzenie w domu stracicie formę, to Arnie ma dla was kilka prostych rad, które warto wykorzystać. W końcu to sam Terminator, a on wie najlepiej jak zadbać o formę
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz