Dominik Pajewski

29.06.2020 (14:14)

Kasia Lins zaprasza na “Czego dusza pragnie”, wyjątkowy koncert premierowy albumu “Moja Wina”Równo miesiąc po premierze albumu “Moja Wina”, Kasia Lins zapowiada wyjątkowy koncert premierowy “Czego dusza pragnie [live show]”. Koncert ten, w nietypowej, performatywnej formie, będzie fuzją sztuk, które przenikają również niedawno wydany album. W zarejestrowanym muzycznym spektaklu artystka z udziałem zespołu poszerzonego o sekcję dętą oraz gości, scena po scenie opowiada historie z “Mojej Winy”. Już dziś Kasia Lins prezentuje zwiastun.

W wyjątkowym na skalę rodzimej sceny teatralnym koncercie, poza stałym zespołem Kasi Lins oraz sekcji dętej, na scenie wystąpili: Czesław Mozil, Ania Gacek, Błażej Król i Aleksandra Domańska. Koncert premierowo obejrzeć można będzie na platformie VOD artystki.

FILM O NERGALU - POZNALIŚMY SZCZEGÓŁY BIOGRAFICZNEGO DOKUMENTU O MUZYKU [WIDEO]Koncert ten to surrealistyczne widowisko na pograniczu spektaklu i filmu muzycznego, który wymagał od artystki wyjścia poza dotychczas znane ramy. Każda piosenka jest osobną sceną, niezależną historią, która składa się na kompletną fabułę.„Połączcie się ze mną w tym tajemnym świecie, a oprócz audio - wizualnego doświadczenia, dowiecie się także, co usłyszał ode mnie Czesław Mozil, czym tak bardzo zdenerwowała się Anna Gacek, dlaczego Król kazał nam się przebrać i z czego zwierzyłam się Oli Domańskiej.”
 
Aktualna sytuacja, trudna dla całej branży muzycznej z uwagi na brak możliwości organizacji koncertów, postawiła artystów w sytuacji, w której muszą radzić sobie na nowe sposoby.
 
„Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i nie poddać się w momencie, w którym cała nasza branża straciła pracę i nie odzyskała jej do dziś. Mimo tej niesprzyjającej inwestycjom sytuacji zapragnęliśmy dać słuchaczom dużo więcej niż połączenie przez kamerkę Zooma.”
 
Ten wirtualny koncert z elementami teatru i kina to efekt pracy ponad 30-osobowej ekipy. To wiele tygodni przygotowań, kilka dni na deskach teatru, miesiąc postprodukcji. Cały projekt powstał wyłącznie ze środków własnych oraz dzięki życzliwości wielu zaangażowanych osób.
 
Pomysłodawcami oraz reżyserami koncertu jest Kasia Lins, Karol Łakomiec oraz Maciej Bierut. Za realizację dźwięku odpowiada Andrzej Dziadek.
 
Autorem zdjęć jest twórca wszystkich teledysków Kasi oraz gitarzysta - Karol Łakomiec.
 
„Ta forma nie jest odpowiedzią na warunki czasów Covid. To nieksiążkowy koncert, teatr czy film. To synteza wszystkich sztuk, które nas pobudzają i które wpłynęły na kształt tego wyjątkowego przedsięwzięcia, ale też samej płyty Moja wina.”
 
Premiera już 6 lipca. Koncert będzie dostępny dla pierwszych widzów w dniach 6-20 lipca, a “cegiełki”, które wesprą artystów, trafiły już do sprzedaży. Ich minimalna cena to 12 zł, ale Ci, którzy zdecydują się na większy datek, również będą mieli taką możliwość. Na stronę trafił także limitowany merch z akcesoriami do rytualnego odsłuchu albumu. Nie ma sprecyzowanej formy ani terminu, w którym koncert zostanie dystrybuowany w przyszłości.
 
Skład zespołu:
 
Kasia Lins - wokal, fortepian
Karol Łakomiec - gitara, wokal
Zuzanna Kłosińska - gitara, wokal
Agnieszka Bigaj - instrumenty klawiszowe, wokal
Wiktoria Jakubowska - perkusja, wokal
Jerzy Mączyński - saksofon
Ewa Paciorek - waltoria
Szymon Białorucki - puzon
Andrzej Dziadek - realizacja dźwięku, mix
Gwidon Wydrzyński - realizator światła

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Reakcja Kurta Cobaina, na ceny biletów na Madonne rozwaliła system. W sieci pojawił się niepublikowany wywiad [WIDEO]

  2020-07-06
  Ceny biletów dzisiaj budzą wielkie zaskoczenie, jednak 30 lat temu, również cena wejściówek czasami negatywnie zaskakiwała. Przykładem może być reakcja Kurta Cobaina, który gdy usłyszał ile kosztują bilety na Madonnę, był mocno w szoku.
 • Hit Linkin Park osiągnął miliard wyświetleń na Youtube!

  2020-07-06
  Miliard na Youtube nie robi już takiego wrażenia jak kilka lat temu, jednak zawsze miło zobaczyć taką ilość wyświetleń pod rockowym klipem. Teraz miliardem może pochwalić się również Linkin Park, którzy z jednym ze swoich hitów przekroczyli mistyczną barierę.
 • Jak pachnie kosmos? Stworzono perfumy, które odzwierciedlają zapach przestrzeni kosmicznej

  2020-07-06
  Zastanawialiście się kiedyś jak pachnie kosmos? Czy zimna przestrzeń kosmiczna ma zapach, a co najważniejsze, czy da się z tego zrobić perfumy? Okazuje się, że tak!
 • 365 dni zostanie usunięte z Netflixa? Jest odpowiedź platformy

  2020-07-06
  Film 365 dni stał się prawdziwym hitem, który podbija również rynek zagraniczny. Nie wszystkim podoba się tematyka produkcji i wiele osób chce, aby usunięto film z platformy. Na liczne głosy niezadowolenia odpowiedzieli przedstawiciele platformy.
 • KMŻ - Kawałki Mojego Życia. Pierwszym gościem nowego cyklu będzie Krzysztof Zalewski

  2020-07-03
  KMŻ - Kawałki Mojego Życia to nowy cykl na antenie Eski ROCK, w którym gościć będą bardzo różni artyści. To osobiste pasmo, w której muzycy będą mówić o swoich ulubionych numerach i inspiracjach. Pierwszym gościem cyklu jest Krzysztof Zalewski.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz