Krzysztof Zawistowski

24.04.2014 (14:48)

JUWENALIA 2014: Ursynalia 2014 odbędą się. Sprawdź w jakiej formule odbędą się Ursynalia 2014 [VIDEO]Wbrew plotkom Ursynalia 2014 odbędą się. Juwenalia 2014 SGGW, czyli Ursynalia 2014 jednak się odbędą. Na stronie internetowej pojawiło się odliczanie do tego rocznej edycji Ursynaliów. Do festiwalu niewiele ponad miesiąc, a organizatorzy nie ujawnili żadnych szczegółów imprezy.

O Ursynaliach zrobiło się naprawdę głośno kilka lat temu. Z odbywającej się od 20 lat, studenckiej imprezy nagle przerodziły się w festiwal z prawdziwego zdarzenia. Od 2011 co roku line-up prezentował się naprawdę imponująco. Na poprzednich edycjach Ursynaliów wystąpili m.in.: Korn, Limp Bizkit, Guano Apes, Nightwish, Simple Plan, Billy Talent, Slayer, Mastodon, Motorhead, Him, AWOLNATION, Oedipus.

>>> Juwenalia 2014: Które najlepsze? Zdecyduj na EskaROCK.pl <<<

Problemy zaczęły pojawiać się w zeszłym roku. Najpierw plotki, że Ursynalia 2013 mogą się w ogóle nie odbyć. Potem z nie do końca wyjaśnionych przyczyn swoje koncerty odwołały gwiazdy festiwalu - Bad Religon i ZZ Top. Patroni i sponsorzy zaczęli się wycofywać, fala krytyki wylała się na głowę studentów i jednego z organizatorów, który zajmował się bookingiem. Ursynalia 2013 jednak się odbyły. Potem zaczęło się szukanie winnych jedni obwiniali studentów, studenci fundację Bonum, która zajmowała się finansami festiwalu, fundacja swojego byłego pracownika.

>>> Rockowe koncerty 2014: Rozkład jazdy <<<

Mimo zeszłorocznych perturbacji Ursynalia 2014 odbędą się. Studenci walczą by ich festiwal przetrwał, a SGGW miało Juwenalia 2014 z prawdziwego zdarzenia.

- Ursynalia 2014 odbędą się. W trochę zmienionej formule. Już niedługo podamy pierwszych wykonawców Ursynaliów 2014 - mówi EskaROCK.pl rzecznik Ursynaliów 2014 i student SGGW Łukasz Jabłonowski.

Dowiedzieliśmy się również, że pierwsi wykonawcy Ursynaliów 2014 zostaną ujawnieni jeszcze w tym tygodniu. Już niedługo dowiemy się kto zagra na Ursynaliach 2014.

Jakie zespoły chcielibyście zobaczyć na Ursynaliach 2014?

Oedipus - Tres Las
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Kupujesz PlayStation 5? Pad z PS4 nie będzie działał, chyba, że...

  2020-08-04
  Sony coraz odważniej prezentuje szczegóły związane z PlayStation 5. Wiemy już, że konsola będzie miała wsteczną kompatybilność, jednak nie zagramy na niej padem z PS4, są jednak małe wyjątki.
 • Slash opowiedział o swoich wspomnieniach, związanych z ''Back in black'' AC/DC

  2020-08-04
  Slash od zawsze podkreślał, że wśród jego inspiracji znajduje się zespół AC/DC. Gitarzysta opowiedział o tym, jak odbierał ten album za młodu i która solówka jest według niego najlepsza.  
 • Mick Jagger wspomniał swoją pierwszą reakcję na Led Zeppelin: to był potężny hałas

  2020-08-04
  Mick Jagger jest jedną z tych postaci w świecie muzyki, która może pochwalić się ogromną ilością wspomnień, związanych z historią muzyki. Okazuje się, że frontman The Rolling Stones poznał Jimmy'ego Page'a długo przed Led Zeppelin.
 • Córka Chrisa Cornella zagrała klasyk Pearl Jamu na żywo [WIDEO]

  2020-08-04
  Córki Chrisa Cornella są coraz bardziej aktywne w social mediach i jak widać, Toni odziedziczyła w genach talent po ojcu. Dziewczyna wykonała niedawno numer Pearl Jam, dedykując go swojemu zmarłemu ojcu.
 • Metallica wróciła do ostatniej trasy z Jasonem Newstedem. W sieci pojawiło się nagranie z 2000 roku

  2020-08-04
  Metallica uczyniła z poniedziałków prawdziwe święto koncertowe. Grupa wrzuca z początkiem każdego tygodnia archiwalne nagranie i to z różnych lat działalności. Tym razem, Metallica opublikowała nagranie z ostatniej trasy, gdzie występował Jason Newsted.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz