Dominik Pajewski

03.07.2018 (15:03)

Jarocin Festiwal 2018. Motyw: Brylewski. Szczegóły specjalnej akcjiNa legendarnym festiwalu w Jarocinie odbędzie się specjalne wydarzenie poświęcone Robertowi Brylewskiemu. Poznajcie szczegóły panelu 'Motyw: Brylewski'

Śmierć Roberta Brylewskiego to ogromna strata dla całego świata muzycznego, w tym dla festiwalu w Jarocinie. Spokojnie można powiedzieć, że postać Roberta Brylewskiego to dla Jarocina ktoś niezmiernie ważny.


Mural dla Roberta Brylewskiego. Tak wygląda obraz w hołdzie artyście
Jak ujawnili organizatorzy, w planach był występ artysty na festiwalu, jak możemy przeczytać:
 
Trudno sobie wyobrazić Jarocin Festiwal i w ogóle polską scenę muzyczną bez Niego. Jeszcze zimą planowaliśmy z Robertem Jego udział w tegorocznym festiwalu. W tej chwili nie pozostaje nam nic innego jak nieść pamięć o Jego postaci i dorobku artystycznym. Jarocin Festiwal 2018 przyjmie dodatkowo MOTYW: BRYLEWSKI

W planach są następujące wydarzenia:
 
- program specjalny pamięci Roberta w ramach koncertu Pink Freud/Punk Freud Army w repertuarze Brygady Kryzys, Armii i Izraela z gościnnym udziałem Tomasza Budzyńskiego, Roberta Matery, Darka Malejonka i Alka Koreckiego (15.07, godz. 21:00, Scena Park)
 
- odsłonięcie muralu z wizerunkiem muzyka autorstwa Wilhelma Sasnala (przy Spichlerzu Polskiego Rocka, 13.07, godz. 17:00)
 
- wykonanie utworów Roberta Brylewskiego w koncertach finalistów Jarocińskich Rytmów Młodych – Przybył, Radio Slam,  Agaty Karczewskiej i Distant Nights (13.07, godz. 18:00, Scena Rynek)
 
- projekcje filmów – FALA i Powracająca FALA, ostatniego filmu z udziałem arysty (15.07, godz. 12, Kino Echo)
 
Jarocin Festiwal 2018 odbędzie się w dniach 13 - 15 lipca, wśród wykonawców znaleźli się między innymi: ComaThe Dumplings, Hańba, Pogodno, Snowman i Public Image LTD.

Kultowy kawałek Queen bez muzyki. Tak brzmi czysty głos Freddiego

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • IRA wraca z rockowym singlem 'Chciałbym' [WIDEO]

  2020-10-23
  Po ostatnim utworze „W górę patrz” IRA kontynuuje przygodę z mocnymi, rockowymi dźwiękami. Tym razem zespół prezentuje singiel „Chciałbym”, który do ballad raczej nie należy.
 • Przez lata wmawiał żonie, że jest policjantem. Wszystko się wydało przez głupi błąd

  2020-10-23
  Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak w tym wypadku, nie dość, że ma krótkie nogi, to jeszcze niebieski mundur. Tak to wygląda z perspektywy pewnego gościa, który latami wmawiał swojej żonie, że jest policjantem.
 • Ozzy Osbourne i Judas Priest ogłosili wspólną trasę po Europie

  2020-10-23
  Ozzy Osbournie nie poddaje się i zapowiada europejską część pożegnalnej trasy. Artysta wystąpi razem z Judas Priest, sprawdźcie miejsca, w których zaplanowane są koncerty.
 • 'Mistrz kierownicy ucieka' powróci! Doczekamy się serialu

  2020-10-23
  'Mistrz kierownicy ucieka', to jeden z tych klasyków, który mimo upływu lat, dalej ma wielu wiernych fanów, a przybywają też nowi. Okazało się, że powstanie specjalny serial, znamy też pierwsze szczegóły.
 • Kirk Hammett porównał S&M i S&M2. Które wydawnictwo wypadło lepiej?

  2020-10-23
  Metallica ma swoim koncie wiele ważnych wydawnictw, jednak albumy z orkiestrą są otoczone pewnego rodzaju kultem. Kirk Hammett postanowił porównać oba krążki, mówiąc o tym, który wypadł lepiej.
 • OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle

  2020-10-23
  W najbliższą sobotę, 24 października odbędzie się pierwsze spotkanie online z cyklu OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle. Widzowie spotkają się z projektantami, stylistami, ekspertami oraz tymi, którzy na co dzień pracują i realizują swoje pasje w świecie mody. W najbliższą sobotę o godz. 16:00 podczas pierwszej transmisji live - „Moda na home office” odkrywać będą mogli nowy wymiar stylu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz