15.04.2013 (19:40)

Jarocin Festiwal 2013: poznaliśmy kolejne gwiazdy![BILETY, KARNETY, ARTYŚCI, PROGRAM]Frank Turner, Strachy na Lachy, Tres.B, Dr Misio i Włochaty - to kolejne ogłoszone gwiazdy Jarocin Festiwal 2013! 

Poznaliśmy kolejnych artystów Jarocin Festiwal 2013! Do line-upu imprezy dołączają: Frank Turner, Strachy na Lachy, Tres.B i Włochaty!

Frank Turner nazywany jest często angielskim Bobem Dylanem. Muzyk będzie promować w Polsce swój najnowszy album "Recovery". Turner rozpoczął karierę solową w roku 2004, po rozpadzie jego poprzedniego zespołu Million Dead, grającego melodyjny post-hardcore punk. Zadebiutował albumem „Sleep Is For The Week”. Muzyka Franka Turnera inspirowana jest klasycznym rockiem akustycznym, folkiem oraz punkiem. W swoich utworach Turner oscyluje między surowymi, prostymi układami chwytów a bardziej wyrafinowaną konstrukcją. Warstwa liryczna utworów Franka Turnera skupia się głównie na emocjach („Worse Things Happen at Sea”, „Decent Cup of Tea”), przyjaźni („Ballad of Me and My Friends”), dotykając jednak momentami tematów politycznych („Thatcher Fucked the Kids”). Stałym elementem tekstów Turnera jest również jego subkulturowy matecznik - scena HC/punk, do której odnosi się często z sympatią, ale również przekorą i dystansem („Once We Were Anarchists”, „Back in the Day”).

Zespół Strachy Na Lachy wystąpi w Jarocinie między innymi z z materiałem z najnowszej płyty. Grabaż i Strachy na Lachy to projekt powołany do życia w 2002 roku przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego i Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza, założycieli Pidżamy Porno. Zespół debiutował w 2003 roku płytą „Strachy na Lachy”, bardzo ciepło przyjętą przez fanów nie tylko Pidżamy. Kolejne lata i kolejne wydawnictwa przynosiły Strachom coraz większą popularność, single takie jak „Dzień Dobry Kocham Cię”, „Żyję w kraju” czy „Ostatki” wspinały się na szczyty polskich list przebojów. Pod koniec września ubiegłego roku zespół wydał swoje pierwsze koncertowe DVD – „Przejście” – które jest zapisem koncertu w łódzkiej Wytwórni.

Tres.B to zespół złożony z polskiej wokalistki (Misia Furtak), perkusisty duńsko-angielskiego pochodzenia (Thomas Pettit) oraz gitarzysty o duńsko-amerykańskich korzeniach (Olivier Heim). Grupa rozpoczęła działalność w Danii, żeby później przenieść się do Holandii, a następnie do Polski. Pierwszym pełnym wydawnictwem formacji był album "Scylla and Charybdis" z 207 roku. Ostatnim dziełem Tres.B jest płyta "40 Winks of Courage" z maja 2005 roku. Album zyskał doskonałe recenzje. 

Włochaty to szczecińska grupa anarchopunkowa. Swój pierwszy koncert zespół zagrał 1 maja 1987 roku. W 1993 roku formacja po raz pierwszy wystąpiła na dużej scenie w Jarocinie. W grudniu 2007 muzycy poinformowali o zawieszeniu działalności grupy z przyczyn personalnych. Formacja wróciła na scenę w roku 2008, przygotowała też nowy materiał - album "Wbrew wszystkiemu" wydany w 2010 roku.  

Dr Misio to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika - aktora, scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego głównie ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego ("Wesele", "Dom zły", "Drogoówka") oraz z roli managera legendarnej Paktofoniki w filmie "Jesteś Bogiem". Nazwę Dr Misio przekornie zaczerpnięto z tekstu "Dr Misio" pisarza, redaktora m.in. działu "Kultura" G. W., wyróżnionego nagrodą Czytelników Literackiej "Nike" - Krzysztofa Vargi o schizoidalnej naturze człowieka. Oprócz twórczości Krzysztofa Vargi, zespół w warstwie literackiej może poszczycić się słowami również zaprzyjaźnionego poety, wielokrotnie nominowanego do Literackiej Nagrody "Nike", laureata "Paszportu Polityki"), dziennikarza & muzyka - Marcina Świetlickiego.

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja festiwalu w Jarocinie odbędzie się w dniach 19-21 lipca 2013 roku

Ogłoszone wcześniej gwiazdy to: Marky Ramone's Blitzkrieg, Izrael, happysad, OCN, Chemia, Power Of Trinity, Curly Heads oraz Rust. Kto jeszcze zagra podczas Jarocin Festiwal 2013? 

W sprzedaży są bilety jednodniowe oraz karnety na tegoroczny Festiwal w Jarocinie. Można je nabywać za pośrednictwem systemów www.eventim.pl, www.ticketpro.pl oraz www.ebilet.pl, a także na stronie www.go-ahead.pl.

Karnety kosztują 130 zł do 30 czerwca oraz 140 zł od 1 lipca. Bilety jednodniowe kosztują 85 zł do 30 czerwca lipca oraz 95 zł od 1 lipca.
 
 
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Oscarowy Joker z Joaquinem Phoenixem w roli głównej oraz animowane filmy DC teraz na małym ekranie!

  2020-10-30
  Dziewięć filmów animowanych DC, wyprodukowanych przez Warner Bros. Animation, trafi do serwisu HBO GO równocześnie z premierą oscarowego filmu Joker.
 • Dlaczego Queen tak dobrze wypadli na Live Aid? Brian May zdradził w czym tkwi sukces

  2020-10-29
  Nie ma co do tego wątpliwości, że koncert Queen na Live Aid stał się legendarny i to prawdopodobnie najlepszy koncert Queen w historii. W czym tkwi sukces koncertu? Jak to się stało? O tym postanowił opowiedzieć Brian May.
 • Pijany Angus Young i Brian Johnson, chcieli znaleźć potwora z Loch Ness

  2020-10-29
  Angus Young i Brian Johnson znają się od wielu lat i oprócz tego, że grają w jednym zespole, są także przyjaciółmi. W jednym z ostatnich wywiadów, zapytano Briana o jakąś historią związaną z Angusem. Wokalista postanowił przytoczyć totalnie zwariowaną opowieść.
 • Stwórz swoje inicjały w klimacie AC/DC. Zespół udostępnił specjalny generator

  2020-10-29
  Nowa płyta AC/DC wywołuje wiele emocji i wgląda na to, że zespół ma wiele niespodzianek dla fanów. Przykładem może być specjalny generator, dzięki któremu możemy stworzyć swoje inicjały w klimacie okładki nowej płyty zespołu.
 • Zagraniczne gwiazdy wyraziły poparcie dla protestów w Polsce

  2020-10-29
  Protesty, które przetaczają się przez Polskę w ostatnich dniach, odbiły się szerokim echem na całym świecie. Również zagraniczne gwiazdy wyraziły swoje poparcie dla strajku kobiet w naszym kraju.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz