Dominik Pajewski

17.09.2020 (11:32)

James Hetfield zmaga się z alkoholizmem, a Metallica sprzedaje whiskey. Kirk Hammett tłumaczy, czemu nie ma z tym problemuProblemy Jamesa Hetfielda nie są żadną tajemnicą, a niedawny nawrót choroby frontmana Metalliki, zmusił zespół do odwołania zaplanowanych koncertów. Wielu fanów zastanawia się, jak choroba Jamesa ma się do tego, że zespół sprzedaje whisky sygnowaną swoim logo. Na to zagadnienie odpowiedział Kirk Hammett.

Metallica miała w swojej działalności lepsze i gorsze momenty, jednak zawsze udało się wyjść z nich obronną ręką. Niedawno James Hetfield musiał udać się na odwyk alkoholowy, przez co zespół odwołał zaplanowane koncerty. Walka z chorobą nadal trwa, jednak dla fanów mocną niezgodnością jest fakt, że mimo choroby wokalisty Metalliki, zespół sprzedaje whisky sygnowane swoim logo. Wątpliwości postanowił rozwiać Kirk Hammett.

RAMMSTEIN - NOWA PŁYTA W DRODZE? ZESPÓŁ PRZEBYWA W STUDIU NAGRANIOWYM


Mimo choroby Jamesa Hetfielda, Metallica sprzedaje whisky ze swoim logo. Kirk Hammett tłumaczy o co chodzi

W wywiadzie dla 'Daily Star', Kirk Hammett postanowił rozwiać wątpliwości na temat alkoholu w ofercie Metalliki:

Nie można porównywać tych dwóch spraw. Walka Jamesa o życie w trzeźwości to sprawa całkowicie osobista – na poziomie mentalnym i emocjonalnym. Fakt, że produkujemy, butelkujemy i sprzedajemy alkohol, nie ma w tej sytuacji żadnego znaczenia. Tylko od ciebie zależy, czy pijesz, czy nie. Wydaje mi się, że mogę sprzedawać, co mi się tylko podoba. Gdybym był cukrzykiem, oznaczałoby to, że nie mogę sprzedawać słodyczy? (...) James radzi sobie ze swoimi problemami na swoje sposoby. My możemy jedynie próbować wspierać go w tej walce. Wiele wspólnie przeżyliśmy i jesteśmy jak bracia.

DONALD TRUMP JEST FANEM GUNS N' ROSES! PREZYDENT USA MA NAWET SWÓJ ULUBIONY KLIP ZESPOŁU

Ostatnim wydawnictwem Metalliki jest koncertowy album ''S&M2'', który jest kontynuacją kultowego krążka z lat 90-tych. Zespół podkreśla także, że pracuje nad nowym materiałem.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Pijany Angus Young i Brian Johnson, chcieli znaleźć potwora z Loch Ness

  2020-10-29
  Angus Young i Brian Johnson znają się od wielu lat i oprócz tego, że grają w jednym zespole, są także przyjaciółmi. W jednym z ostatnich wywiadów, zapytano Briana o jakąś historią związaną z Angusem. Wokalista postanowił przytoczyć totalnie zwariowaną opowieść.
 • Stwórz swoje inicjały w klimacie AC/DC. Zespół udostępnił specjalny generator

  2020-10-29
  Nowa płyta AC/DC wywołuje wiele emocji i wgląda na to, że zespół ma wiele niespodzianek dla fanów. Przykładem może być specjalny generator, dzięki któremu możemy stworzyć swoje inicjały w klimacie okładki nowej płyty zespołu.
 • Zagraniczne gwiazdy wyraziły poparcie dla protestów w Polsce

  2020-10-29
  Protesty, które przetaczają się przez Polskę w ostatnich dniach, odbiły się szerokim echem na całym świecie. Również zagraniczne gwiazdy wyraziły swoje poparcie dla strajku kobiet w naszym kraju.
 • Sepultura zaprezentowała swoją wersję utworu 'Tainted Love'. Przebili cover Mansona?

  2020-10-29
  Utwór 'Tainted Love' jest prawdopodobnie jednym z lubionych numerów zespołów rockowych i metalowych, świadczyć o tym może spora ilość coverów. Teraz do tego grona dołączył zespół Sepultura.
 • Robb Flynn ocenił kultowy album Linkin Park: dobrze zniósł próbę czasu

  2020-10-29
  Mimo upływu lat, wielu artystów docenia zespół Linkin Park i jego wkład w muzykę rockową, Robb Flynn postanowił ocenić pierwszy krążek zespołu, który był przełomem w ich historii.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz