Dominik Pajewski

06.07.2020 (14:18)

Jak pachnie kosmos? Stworzono perfumy, które odzwierciedlają zapach przestrzeni kosmicznejZastanawialiście się kiedyś jak pachnie kosmos? Czy zimna przestrzeń kosmiczna ma zapach, a co najważniejsze, czy da się z tego zrobić perfumy? Okazuje się, że tak!

Przestrzeń kosmiczna ukazywana jest zawsze jako zimne i mroczne miejsce, gdzie panuje chłód i pewnego rodzaju niepokój. Nikt jednak nie podjął tematu zapachu kosmosu, co jest również ciekawą sprawą. W końcu, postanowiono kosmiczny zapach, zamknąć w butelce perfum.

REAKCJA KURTA COBAINA, NA CENY BILETÓW NA MADONNE ROZWALIŁA SYSTEM. W SIECI POJAWIŁ SIĘ NIEPUBLIKOWANY WYWIAD [WIDEO]


Jak pachnie kosmos? Dzięki tym perfumom można się tego dowiedzieć

Steve Pearce, założyciel firmy Omega Ingredients, która zajmuje się dystrybucją aromatów w branży spożywczej, postanowił pokazać, jak pachnie kosmos. Steve jakiś czas temu pracował dla NASA, by na podstawie danych z różnych misji, odtworzyć zapach kosmosu. Zapytacie pewnie, po co komu zapach kosmosu na ziemi? Otóż po to, by pomóc w symulacji dla astronautów, by poczuli się jakby byli w przestrzeni kosmicznej.


HIT LINKIN PARK OSIĄGNĄŁ MILIARD WYŚWIETLEŃ NA YOUTUBE!
 

W ten sposób powstał specjalny projekt na Kickstarterze, gdzie zbierano pieniądze na masową produkcję perfum. Na start potrzeba było 2 tysiące dolarów, jednak zebrano już ponad 60 tysięcy dolarów! Jak twierdzi  Matt Richmond, który czuwa nad projektem, zapach kosmosu to mieszanka prochu strzelniczego, smażonego mięsa, malin oraz rumu. 

To gorzkawy zapach, który swoją intensywnością, podkreśla to co można spotkać w kosmosie. Nuty zapachowe, pokrywają się oczywiście z tym, o czym przez wiele lat mówili astronauci. Zobaczcie zapowiedź perfum:

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Black Sabbath: 50. lecie albumu PARANOID, zostanie uczczone specjalnym boxem CD i boxem winylowym!

  2020-08-07
  Uznany za twórcę nowego gatunku muzyki, jakim jest heavy metal, legendarny zespół z Birmingham, Black Sabbath, świętuje w tym roku 50. rocznicę wydania swojego albumu ''Paranoid''.
 • Męskie Granie 2020 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać specjalny koncert?

  2020-08-07
  Męskie Granie 2020 odbywa się w wyjątkowej formule, w postaci tylko jednego koncertu. Gdzie oglądać transmisję z wyjątkowego wydarzenia Męskiego Grania? O której startuje TRANSMISJA?
 • Męskie Granie 2020 - zespoły, gdzie oglądać koncert 8.08.2020?

  2020-08-07
  Męskie Granie 2020 - kto zagra na wyjątkowej edycji imprezy, która przez pandemie koronawirusa przyjmuje nieco inną formę? Wszystkie szczegóły na EskaROCK.pl.
 • Co widzą insekty? Naukowcy stworzyli małą kamerę, którą przyczepili do żuka

  2020-08-07
  Naukowcy chcą dowiedzieć się, jak wygląda życie owadów i w tym celu stworzono specjalną kamerkę. Jest to zminiaturyzowana wersja kamery nagrywającej w dobrej jakości, dzięki czemu możemy zobaczyć życie żuka.
 • POLSKI FESTIWAL STAND-UPU 2020 - SZCZEGÓŁY IMPREZY

  2020-08-07
  Polski Festiwal Stand-upu to wielkie 3 dniowe święto, które jednoczy całe środowisko komediowe. Co roku w Warszawie pojawia się ponad 60 komików, którzy oprócz komediowego sznytu mogą zbić z Wami piątkę i uraczyć Was krótką rozmową. Różnorodność festiwalu jest jego znakiem firmowym dlatego każdy dzień obfituje w inne wydarzenia.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz