Kamil Pawłowski

08.10.2019 (15:00)

INDIOS BRAVOS - jubileuszowa trasa 2019: bilety, daty, miejscaW listopadzie 2019 roku po kilku latach zawieszenia działalności i nieobecności na scenie - Gutek i Piotrek Banach z Indiosami ruszają w jubileuszową trasę koncertową, celebrując w ten sposób 20-tą rocznicę wydania swojej pierwszej płyty „PART ONE”, a zarazem powstania grupy. Zespół spotka się z publicznością w 5 miastach, oczywiście w oryginalnym składzie. Sprawdźcie najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń na EskaROCK.pl.

Niedawno Indios Bravos nagrali nowy utwór, zatytułowany „Nie chcę (takie moje prawo)”, muzyka i słowa Piotr Banach, który jest zapowiedzią wydania okolicznościowej płyty. Album będzie  dostępny w sprzedaży podczas jubileuszowych koncertów. Singla możecie posłuchać poniżej. 

INDIOS BRAVOS trasa 2019 - kiedy i gdzie?

8.11 (piątek); Kraków – KWADRAT link do wydarzenia FB i bilety 
9.11 (sobota); Wrocław – A2 Centrum Koncertowe link do wydarzenia FB i bilety 
16.11 (sobota); Warszawa – PROGRESJA link do wydarzenia FB i bilety 
22.11 (piątek); Poznań – ZAMEK link do wydarzenia FB i bilety 
29.11 (piątek); Gdańsk – B90 link do wydarzenia FB i bilety 
 
A w oto kilka oficjalnych słów od zespołu:
 
„Kiedy w roku 2016 zakończyliśmy działalność koncertową, obiecaliśmy Wam, że jeszcze się spotkamy. W roku 2019 jest ku temu doskonała okazja.
 
Równo 20 lat temu pod szyldem Banach & Indios Bravos ukazała się nasza pierwsza płyta - "Part One". Powstała, jako solowa płyta Piotra Banacha, wtedy lidera i gitarzysty rockowej grupy Hey, który od połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia szukał nowych środków wyrazu w szeroko rozumianej muzyce elektronicznej. Początkowo miał to być projekt wyłącznie studyjny, zrealizowany we współpracy z wokalistą Piotrem "Gutkiem" Gutkowskim. Pierwsza zapowiedź płyty ukazała się w roku 1997 w postaci piosenki "Drogi", a finalnie płyta "Part One" miała swoją premierę w maju 1999 roku. Jej zawartością było kilkanaście utworów utrzymanych w stylistyce, którą obaj twórcy określali mianem "cyber-reggae". Były to po prostu piosenki z charakterystycznym dla muzyki reggae transowym rytmem, zaaranżowane i wykonane za pomocą instrumentów elektronicznych. Następstwem tej płyty było rozpoczęcie regularnej działalności koncertowej i wydawnicze,  poprzedzonej rozszerzeniem składu.
 
Wiele lat od tamtych wydarzeń chcielibyśmy zaproponować swojego rodzaju podróż sentymentalną i spotkać się z Wami jesienią tego roku na kilku koncertach, których motywem przewodnim byłoby 20-lecie "Part One".
 
Oprócz samych występów planujemy też specjalne wydawnictwo fonograficzne będące do kupienia podczas tej trasy.
 
Pierwszych 300 biletów na każdy z zaplanowanych koncertów będzie upoważniało do odbioru płyty za darmo”


Materiały prasowe

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Sons of Apollo w Polsce 2021 - bilety, daty, miejsca koncertów supergrupy

  2020-06-01
  Supergrupa Sons of Apollo na dwóch koncertach w Polsce! Przypomnijmy, że w skład zespołu wchodzą muzycy takich gigantów rocka jak Dream Theater, Guns N' Roses, Kiss, Mr. Big, Alice Cooper. Kiedy koncert? W jakich cenach bilety? Najważniejsze informacje znajdziecie na EskaROCK.pl.
 • Plaga szarańczy torpeduje miasto. Sceny jak z filmu grozy [WIDEO]

  2020-06-01
  Indie walczą nie tylko z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, ale także z plagą szarańczy. To jeden z największych ataków tych latających owadów od 30 lat. Trzeba przyznać, że poniższe sceny mogłyby spokojnie znaleźć się w niejednym horrorze.
 • Kurt Cobain był wirtuozem gry na gitarze? Steve Vai nie ma wątpliwości

  2020-06-01
  Steve Vai, trzykrotny zdobywca nagrody Grammy, uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów świata wyraził swoją opinię na temat Kurta Cobaina i jego umiejętności gry na tym instrumencie.
 • GRACJAN KALANDYK przedstawił "Wilka". Mocny numer artysty trafił do sieci [WIDEO]

  2020-05-29
  Singel "Wilk" to pierwsza zapowiedź drugiego albumu Gracjana Kalandyka, który będzie tak właśnie zatytułowany. Utwór można odsłuchać w sieci.
 • Quentin Tarantino wskazał najlepszy film dekady. Jaki tytuł został wyróżniony?

  2020-05-29
  Quentin Tarantino jest ogromnym autorytetem w świecie kina i każda wypowiedź na temat filmów, jest traktowana bardzo poważnie. Tym razem reżyser wskazał najlepszy film dekady, który tytuł został wyróżniony?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz