Dominik Pajewski

20.11.2019 (15:36)

Ile minut dziennie trzeba słuchać muzyki, by być zdrowym? Zbadano ilość muzykiMówi się, że śmiech i sport to zdrowie i jak się okazuje muzyka także, a w zasadzie jej słuchanie. Zbadano, ile czasu dziennie trzeba słuchać muzyki, by czuć się zdrowym.
 

Muzyka towarzyszy nam praktycznie cały czas, a dzięki serwisom streamingowym, ulubione kawałki możemy mieć cały czas pod ręką. Okazuje się, że dzięki słuchaniu muzyki, możemy być zdrowsi i zbadano ile potrzeba słuchac dziennie ulubionych kawałków.

EDDIE VAN HALEN TRAFIŁ DO SZPITALA. MUZYK ŹLE ZNOSI CHEMIOTERAPIĘ
 

Ile minut dziennie trzeba słuchać muzyki, by być zdrowym? Zbadano ilość muzyki

Badanie, które zlecił serwis Deezer, wykazało, że trzeba słuchać 78 minut muzyki dziennie, by utrzymać zdrowy styl życia. Oczywiście, wszystko musi mieć odpowiednie proporcję:

14 minut muzyki podnoszącej na duchu (wedle wyboru słuchacza), żeby poczuć się szczęśliwym
16 minut muzyki uspokajającej (wedle wyboru słuchacza), żeby się zrelaksować
16 minut muzyki (wedle wyboru słuchacza), żeby zwalczyć smutek
15 minut muzyki motywacyjnej (wedle wyboru słuchacza), żeby wspomóc koncentrację
17 minut muzyki (wedle wyboru słuchacza), żeby zapanować nad gniewem

Jak podkreślono, już po 5 minutach od słuchania muzyki, można odczuć poprawę nastroju.

JELONEK I PIOTR FRONCZEWSKI W 'SZYBKIEJ SERII, SZYBKICH PYTAŃ' [WYWIAD]

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Cyberpunk 2077 - muzyka z gry. Czy pobije popularnością tę z Wiedźmina?

  2019-12-13
  Tworzenie muzyki do gier w ostatnich latach stało się prawdziwą sztuką. 10 late temu CD Projekt Red wypuściło Wiedźmina, który również dzięki muzyce okazał się prawdziwym sukcesem. Kolejne gry były tylko coraz lepsze również pod tym względem! Czy Cyberpunk 2077 stanie na wysokości zadania? Poznaliśmy oficjalnie twórców muzyki! 
 • Open'er 2020 - LINE UP. Kto wystąpi na festiwalu w Gdyni?

  2019-12-13
  Open'er 2020 odbędzie się w dniach 1-4 lipca w Gdyni na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Jak co roku na północ Polski zjadą światowe gwiazdy, wśród których z pewnością nie zabraknie rockowych zespołów na najwyższym poziomie. Kto wystąpi na Open'erze 2020? Line up jest aktualizowany na bieżąco.
 • Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

  2019-12-13
  Jak co roku do Polski zawita mnóstwo zagranicznych gwiazd rocka nie tylko na klubowe koncerty, ale także na festiwale - te mniejsze i większe. Kogo zobaczymy w 2020? Sprawdźcie, kalendarz koncertów na przyszły rok i zaplanujcie sobie wolne w pracy. Artykuł jest aktualizowany na bieżąco.
 • Marilyn Manson i Mariah Carey w świątecznym hicie! Tego się nie spodziewaliście!

  2019-12-13
  Duety uwielbia każdy z nas! Szczególnie jest to popularne przed świętami. Popularne gwiazdy łącza się w pary, by zaprezentować nam nowe wersje wielkich bożonarodzeniowych hitów. Takiej kombinacji nikt, nie mógł jednak przewidzieć! Marilyn Manson i Mariah Carey w piosence All I Want For Christmas is the Beautiful People, to prawdziwy hit internetu! 
 • Guns N' Roses 2020 Warszawa - BILETY. Gdzie i za ile kupić?

  2019-12-13
  Guns N' Roses, to legendarna grupa, na której koncert Polacy czekają niczym deszcz na pustyni. Hard rockowy zespół z Los Angeles odwiedzi nas już w 2020 roku. 13 grudnia poznaliśmy oficjalną datę koncertu. Wydarzenie już teraz jest jednym z najbardziej oczekiwanych w nadchodzących miesiącach. Gdzie, kiedy i za ile kupić bilety? Wszystkie informacje znajdziecie u nas!
 • Guns N’ Roses w Polsce 2020: BILETY, DATA, MIEJSCE

  2019-12-13
  Spełnia się marzenie wszystkich fanów porządnego rockowego grania! Guns N’ Roses wracają do Polski! Najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia znajdziecie na EskaROCK.pl.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz