Dominik Pajewski

11.12.2019 (14:41)

„III” - premiera trzeciego albumu Oberschlesien na Barbórkę4 grudnia wyszedł trzeci krążek grupy z Piekar Śląskich. Konsekwentnie, jak dwie poprzednie płyty , zatytułowany jedynie cyfrą album pozostaje utrzymany w charakterystycznej dla zespołu stylistyce industrial-metalu.

Ciężkie, energetyczne riffy, marszowe rytmy, dużoelektroniki i niski, hipnotyzujący wokal - jednym słowem fani znajdą na płycie dokładnie to, za co kochają Oberschlesien.  Wszystkie 12 utworów wchodzących w skład albumu zostało napisanych w dialekcie śląskim. „Trójka” jest jednocześnie  pierwszym  krążkiem Oberschlesien nagranym w nowym składzie. Na płycie usłyszymy m.in. nowych wokalistów - Tomasza „Haję” Dawida i Dawida Nagieta.

ARTUR ROJEK - KUNDEL: ARTYSTA POWRACA Z NOWYM SINGLEM! [WIDEO]
Jak mówi Marcel Różanka – założyciel i lider zespołu oraz kompozytor i autor wszystkich tekstów – stara się w swoich kompozycjach mówić o tematach, które są mu najbardziej bliskie. Na płycie znalazły się więc utwory o ukochanym Śląsku i śląskiej tożsamości  („Mój Śląsk”, „Hymn Górnośląski” , „Byda Godoł”), strachach z dzieciństwa – („Frankynsztajn”) inspirowany głośną sprawą seryjnego mordercy – Joachima Knychały, którego zbrodnie na przełomie lat 70. i 80. paraliżowały strachem mieszkańców Górnego Śląska , a także utwór „Świynto Barbaro na wieczno szychta” poświęcony ofiarom tragedii w Karwinie, gdzie w grudniu 2018 roku, w wyniku wybuchu metanu zginęło 13 górników.  


Zespół Oberschlesien  powstał w 2008 roku z inicjatywy perkusisty, Marcela Różanki. Nazwa  wiąże się z pochodzeniem jego członków i jest historyczną, niemieckojęzyczną nazwą Górnego Śląska.

ARNOLD SCHWARZENEGGER JAKO BRUDNY HARRY. DZIĘKI TECHNOLOGII, MOŻEMY ZOBACZYĆ JAKBY AKTOR WYPADŁ W TEJ ROLI


Grupa zyskała ogromną popularność  w 2012 roku dzięki udziałowi w czwartej edycji talent show "Must Be the Music. Tylko muzyka".  W programie  wykonała utwór „Jo chca” - cover  głośnego hitu „Ich will” zespołu  Rammstein i ostatecznie zajęła drugie miejsce.

Utwory z nowej płyty będzie można usłyszeć  12 stycznia w Rzeszowie, gdzie Oberschlesien wystąpi jako jedna z gwiazd 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Slipknot wyda eksperymentalny krążek przed końcem trasy?

  2020-01-29
  Slipknot jest w świetnej formie, o czym świadczyć może fakt świetnie przyjętej płyty oraz to, że koncerty zespołu wyprzedają się w kilka chwil. Okazuje się, że grupa nie zwalnia tempa i planuje kolejny krążek.
 • Nergal zdradził kulisy ujawnienia tożsamości wokalisty Ghost

  2020-01-29
  Nie wszyscy może pamiętają, ale to głównie ze strony Nergala pojawiły się pierwsze przesłanki o tożsamości wokalisty grupy Ghost. Teraz Nergal zdradził, jak to wszystko wyglądało zza kulis.
 • Gotowe na każdą przygodę – Vans UltraRange EXO

  2020-01-29
  Prawdziwa przygoda zaczyna się, gdy coś pójdzie nie tak. Wtedy niezbędne okazuje się niezawodne wsparcie. Właśnie dlatego opracowaliśmy nowy model UltraRange EXO – buty, które nie tylko wytrzymają podróż, ale zapewnią też wygodę w najbardziej wymagających sytuacjach.
 • Zwariowana 9-letnia perkusistka, zawstydziła swoją grą dorosłych bębniarzy [WIDEO]

  2020-01-29
  Wielcy muzycy odchodzą albo kończą swoje kariery i większość fanów ciężkich brzmień pyta: co dalej? Nadzieja w młodym pokoleniu, które wymiata na instrumentach jak zawodowcy!
 • Venom 2 - wyciekła fabuła nowego filmu

  2020-01-29
  Venom na całym świecie zrobił ogromną furorę i praktycznie pewnym było, że powstanie kontynuacja. Wiemy, że Venom 2 powstaje, a w sieci pojawiły się przecieki fabuły.
 • Chcesz wystąpić w nowym klipie Roguckiego? Ruszyły zgłoszenia

  2020-01-29
  W momencie gdy Coma i The Dumplings zawiesili działalność, Karaś i Rogucki stworzyli wspólny projekt. Duet szykuje nowy klip, w którym możecie zagrać! Ogłoszono nabór do klipu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz