Dominik Pajewski

18.11.2019 (15:15)

IDZIE NOWE…W WIOSCE U ASTERIKSA POJAWIŁA SIĘ ONA!W Polsce ukazał się 38. tom przygód Asteriksa i Obeliksa pt. Córka Wercyngetoryksa i na dobre zagościł już w domach czytelników. Długo oczekiwany album to również ukoronowanie tegorocznego jubileuszu Asteriksa – 60 lat od stworzenia postaci przez Goscinny’ego i Uderzo!

Zgodnie z tradycją przemienności tym razem przygoda Asteriksa i Obeliksa zaczęła się w sercu słynnej galijskiej wioski. Po podróży do Włoch w 2017 roku z albumu Asteriks w Italii, nastąpił powrót do Armoryki na spotkanie, które wstrząsnęło wojowniczą osadą!

THE OSBOURNES POWRACA! KIEDY PONOWNIE ZOBACZYMY RODZINĘ OZZY'EGO W TELEWIZJI?
Album Asteriks - Córka Wercyngetoryksa jest czwartym owocem współpracy pisarza Jean-Yvesa Ferriego i rysownika Didiera Conrada, duetu z powodzeniem tworzącego nowe przygody Asteriksa
i Obeliksa w bajecznym świecie wykreowanym przez René Goscinny’ego i Alberta Uderzo.

CZYJA TO CÓRKA?

Jeśli Asteriks i Obeliks myśleli, że będą mogli sobie spokojnie odpocząć po poprzedniej podróży, to byli w błędzie! Tajemnicza nastolatka, eskortowana przez dwóch wodzów Arwernów, przybyła do wioski. Obecność w wiosce nieugiętych Galów tej niepodobnej do innych nastolatki wywołała mnóstwo międzypokoleniowych niesnasek... Cezar i legioniści szukają jej nie bez powodu: w wiosce mówi się, że ojcem dziewczyny miałby być... sam wielki Wercyngetoryks, niegdyś pokonany w Alezji!

O ile nam wiadomo - ujawniają Jean-Yves Ferri i Didier Conrad - to zbuntowana nastolatka. No cóż, nie jest łatwo nosić nazwisko Wercyngetoryksa! Przygotowując się do tego albumu, przeprowadziliśmy sporo badań, dotyczących jej wyglądu, nazwiska, postaci… Jak wiadomo, Wercyngetoryks z wielką dyskrecją traktował swą prywatność, a źródła historyczne są bardzo skromne. Ale sami zobaczycie, że udało nam się zebrać mnóstwo smaczków! – mówią autorzy.
 
Conrad narysował mnie jako raczej szczupłą. Ferri chciał, żebym była ubrana w stylu gotyckim. Kolorysta ciut przyrudził mi włosy. Moim zdaniem trochę za mocno, ale niech tam, świadczą o moim ognistym temperamencie! – kwituje sama Adrenalina, główna bohaterka komiksu Asteriks – Córka Wercyngetoryksa.
 

PRZYJACIELE POWRÓCĄ DZIĘKI HBO MAX? W SIECI POJAWIŁY SIĘ NOWE PLOTKI


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Cyberpunk 2077 - muzyka z gry. Czy pobije popularnością tę z Wiedźmina?

  2019-12-13
  Tworzenie muzyki do gier w ostatnich latach stało się prawdziwą sztuką. 10 late temu CD Projekt Red wypuściło Wiedźmina, który również dzięki muzyce okazał się prawdziwym sukcesem. Kolejne gry były tylko coraz lepsze również pod tym względem! Czy Cyberpunk 2077 stanie na wysokości zadania? Poznaliśmy oficjalnie twórców muzyki! 
 • Open'er 2020 - LINE UP. Kto wystąpi na festiwalu w Gdyni?

  2019-12-13
  Open'er 2020 odbędzie się w dniach 1-4 lipca w Gdyni na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Jak co roku na północ Polski zjadą światowe gwiazdy, wśród których z pewnością nie zabraknie rockowych zespołów na najwyższym poziomie. Kto wystąpi na Open'erze 2020? Line up jest aktualizowany na bieżąco.
 • Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

  2019-12-13
  Jak co roku do Polski zawita mnóstwo zagranicznych gwiazd rocka nie tylko na klubowe koncerty, ale także na festiwale - te mniejsze i większe. Kogo zobaczymy w 2020? Sprawdźcie, kalendarz koncertów na przyszły rok i zaplanujcie sobie wolne w pracy. Artykuł jest aktualizowany na bieżąco.
 • Marilyn Manson i Mariah Carey w świątecznym hicie! Tego się nie spodziewaliście!

  2019-12-13
  Duety uwielbia każdy z nas! Szczególnie jest to popularne przed świętami. Popularne gwiazdy łącza się w pary, by zaprezentować nam nowe wersje wielkich bożonarodzeniowych hitów. Takiej kombinacji nikt, nie mógł jednak przewidzieć! Marilyn Manson i Mariah Carey w piosence All I Want For Christmas is the Beautiful People, to prawdziwy hit internetu! 
 • Guns N' Roses 2020 Warszawa - BILETY. Gdzie i za ile kupić?

  2019-12-13
  Guns N' Roses, to legendarna grupa, na której koncert Polacy czekają niczym deszcz na pustyni. Hard rockowy zespół z Los Angeles odwiedzi nas już w 2020 roku. 13 grudnia poznaliśmy oficjalną datę koncertu. Wydarzenie już teraz jest jednym z najbardziej oczekiwanych w nadchodzących miesiącach. Gdzie, kiedy i za ile kupić bilety? Wszystkie informacje znajdziecie u nas!
 • Guns N’ Roses w Polsce 2020: BILETY, DATA, MIEJSCE

  2019-12-13
  Spełnia się marzenie wszystkich fanów porządnego rockowego grania! Guns N’ Roses wracają do Polski! Najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia znajdziecie na EskaROCK.pl.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz