Anna Dziełak

11.09.2019 (11:27)

Heavymetalowy utwór stał się hymnem polskiej szkoły!Sabaton to popularny również w Polsce zespół, który wykonuje muzykę z pogranicza power i heavy metalu. W naszym kraju ceniony jest szczególnie za patriotyczne utwory, które nawiązują również do naszej historii. Grupa nie spodziewała się jednak z pewnością pewnego nietypowego wydarzenia. 

Muzyka na apelach szkolnych nie musi być nudna! Uczniowie Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku wiedza o tym najlepiej. Jak podaje radio5.com.pl, to właśnie w ich szkole wybrano na hymn utwór grupy Sabaton 40:1. Piosenka opowiada o historii obrony Wizny z roku 1939. Na pomysł wpadł szef 1 Batalionu Zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich. 

Zobacz też: Łąki Łan koncerty 2019 - bilety, daty, miejsca. Trasa promująca nową płytę!

Piosenka grupy Sabaton hymnem polskiej szkoły - co na to zespół? 

Szkoła kontaktowała się z grupą w sprawie możliwości odtwarzania utworu podczas apelów szkolnych.  Ponadto, trwają rozmowy o przyjeździe muzyków do Polski i wizycie w Ełku! Uczniowie z pewnością będą zachwyceni. Sabaton odwiedzi nasz kraj w styczniu 2020 roku w ramach planowanej trasy światowej. 

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

  2019-09-15
  Jak co roku do Polski zawita mnóstwo zagranicznych gwiazd rocka nie tylko na klubowe koncerty, ale także na festiwale - te mniejsze i większe. Kogo zobaczymy w 2020? Sprawdźcie, kalendarz koncertów na przyszły rok i zaplanujcie sobie wolne w pracy. Artykuł jest aktualizowany na bieżąco.
 • Five Finger Death Punch i Megadeth - koncert 2020. Data, miejsce, bilety

  2019-09-15
  FIVE FINGER DEATH PUNCH ogłasza swoją największą trasę koncertową po europejskich arenach, która odbędzie się w styczniu i lutym 2020 r. w imponującym towarzystwie: multiplatynowej legendy MEGADETH, która dołączy do składu jako gość specjalny. W roli supportu wystąpi zespół BAD WOLVES, rockowa sensacja z 2018 roku, którego trzy utwory zdobyły # 1 na listach przebojów w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Zespół przygotowuje się aktualnie do wydania drugiego albumu (25 października 2019 roku).
 • Wodecki Twist: Chwytaj Dzień 2019 - trasa koncertowa. Daty, miejsca, bilety

  2019-09-13
  Po sukcesie dwóch edycji festiwalu Wodecki Twist Festiwal Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego i Good Taste Production zapraszają na trasę koncertową Wodecki Twist: Chwytaj Dzień. Sprawdź, kto i kiedy zagra w twoim mieście!
 • Nowy iPhone wywołuje stany lękowe? Wszystko przez wygląd tylnej obudowy

  2019-09-13
  Ostatnio wydarzyło się coś, na co od dłuższego czasu czekali wszyscy fani firmy Apple. Podczas specjalnej konferencji, marka zaprezentowała szczegóły dotyczące nowych smartfonów. Mowa tu o iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max. Naprawdę robią one wrażenie. Mimo wysokiej ceny, smartfony już teraz robią furorę, a fani firmy odkładają pieniądze na ich zakup. Niestety nie wszyscy będą mogli korzystać z wypasionych telefonów Apple, ponieważ u niektórych osób wywołują one stany lękowe.
 • Chłopiec z papierosem wywołał skandal w sieci! Nie zgadniecie, ile ma lat!

  2019-09-13
  Filmik przedstawiający palącego "chłopca", w czasie charytatywnego meczu piłki nożnej zszokowało użytkowników mediów społecznościowych i fanów piłki nożnej na całym świecie. Zdziwienie internautów było ogromne, gdy tylko dowiedzieli się, ile lat ma bohater kontrowersyjnego wideo!  Szczegóły przybliżamy na ESKARock.pl
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz