Anna Dziełak

11.09.2019 (11:27)

Heavymetalowy utwór stał się hymnem polskiej szkoły!Sabaton to popularny również w Polsce zespół, który wykonuje muzykę z pogranicza power i heavy metalu. W naszym kraju ceniony jest szczególnie za patriotyczne utwory, które nawiązują również do naszej historii. Grupa nie spodziewała się jednak z pewnością pewnego nietypowego wydarzenia. 

Muzyka na apelach szkolnych nie musi być nudna! Uczniowie Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku wiedza o tym najlepiej. Jak podaje radio5.com.pl, to właśnie w ich szkole wybrano na hymn utwór grupy Sabaton 40:1. Piosenka opowiada o historii obrony Wizny z roku 1939. Na pomysł wpadł szef 1 Batalionu Zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich. 

Zobacz też: Łąki Łan koncerty 2019 - bilety, daty, miejsca. Trasa promująca nową płytę!

Piosenka grupy Sabaton hymnem polskiej szkoły - co na to zespół? 

Szkoła kontaktowała się z grupą w sprawie możliwości odtwarzania utworu podczas apelów szkolnych.  Ponadto, trwają rozmowy o przyjeździe muzyków do Polski i wizycie w Ełku! Uczniowie z pewnością będą zachwyceni. Sabaton odwiedzi nasz kraj w styczniu 2020 roku w ramach planowanej trasy światowej. 

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Siłownie i baseny otwarte od 6 czerwca. Są nowe zasady, co się zmieni?

  2020-06-05
  Pandemia koronawirusa zatrzymała praktycznie całą gospodarkę, wstrzymując wiele branż. Po zdjęciu kolejnych obostrzeń, od 6 czerwca otwarte zostaną siłownie, baseny oraz sauny, co się zmieni? Jak wyglądać będzie korzystanie.
 • Metallica przestała tworzyć dobre riffy? Tak myślał Bill Kelliher z Mastodon

  2020-06-05
  O tym, że Metallica się skończyła, mówi się przy okazji każdej nowej płyty zespołu. Okazuje się, że nawet Bill Kelliher z Mastodon nie wierzył do końca w kultowy zespół.
 • Nowy Obcy powstanie? Ridley Scott ma na niego pomysł

  2020-06-05
  Uniwersum Obcego i cała franczyza związana z tą marką, ma lepsze i gorsze momenty. Niestety, ostatnio marka nie miała najlepszego czasu, jednak Ridley Scott się nie poddaje i zamierza stworzyć coś nowego.
 • Kazik padł ofiarą cenzury przy płycie ''Zaraza''? Wokalista odpowiedział

  2020-06-05
  Singiel Kazika ''Twój ból jest lepszy niż mój'', który pochodzi z albumu ''Zaraza'' wywołał dyskusję w kraju. Nie mogło zabraknąć pytań o cenzurę artysty oraz jego singla, w kontekście kontrowersyjnych wydarzeń. Jak Kazik postrzega całą sytuację?
 • Stone Sour zawieszają działalność! Corey Taylor wyjaśnił decyzję

  2020-06-05
  Smutna wiadomość dla fanów zespołu Stone Sour. Corey Taylor ogłosił, że grupa musi zawiesić działalność na dłuższy czas. Jakie są powody tej trudnej decyzji?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz