09.03.2013 (06:00)

Gitarzysta Kasabian przechodzi do Beady Eye [VIDEO]Zamiast Kasabian - zespół Liama Gallahera. Gitarzysta Kasabian, Jay Mehler, rozstaje się z kolegami i zaczyna muzyczą karierę w grupie Beady Eye. 

Jay Mehler dołączył do Kasabian w 2006 roku, kiedy grupę opuścił Chris Karloff. Oficjalnie Mehler był głównie muzykiem koncertowym Kasabian.

Teraz Mehler zmienia barwy i dołącza do zespołu byłego wokalisty Oasis, czyli formacji Beady Eye. Zastąpi tam koncertowego gitarzystę, Jeffa Wootona.

"Jay jest jak nasz brat i wszystko jest między nami w porządku. 6 lat, które razem spędziliśmy -to świetny czas. Jay robi krok naprzód i na pewno pokaże co potrafi w Beady Eye" - napisał na facebookowym profilu Kasabian lider grupy, Sergio Pizzorno

Zespół Beady Eye przygotowuje właśnie nowy album. Producentem krążka jest Dave Sitek. 
 


 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Leonard Cohen - Thanks for the Dance. Niepublikowane utwory mistrza

  2019-09-22
  „The Goal” to zapowiedź nowego dzieła artysty, którego wszyscy pamiętamy. Znajdzie się on na albumie „Thanks for the Dance”, który pozwoli mu ostatni raz odezwać się do swoich przyjaciół i fanów. To nie jest zestaw odrzutów z sesji nagraniowych, czy stron B winylowych płyt, ale niespodziewana kompilacja nowych, ekscytujących utworów i kontynuacja ostatniej za życia pracy mistrza. Premiera wydawnictwa planowana jest na 22 listopada 2019 roku.
 • Numer Rammstein leciał przez całą noc na stadionie. Niespotykana usterka głośników

  2019-09-21
  Do nietypowej awarii doszło w Budapeszcie na nowo wybudowanym stadionie Puscas Arena. Mieszkańcy stolicy Węgier mieli okazję przez całą noc słuchać z głośników zespołu Rammstein. Nie wszystkim się to spodobało...
 • Larry Wallis nie żyje. Przyczyny śmierci gitarzysty Motorhead

  2019-09-20
  Larry Wallis był oryginalnym gitarzystą zespołu Motorhead, znanym na całym świecie i cenionym muzykiem, producentem i kompozytorem. Fani pamiętają go również z innych grup, których był członkiem. 19 września internet obiegła tragiczna informacja o jego śmierci. Jaki były jej przyczyny? Dowiedzcie się więcej na ESKA Rock.pl 
 • Najstarsze polskie wulgaryzmy - skąd się wzięły? Jaka jest ich historia?

  2019-09-20
  Tak zwane 'brzydkie słowo' wymknęło się w życiu każdemu. Czasem jest to przerywnik w zdaniu, czasem wzmocnienie wypowiedzi. Innym razem określenie osoby, która dała nam się we znaki. Jak przekleństwa znalazły się w naszym codziennym języku? Które z nich jest tym najstarszym? Możecie się dowiedzieć już teraz! 
 • Mark Lanegan - koncert w Warszawie 2019 - bilety, miejsce, data występu legendy grunge'u

  2019-09-20
  Live Nation zaprasza na koncert Marka Lanegana. Amerykański muzyk wraz z zespołem wystąpi 19 listopada w warszawskiej Proximie. Szczegóły koncertu znajdziecie poniżej. 
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz