Dominik Pajewski

15.10.2020 (14:38)

Gdyby nie Van Halen, Megadeth mógłby nie powstać. Tak twierdzi David EllefsonŚmierć Eddiego Van Halena jest ogromną stratą dla fanów i świata rocka. Wielu muzyków podkreśla, że gdyby nie muzyka zespołu Van Halen, dużo by się nie wydarzyło. Tak twierdzi David Ellefson, który podkreśla, że bez kultowej grupy, nie byłoby Megadeth.

Gdy do publicznej wiadomości podano, że Eddie Van Halen nie żyje, wiele osób nie mogło w to uwierzyć. Artysta był postacią wybitną, która miała wielu fanów na całym świecie i jak się okazuje, miał wpływ na wiele zespołów, również tych metalowych. Jak twierdzi David Ellefson, gdyby nie Van Halen, nie byłoby Megadeth.

ZANIM POWSTAŁ RAMMSTEIN, MUZYCY ZESPOŁU GRALI PUNK ROCKA. DO SIECI TRAFIŁA KASETA DEMO ZESPOŁU

 

Muzyka Van Halen wpłynęła na to, że powstało Megadeth

W wywiadzie dla Teraz Rocka, David Ellefson wyznał, że gdyby nie Van Halen, nie byłoby Megadeth:

Jak puścisz pierwszą płytę Van Halen, najpierw usłyszysz klakson, potem osiem nut basu. Grałem te dźwięki w mieszkaniu, aż poprzez system wentylacyjny usłyszał je Dave. Zagadał do mnie, spotkaliśmy się przy piwie i kilka tygodni później założyliśmy Megadeth. Gdyby nie było „Runnin’ With The Devil”, Megadeth mógłby nigdy nie powstać.

 

Megadeth
obecnie pracuje nad nowym albumem, który nie ma jeszcze zaplanowanej daty premiery. Być może znajdzie się tam jakiś hołd dla Van Halen.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • IRA wraca z rockowym singlem 'Chciałbym' [WIDEO]

  2020-10-23
  Po ostatnim utworze „W górę patrz” IRA kontynuuje przygodę z mocnymi, rockowymi dźwiękami. Tym razem zespół prezentuje singiel „Chciałbym”, który do ballad raczej nie należy.
 • Przez lata wmawiał żonie, że jest policjantem. Wszystko się wydało przez głupi błąd

  2020-10-23
  Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak w tym wypadku, nie dość, że ma krótkie nogi, to jeszcze niebieski mundur. Tak to wygląda z perspektywy pewnego gościa, który latami wmawiał swojej żonie, że jest policjantem.
 • Ozzy Osbourne i Judas Priest ogłosili wspólną trasę po Europie

  2020-10-23
  Ozzy Osbournie nie poddaje się i zapowiada europejską część pożegnalnej trasy. Artysta wystąpi razem z Judas Priest, sprawdźcie miejsca, w których zaplanowane są koncerty.
 • 'Mistrz kierownicy ucieka' powróci! Doczekamy się serialu

  2020-10-23
  'Mistrz kierownicy ucieka', to jeden z tych klasyków, który mimo upływu lat, dalej ma wielu wiernych fanów, a przybywają też nowi. Okazało się, że powstanie specjalny serial, znamy też pierwsze szczegóły.
 • Kirk Hammett porównał S&M i S&M2. Które wydawnictwo wypadło lepiej?

  2020-10-23
  Metallica ma swoim koncie wiele ważnych wydawnictw, jednak albumy z orkiestrą są otoczone pewnego rodzaju kultem. Kirk Hammett postanowił porównać oba krążki, mówiąc o tym, który wypadł lepiej.
 • OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle

  2020-10-23
  W najbliższą sobotę, 24 października odbędzie się pierwsze spotkanie online z cyklu OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle. Widzowie spotkają się z projektantami, stylistami, ekspertami oraz tymi, którzy na co dzień pracują i realizują swoje pasje w świecie mody. W najbliższą sobotę o godz. 16:00 podczas pierwszej transmisji live - „Moda na home office” odkrywać będą mogli nowy wymiar stylu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz