Dominik Pajewski

08.11.2019 (13:21)

Freddie Mercury połączył radnych Warszawy. W stolicy powstała aleja imienia wokalisty QueenFreddie Mercury to artysta, który znacząco wpłynął na świat muzyki i do dziś jest ogromną inspiracją dla wielu osób. Oczywiście, po premierze filmu 'Bohemian Rhapsody' zainteresowanie artystą znacznie wzrosło, co tylko cieszy wszystkich fanów. Warszawscy miłośnicy Queen, postanowili zawalczyć o miejsce dla kultowego frontmana i to pod postacią specjalnej alei. Okazało się, że walka się opłaciła, ponieważ w Warszawie powstanie specjalna alejka!

Freddie Mercury to niekwestionowana legenda, która po dziś dzień jest wspominana przez fanów grupy Queen. Niesamowity głos, charyzma i styl bycia, to były znaki rozpoznawcze artysty, który odszedł zdecydowanie za wcześnie. Oprócz licznych coverów, które pojawiają się w sieci, a których po premierze filmu 'Bohemian Rhapsody' jest zdecydowanie więcej, fani chcą robić inne rzeczy, które upamiętnią artystę. Jedną z nich był pomysł stworzenia alei Freddiego Mercury'ego w Warszawie. Okazuje się, że starania nie poszły na marne, bo w stolicy pojawi się specjalne miejsce, które nosić będzie imię artysty.
 

OZZY OSBOURNE POWRACA Z NOWYM NUMEREM! DO SIECI TRAFIŁ PREMIEROWY SINGIELFreddie Mercury połączył radnych Warszawy. W stolicy powstała aleja imienia wokalisty Queen

Walka o alejkę nazwaną na cześć wokalisty Queen, trwała od marca. Jak napisał Piotr Otrębski:

Freddie Mercury połączył radnych Warszawy. Jesteśmy pierwszą stolicą na świecie, która ma aleję Freddiego Mercury'ego. Cieszę się bardzo. W marcu wszystko się zaczęło. Papiery złożone w czerwcu. Sprawne procedowanie. Finał tuż przed rocznicą śmierci patrona (24.11.1991 r.) i dzień po rocznicy wydania ostatniego albumu Queen (już po śmierci Freddiego) 'Made in Heaven' (1995 r.). Idealnie!

Aleja prawdopodobnie pojawi się na terenie Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego.

OZZY OSBOURNE UJAWNIŁ, Z KTÓRYM GITARZYSTĄ NAJLEPIEJ MU SIĘ PRACOWAŁO


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Quentin Tarantino wskazał najlepszy film dekady. Jaki tytuł został wyróżniony?

  2020-05-29
  Quentin Tarantino jest ogromnym autorytetem w świecie kina i każda wypowiedź na temat filmów, jest traktowana bardzo poważnie. Tym razem reżyser wskazał najlepszy film dekady, który tytuł został wyróżniony?
 • Open'er Festival 2021 - BILETY, DATA, LINE-UP

  2020-05-29
  Open'er 2021: poznaliśmy pierwsze szczegóły kolejnej edycji imprezy! Sprawdźcie, co planowane jednego z największych festiwali w Polsce, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
 • Koncerty w czasie pandemii: trwają prace nad kombinezonem jak z Cyberpunka 2077

  2020-05-29
  W czasie pandemii koronawirusa, duże koncerty są praktycznie niemożliwe do zrealizowania. Pojawiają się jednak mniejsze wydarzenia w Europie i w odpowiedzi na to, planowane jest stworzenie specjalnego kombinezonu, który miałby ułatwić przebywanie na koncertach ulubionych artystów.
 • #DźwigamKulturę - wsparcie osób technicznych pracujących przy produkcji koncertów

  2020-05-29
  #DźwigamKulturę to zbiórka dla ważnych, ale często niedocenianych i niewidocznych ludzi podczas koncertów, którzy zostali w tym momencie bez możliwości wykonywania swojego zawodu. Więcej szczegółów na EskaROCK.pl.
 • Chcieli zostać Spider-Manami i dali się ukąsić czarnej wdowie!

  2020-05-29
  Fani Spider-Mana są praktycznie na całym świecie i jak widać, niektórzy za bardzo biorą do siebie to, co pokazywany było w komiksach. Trzech chłopców, bardzo chciało być jak człowiek pająk, dlatego dali ukąsić czarnej wdowie, myśląc, że dzięki temu zyskają supermoce.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz