Dominik Pajewski

08.11.2019 (13:21)

Freddie Mercury połączył radnych Warszawy. W stolicy powstała aleja imienia wokalisty QueenFreddie Mercury to artysta, który znacząco wpłynął na świat muzyki i do dziś jest ogromną inspiracją dla wielu osób. Oczywiście, po premierze filmu 'Bohemian Rhapsody' zainteresowanie artystą znacznie wzrosło, co tylko cieszy wszystkich fanów. Warszawscy miłośnicy Queen, postanowili zawalczyć o miejsce dla kultowego frontmana i to pod postacią specjalnej alei. Okazało się, że walka się opłaciła, ponieważ w Warszawie powstanie specjalna alejka!

Freddie Mercury to niekwestionowana legenda, która po dziś dzień jest wspominana przez fanów grupy Queen. Niesamowity głos, charyzma i styl bycia, to były znaki rozpoznawcze artysty, który odszedł zdecydowanie za wcześnie. Oprócz licznych coverów, które pojawiają się w sieci, a których po premierze filmu 'Bohemian Rhapsody' jest zdecydowanie więcej, fani chcą robić inne rzeczy, które upamiętnią artystę. Jedną z nich był pomysł stworzenia alei Freddiego Mercury'ego w Warszawie. Okazuje się, że starania nie poszły na marne, bo w stolicy pojawi się specjalne miejsce, które nosić będzie imię artysty.
 

OZZY OSBOURNE POWRACA Z NOWYM NUMEREM! DO SIECI TRAFIŁ PREMIEROWY SINGIELFreddie Mercury połączył radnych Warszawy. W stolicy powstała aleja imienia wokalisty Queen

Walka o alejkę nazwaną na cześć wokalisty Queen, trwała od marca. Jak napisał Piotr Otrębski:

Freddie Mercury połączył radnych Warszawy. Jesteśmy pierwszą stolicą na świecie, która ma aleję Freddiego Mercury'ego. Cieszę się bardzo. W marcu wszystko się zaczęło. Papiery złożone w czerwcu. Sprawne procedowanie. Finał tuż przed rocznicą śmierci patrona (24.11.1991 r.) i dzień po rocznicy wydania ostatniego albumu Queen (już po śmierci Freddiego) 'Made in Heaven' (1995 r.). Idealnie!

Aleja prawdopodobnie pojawi się na terenie Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego.

OZZY OSBOURNE UJAWNIŁ, Z KTÓRYM GITARZYSTĄ NAJLEPIEJ MU SIĘ PRACOWAŁO


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • PATTI YANG GROUP prezentuje pierwszy teledysk z pożegnalnej płyty

  2019-11-21
  W najbliższy piątek ukaże się nowy album Patti Yang Group zatytułowany „War On Love”. Ukazał się klip do piosenki „Falling”.
 • Dżem w Stodole - dwa koncerty w Stodole już niedługo!

  2019-11-21
  Giganci polskiego blues-rocka wracają do Warszawy! Dżem, który w tym roku świętuje swoje 40-lecie, zagra w Stodole dwukrotnie – 6 oraz 7 grudnia. Nie zabraknie największych przebojów zespołu, w tym m.in. legendarnego „Wehikuł czasu”, który w kwietniu 2018 w Krakowie wykonała sama Metallica! Bilety na wydarzenia cały czas są dostępne w sprzedaży.
 • PALAYE ROYALE w Polsce 2020! Bilety, data i miejsce koncertu kanadyjskiej kapeli

  2019-11-21
  PALAYE ROYALE to kanadyjskie trio, które w marcu 2020 roku odwiedzi nasz kraj. Sprawdźcie najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia - bilety, miejsce i datę. Organizatorem koncertu jest agencja Winiary Bookings.
 • Welcome to the jungle po niemiecku. Anthony Vincent postanowił przerobić piosenkę, na styl Rammstein [WIDEO]

  2019-11-21
  Pioseka 'Welcome to the jungle' to prawdziwy klasyk rockowy, który zna każdy. Numer był wielokrotnie przerabiany, jednak gdy wziął się za niego Anthony Vincent, możemy mówić o wyjątkowym coverze.
 • Fred Durst ma do siebie mega dystans. Wokalista wystąpił w reklamie, która śmieje się z Limp Bizkit

  2019-11-21
  O Limp Bizkit można powiedzieć wiele i pewnie wiele rzeczy, będzie zarzutami o styl muzyczny. Jedno jednak trzeba przyznać Fredowi Durstowi, ma on do siebie dystans jak nikt inny. Wokalista wystąpił w reklamie, która jawnie naśmiewa się z jego zespołu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz