Anna Skalik

09.07.2016 (14:38)

Franz Ferdinand bez gitarzysty - dlaczego Nick McCarthy odchodzi z grupy?Franz Ferdinand ogłosił odejście gitarzysty. Co spowodowało rozłam w zespole i dlaczego McCarthy zdecydował się odejść?

Rozłam w zespole Franz Ferdinand - odchodzi gitarzysta, Nick McCarthy. Muzyk był członkiem grupy od 2002 roku i nagrał z zespołem cztery płyty; brał też udział w projekcie ze Sparks. Dlaczego McCarthy zdecydował się odejść? Okazuje się, że są to powody osobiste. W obszernym oświadczeniu od zespołu czytamy, że McCarthy nie będzie uczestniczył w nagrywaniu nowego albumu Franz Ferdinand, ani nie będzie towarzyszył zespołowi w trasie koncertowej. Wszystko z tego powodu, że nagranie płyty wymaga wielu miesięcy pracy, który gitarzysta woli poświęcić swojej rodzinie. Jednocześnie muzycy Franz Ferdinand informują, że nie wiedzą czy będzie to definitywne odejście, czy też w przyszłości Nick powróci do grupy.

- "Chciałbym podziękować wszystkim fanom za bycie wielką inspiracją przez te wszystkie lata. To był świetny czas! Teraz skoncentruję się na tworzeniu całkiem innych rzeczy" - wyjaśnia Nick.

A to pełna treść informacji od zespołu.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Znalazłeś błędy w PlayStation 4? Jest za to nagroda pieniężna

  2020-07-03
  PlayStation 4 jest cały czas chętnie kupowane i używane przez graczy, jednak zdarza się, że wyskakują różne błędy, które mogą popsuć zabawę. Okazuje się, że za znalezienie błędów, można dostać pieniądze od Sony i to nie najmniejsze.
 • Artur Rojek nagrał numer z Taco Hemingwayem! Posłuchajcie wspólnej piosenki artystów

  2020-07-03
  Artur Rojek i Taco Hemingway we wspólnym utworze! Artyści połączyli siły w remiksie utworu numeru ''A miało być jak we śnie'', który pochodzi z albumu ''Kundel''.
 • Lost - kto odpowiada ze błędy w serialu? Twórca ujawnił fakty

  2020-07-03
  Serial ''Lost'' ma wielu fanów, jednak każdy zauważa, że pojawiło się w nim wiele niedociągnięć i dziur logicznych w fabule. To wszystko postanowił skomentować twórca serialu.
 • Co Lemmy Kilmister myślał o AC/DC? Odkryto niepublikowany wywiad z artystą

  2020-07-03
  Lemmy Kilmister był postacią, która tworzyła taką muzykę, jaka odzwierciedlała jego życie. Po latach, odnaleziono jeden z ostatnich wywiadów z frontmanem Motörhead, w którym mówi o AC/DC.
 • Gwiazda MMA, Deadpoola i The Mandalorian dostała bana na Instagramie. Poszło o nagie zdjęcia

  2020-07-02
  Instagram bardzo pilnuje, by w serwisie nie było za dużo nagości, co buduje wizerunek serwisu jako bezpieczne miejsce. Niestety, restrykcje dotykają czasami ludzi, którzy nie zrobili nic złego. Tak stało się w przypadku Giny Carano.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz