29.12.2012 (13:00)

Foo Fighters grają "'Rock and Roll" Led Zeppelin [VIDEO]Legenda "na tapecie", legenda na widowni. Grupa Foo Fighters zagrała na żywo jeden z największych hitów Led Zeppelin - "Rock and Roll". ZOBACZ VIDEO!

Grupa Foo Fighters sięgała już kiedyś po tę piosenkę, ale tym razem występ odbył się w wyjątkowych okolicznościach. Cover "Rock and Roll" zabrzmiał podczas gali Kennedy Center Honors 2012. Uroczystość odbyła się na początku grudnia, ale dopiero teraz amerykańska telewizja ujawniła nagrania z niej.

Podczas gali, Led Zeppelin odebrali jedną z nagród. Prezydent Barack Obama podkreślił w przemówieniu, że Led Zeppelin zajmują bardzo ważne miejsce w dziejach rocka. Amerykański prezydent zażartował przy okazji, że jest wdzięczny zespołowi za kulturalne zachowanie w Białym Domu, biorąc pod uwagę opowieści o niszczonych przed laty pokojach hotelowych

W hołdzie dla Led Zeppelin, Foo Fighters zagrali swoją wersję utworu "Rock and Roll". Dave Grohl zasiadł za perkusją, a piosenkę zaśpiewał bębniarz Taylor Hawkins
 

 


  

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Gene Simmons (KISS): nie da się wyżyć z grania rocka

  2020-10-27
  Gene Simmons od lat wygłasza swoje zdanie, które bywa mocno kontrowersyjne i często wywołuje dyskusje. Tym razem współzałożyciel KISS, wskazał prawdziwy zespół rockowy i doszedł do wniosku, że z rocka nie da się wyżyć.
 • Nowy Bond trafi tylko na platformy streamingowe? Ile w tym prawdy?

  2020-10-27
  Nowa odsłona przygód Jamesa Bonda, ma być zakończeniem występów jako agent 007 dla Daniela Craiga. Wiemy już, że film nie pojawi się w kinach w listopadzie, a planuje się, by przełożyć premierę na kwiecień 2021. Pojawiły się także plotki, że film pojawi się tylko na platformie streamingowej. Ile w tym prawdy?
 • Marilyn Manson wziął ślub. Kim jest wybranka artysty?

  2020-10-27
  Marilyn Manson znany jest z tego, że stara się trzymać swoje życie prywatne w tajemnicy. Okazuje się jednak, że nie wszystko da się ukryć przed opinią publiczną. Niedawno Nicholas Cage zdradził, że wokalista wziął ślub!
 • Frontman Toola ma mocny przekaz do antycovidowców

  2020-10-27
  Wokalista Toola, przyznał niedawno, że zmaga się z powikłaniami po koronawirusie. Maynard postanowił także wypowiedzieć się na temat ludzi, którzy deklarują się jako antycovidowcy.
 • Muzycy Metalliki, Red Hot Chili Peppers, producent Ozzy'ego i Post Malone jamowali razem (WIDEO)

  2020-10-27
  Pandemia koronawirusa zatrzymała cały świat i wygląda na to, że powrót do normalności jeszcze trochę zajmie. Muzycy postanowili, że nie będą bezczynie czekać i postanowili trochę pograć wspólnie.  
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz