Anna Skalik

24.07.2014 (11:42)

Festiwal Ryśka Riedla - Ku Przestrodze 2014 już 25.07. Sprawdź wszystkie informacje na EskaROCK.pl. [VIDEO]XVI Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla - Ku Przestrodze 2014: kiedy i gdzie się odbędzie, kto zagra, jaki jest program? Sprawdź wszystkie informacje o festiwalu Ryśka Riedla.

Ku Przestrodze 2014 czyli Festiwal im. Ryska Riedla odbędzie się już po raz XVI. Wydarzenie zostało zorganizowane w Chorzowie - w Parku Śląskim, na terenie Pól Marsowych. Oficjalne rozpoczęcie festiwalu Ryśka Riedla zaplanowano na 25 lipca 2014, jednak już 24 lipca od godz. 16:00 w oficjalnym klubie festiwalu, Leśniczówka, odbywać się mają nieoficjalne spotkania muzyków.

>>> Festiwal Ryśka Riedla - Ku Przestrodze. Kiedy impreza? Sprawdź dokładny termin <<<

radio internetowe online, muzyka online, muzyka za free

Festiwal Ryśka Riedla potrwa od 25 do 27 lipca 2014. W ramach imprezy odbywać się będzie wiele różnych wydarzeń i koncertów. Jakie zespoły i którzy wykonawcy zagrają na Festiwalu im. Ryśka Riedla, sprawdzić możecie poniżej. Będą to m.in. Kult, Cree, Kasa Chorych i Oddział Zamknięty.

>>> Festiwal Ryśka Riedla 2014: kto zagra? <<<

W tym roku - po raz pierwszy w historii festiwalu - nie zagra Dżem. Informacja ta została przekazana mediom już wiosną 2014, jednak wielu fanów nadal nie może zaakceptować tego faktu. Dlaczego Dżem nie zagra na Festiwalu Ryśka Riedla? Pisaliśmy o tym w jednej z naszych informacji.

>>> Festiwal Ryśka Riedla 2014 bez Dżemu. Dlaczego Dżem nie zagra na 20 rocznicę śmierci Riedla? <<<

Jednym z ważniejszych wydarzeń XVI Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla w Chorzowie będzie koncert zespołu Cree z Sebastianem Riedlem. Grupa obchodzi w tym roku 20 lecie działalności artystycznej. Jubileusz ten zbiega się również z 20 rocznicą śmierci Ryśka Riedla, która wypada 30 lipca 2014. Z tego powodu festiwal będzie miał znaczenie wyjątkowe i wyjątkową oprawę. Pełen program wydarzenia możecie sprawdzić pod poniższym linkiem.

>>> Festiwal im. Ryśka Riedla 2014: program imprezy <<<ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Klasyk zespołu Oasis zdobył miliard wyświetleń na Youtube! To kolejny rockowy numer z taką ilością odsłon

  2020-10-19
  Miliard wyświetleń to w obecnych czasach wynik raczej normalny, jednak zawsze cieszy, gdy możemy go zobaczyć obok numeru rockowego. Tak stało się z klasykiem zespołu Oasis, który przekroczył magiczną barierę miliarda odtworzeń.
 • Angus Young wyjaśnił, dlaczego na nowej płycie AC/DC nie będzie partii Malcolma Younga

  2020-10-19
  Nowa płyta AC/DC jest ogromnym wydarzeniem, które dosłownie elektryzuje fanów rocka. Od jakiegoś czasu wiadomo, że na albumie nie pojawi się Malcolm Young. Angus postanowił odnieść się do tego i wyjaśnić, dlaczego na płycie nie będzie jego brata.
 • Corey Taylor ostro o tatuażach na twarzy: Wyglądasz, jak g*wniany zeszyt z liceum

  2020-10-19
  Tatuaże stały się w ostatnich latach bardzo popularne i nie jest dziwne, że coraz więcej osób tatuuje sobie twarz. Corey Taylor jest bardzo sceptyczny w tym temacie, co postanowił głośno zakomunikować.
 • Rob Halford wskazał boga rocka. Wybór zaskakuje?

  2020-10-19
  Rob Halford przez lata zyskał status postaci kultowej i bardzo ważnej dla muzyki metalowej. Tym razem frontman Judas Priest postanowił wskazać 'boga rocka'.
 • Rodzina Osbourne'ów powraca! Tym razem Ozzy będzie uciekał przed duchami

  2020-10-19
  Serial 'Rodzina Osbourne'ów', był swego czasu sporym hitem, który dał Ozzy'emu rozgłos w kręgach ludzi, którzy nie byli zainteresowani jego muzyką. Okazuje się, że seria wróci, tyle tylko jako jeden, bardzo długi odcinek na Halloween.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz