Anna Skalik

24.07.2014 (11:42)

Festiwal Ryśka Riedla - Ku Przestrodze 2014 już 25.07. Sprawdź wszystkie informacje na EskaROCK.pl. [VIDEO]XVI Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla - Ku Przestrodze 2014: kiedy i gdzie się odbędzie, kto zagra, jaki jest program? Sprawdź wszystkie informacje o festiwalu Ryśka Riedla.

Ku Przestrodze 2014 czyli Festiwal im. Ryska Riedla odbędzie się już po raz XVI. Wydarzenie zostało zorganizowane w Chorzowie - w Parku Śląskim, na terenie Pól Marsowych. Oficjalne rozpoczęcie festiwalu Ryśka Riedla zaplanowano na 25 lipca 2014, jednak już 24 lipca od godz. 16:00 w oficjalnym klubie festiwalu, Leśniczówka, odbywać się mają nieoficjalne spotkania muzyków.

>>> Festiwal Ryśka Riedla - Ku Przestrodze. Kiedy impreza? Sprawdź dokładny termin <<<

radio internetowe online, muzyka online, muzyka za free

Festiwal Ryśka Riedla potrwa od 25 do 27 lipca 2014. W ramach imprezy odbywać się będzie wiele różnych wydarzeń i koncertów. Jakie zespoły i którzy wykonawcy zagrają na Festiwalu im. Ryśka Riedla, sprawdzić możecie poniżej. Będą to m.in. Kult, Cree, Kasa Chorych i Oddział Zamknięty.

>>> Festiwal Ryśka Riedla 2014: kto zagra? <<<

W tym roku - po raz pierwszy w historii festiwalu - nie zagra Dżem. Informacja ta została przekazana mediom już wiosną 2014, jednak wielu fanów nadal nie może zaakceptować tego faktu. Dlaczego Dżem nie zagra na Festiwalu Ryśka Riedla? Pisaliśmy o tym w jednej z naszych informacji.

>>> Festiwal Ryśka Riedla 2014 bez Dżemu. Dlaczego Dżem nie zagra na 20 rocznicę śmierci Riedla? <<<

Jednym z ważniejszych wydarzeń XVI Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla w Chorzowie będzie koncert zespołu Cree z Sebastianem Riedlem. Grupa obchodzi w tym roku 20 lecie działalności artystycznej. Jubileusz ten zbiega się również z 20 rocznicą śmierci Ryśka Riedla, która wypada 30 lipca 2014. Z tego powodu festiwal będzie miał znaczenie wyjątkowe i wyjątkową oprawę. Pełen program wydarzenia możecie sprawdzić pod poniższym linkiem.

>>> Festiwal im. Ryśka Riedla 2014: program imprezy <<<ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Znamy datę premiery oraz okładkę drugiej płyty The Freuders!

  2020-04-02
  Nadchodzącą płytę "Warrior" z przytupem zapowiedziały dwa single - „Hannibal” który zatrząsł gitarowym środowiskiem i skutecznie przypomniał o zespole, siegając prawie 18 000 wyświetleń na Youtube. Drugi singiel o enigmatycznej nazwie „Dijuth” przedstawił nadchodzący materiał The Freuders z łagodniejszej strony prezentując przy tym live video z zaprzyjaźnionej sali prób, w którym zespół ogrywał materiał przed jego zarejestrowaniem w Nebula Studio.
 • #zostanwdomu z IAMX - zapowowiedź specjalnych koncertów akustycznych online. Na występy obowiązują zapisy

  2020-04-02
  IAMX proponuje swoim fanym akustyczne koncerty i spotkania online podczas izolacji domowej. Wydarzenia mają odbywać się przez cały kwiecień.
 • GUTEK - Dobrze wiem co czujesz: nowy singiel w sieci

  2020-04-02
  Dobrze wiem co czujesz, to trzeci singiel z solowej płyty Gutka, której premiera została opóźniona przez pandemię koronawirusa.
 • Elton John zrobił charytatywny koncert w sieci i zebrał ogromną kwotę!

  2020-04-02
  Podczas pandemii koronawirusa, każdy stara się pomóc jak może, dotyczy to również artystów. Elton John postanowił zorganizować specjalny koncert charytatywny online i jak się okazało, zebrał bardzo dużo pieniędzy.
 • Arnold Schwarzenegger zachęca do zostania w domu i publikuje specjalny plan treningowy

  2020-04-02
  Jeżeli narzekacie, że przez pandemię i siedzenie w domu stracicie formę, to Arnie ma dla was kilka prostych rad, które warto wykorzystać. W końcu to sam Terminator, a on wie najlepiej jak zadbać o formę
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz