Krzysztof Zawistowski

29.01.2014 (17:07)

ERIC CLAPTON W POLSCE: Life Festival Oświęcim 2014 nominowany do nagrody MocArta [VIDEO]Eric Clapton zagra w Polsce 28.06.2014 na Life Oświęcim Festival 2014. Koncert Stinga na poprzedniej edycji festiwalu został nominowany do nagrody MocArta w kategorii Wydarzenie Roku 2013.

Głównymi gwiazdami Life Oświęcim Festiwal 2014 będą Eric Clapton i Soundgarden. Grunge'owa formacja zagra na festiwalu 27.06.2014, a legenda rocka dzień później, 28.06.2014. Tymczasem koncert Stinga podczas LFO 2013 został nominowany do prestiżowej nagrody MocArta w kategorii Wydarzenie Roku 2013. Trwa głosowanie internetowe, statuetki zostaną wręczone 3 marca.

>>> Eric Clapton w Polsce: Line-up Life Oświęcim Festival 2014 <<<

Propozycje były zgłaszane w czterech kategoriach: Człowiek Roku 2013, Muzyka Filmowa 2013, Rzecz z Klasą 2013 oraz Wydarzenie Roku 2013. Właśnie w tej ostatniej kategorii znalazł się występ Stinga na Life Festival Oświęcim.

- Doskonały koncert legendarnej gwiazdy na niewielkim stadionie miejskim w Oświęcimiu to wydarzenie, które nie mogło przejść bez echa. Muzyczne przesłanie Artysty płynące z miejsca, które stało się symbolem zagłady, zabrzmiało bardzo donośnie i znakomicie wpisało się w ideę kolejnej już edycji Life Festival Oświęcim – napisali organizatorzy plebiscytu.

- To ogromne wyróżnienie dla Fundacji Peace Festival, która jest organizatorem festiwalu, dla wszystkich , którzy uwierzyli w to, że wielkie festiwale nie muszą być realizowane w wielkich miastach. Cieszymy się, że koncert Stinga i sam festiwal został doceniony przez słuchaczy. MocArty to wyjątkowe nagrody, tak samo jak wyjątkowy, na tle innych polskich festiwali, jest LFO, ze swym przesłaniem tolerancji , łączenia ludzi, przez uniwersalny na całym świecie język muzyki, sztuki – mówi Darek Maciborek, dyrektor festiwalu LFO.

>>> Within Temptation i Piotr Rogucki - Whole World Is Watchin <<<

Na kandydatów do MocArtów 2013 można głosować do 11 lutego. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się 3 marca w Warszawie.

Eric Clapton wystąpi w Polsce na Life Festival Oświęcim 2014 29 czerwca. Gdzie i w jakiej ceni kupi bilety na LFO 2014? Dowiesz się na EskaROCK.pl

>>> Orange Warsaw Festival 2014: Line-up <<<

Sting - The Last Ship
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Tupac Shakur został zatrzymany przez policję. Taka informacja została podana do mediów i nie jest to fake news

  2019-10-22
  Postać Tupaca jest tak legendarna wśród fanów rapu, jak Elvis czy The Beatles. Oczywiście, w temacie śmierci rapera jest wiele niejasności, które cały czas powracają i nie są do końca wyjaśnione. Co najdziwniejsze, co jakiś czas mówi się, że widziano rapera w różnych miejscach, a niedawno nawet zatrzymała go policja.
 • Ukraiński kosmita i Billie Eilish we wspólnym numerze. Ta przeróbka was oczaruje [WIDEO]

  2019-10-22
  Billie Eilish to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd pop na rynku. Singiel 'Bad guy' to niekwestionowany hit, który zdobywa miliony wyświetleń. Ktoś postanowił połączyć numer młodej artystki, z wielkim hitem rosyjskiego kosmity Vitasa. Efekt jest zadziwiająco dobry.
 • Star Wars: The Rise Of Skywalker: finalny trailer trafił do sieci! [WIDEO]

  2019-10-22
  Star Wars: The Rise Of Skywalker: to zwieńczenie nowej trylogii, którą konsekwentnie tworzy Disney. W końcu otrzymaliśmy finalny TRAILER filmu, który będzie zwieńczeniem sagi rodu Skywalkerów.
 • Daria Zawiałow w 'Od przedszkola do Opola'. Tak śpiewała młoda wokalistka [WIDEO]

  2019-10-22
  Pamiętacie program 'Od Przedszkola do Opola', gdzie był słynny miernik hałasu? Wielu wokalistów tam zaczynało swoją drogę muzyczną, a wśród nich jest sama Daria Zawiałow
 • Deadpool 3 potwierdzony? Ryan Reynolds wstawił wymowne zdjęcie

  2019-10-22
  Deadpool 3 jest od pewnego czasu w stanie zawieszenia. Wiadomo, że Disney kupił studio FOX, jednak nie wiadomo było, co dalej z Deadpoolem. Okazuje się, że sprawa chyba ruszyła z miejsca, tak przynajmniej wskazuje zdjęcie Ryana Reynoldsa.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz