Dominik Pajewski

06.07.2020 (14:19)

Ennio Morricone nie żyje. Legendarny kompozytor odszedł w wieku 91 latEnnio Morricone nie żyje! Legendarny kompozytor, który zasłynął dzięki kompozycją zrealizowanym do największych hitów kinowych, odszedł w wieku 91 lat.

Ennio Morricone nie żyje. Smutna wiadomość, pojawiła się we włoskich mediach 6 lipca 2020, a potwierdził ją Giorgio Assuma, przyjaciel i prawnik kompozytora. Jak podkreślił Assuma, Morricone zmarł o świcie 6 lipca w Rzymie, do końca zachowując ''pełną świadomość i ogromną godność''.

FILM O MIKE'U TYSONIE - KTO WCIELI SIĘ W BOKSERA W FILMIE ''FINDING MIKE''?Ennio Morricone nie żyje. To ogromna strata dla świata muzyki i filmu

Ennio Morricone był kompozytorem muzyki do ponad 500 filmów, na jego koncie są melodie do takich klasyków jak: "Dobry, zły i brzydki", "Dawno temu w Ameryce", "Ojciec Chrzestny", "Frantic" czy "Nienawistna Ósemka". Morricone miał na koncie dwa Oscary, a jak podkreślał Quentin Tarantino, kompozytor był jego ulubionym kompozytorem.

CO LEMMY KILMISTER MYŚLAŁ O AC/DC? ODKRYTO NIEPUBLIKOWANY WYWIAD Z ARTYSTĄ


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Warszawski Vüjekväsyl przedstawił czwarty album

  2020-08-05
  Ukazała się czwarta płyta w dyskografii warszawskiej grupy Vüjekväsyl na czele której stoi Tomasz Wasyłyszyn znany jako lider powstałej w 1987 roku nowofalowej Cytadeli.
 • Netflix udostępnia zwiastun i plakat serialu Ratched z Sarah Paulson w roli głównej

  2020-08-05
  Historia twórcy American Horror Story o początkach jednej z najbardziej kultowych postaci światowego kina — siostry Ratched.
 • POLSKI FESTIWAL STAND-UPU 2020 - SZCZEGÓŁY IMPREZY

  2020-08-05
  Polski Festiwal Stand-upu to wielkie 3 dniowe święto, które jednoczy całe środowisko komediowe. Co roku w Warszawie pojawia się ponad 60 komików, którzy oprócz komediowego sznytu mogą zbić z Wami piątkę i uraczyć Was krótką rozmową. Różnorodność festiwalu jest jego znakiem firmowym dlatego każdy dzień obfituje w inne wydarzenia.
 • Polscy kandydaci do Oscara - kto ma szansę zawalczyć o statuetkę?

  2020-08-05
  Gala Oscarów budzi co roku dużo emocji i również w Polsce pobudza wyobraźnie wielu osób. Poznaliśmy kandydatów z naszego kraju, którzy będą starać się o zdobycie Oscara.
 • Guns N' Roses przekładają trasę koncertową i jak się okazuje, nie wrócą do Warszawy!

  2020-08-05
  Guns N' Roses mieli zagrać w Polsce w 2020 roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa, cała trasa została przełożona. Okazuje się, że mimo przełożenia koncertów, nie zobaczymy zespołu w naszym kraju.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz