Anna Skalik

01.02.2016 (12:37)

Dziwne teorie, w które wierzą gwiazdy rocka: Matt Bellamy, Dave Mustaine, Robert Plant i inniNajbardziej odjechane teorie, w które wierzą gwiazdy rocka: sprawdź, które teorie spiskowe dopuszczają Matt Bellamy czy Dave Mustaine, a czego bał się David Bowie?

Każdy z nas zna jakąś dziwną teorię, która - choć jest uznawana za teorię spiskową - mogłaby być prawdopodobna. Nie trzeba być Foxem Mulderem by dopuszczać możliwość istnienia tak zwanego nowego porządku świata czy też twierdzić, że lądowanie na Księżycu to fake. Sprawdź, którzy muzycy zgadzają się z nieprawdopodobnymi teoriami!

Dave Mustaine

Wokalista Megadeth w jednym z wywiadów przyznał, że wierzy w tzw. Nowy Porządek Świata. New World Order to termin, który powstał po II wojnie światowej. Zgodnie z oficjalnie przyjętą definicją, NWO opisuje przemiany polityczne, jakie dokonały się w latach 50. ubiegłego wieku. Jednak teorie spiskowe, które powstały na ten temat, zakładają, że Nowy Porządek Świata oznacza, że cały świat jest odgórnie sterowany przez wąską grupę ludzi, którzy trzymają w swoich rękach wszelką władzę - także tę nad umysłami. Porządek ma być wprowadzony przez m.in. pranie mózgu, kontrolowanie ludzi czy wszczepianie czipów.

Matt Bellamy

Frontman Muse zdradził, co myśli na temat zamachów z 11 września 2001roku, do których doszło w USA. Wokalista stwierdził, że była to "robota wewnętrzna" - ataki miały być pretekstem do inwazji Stanów Zjednoczonych na Bliski Wschód, więc to amerykański rząd ponosi za nie odpowiedzialność. Co prawda po jakimś czasie Bellamy trochę spuścił z tonu i nie wypowiadał się już tak jednoznacznie, jednak nadal przypomina, że jest zbyt wiele pytań, które pozostają bez odpowiedzi.

David Bowie

Zmarły przed kilkoma tygodniami muzyk śmiertelnie bał się wiedźm. Uważał, że wiedźmy za nim chodzą bo chcą zdobyć jego nasienie, dzięki któremu będą mogły zajść w ciążę a urodzone dziecko złożyć w ofierze szatanowi. Aby uniemożliwić wiedźmom wdzieranie się do jego psychiki uczył się różnych technik, które mogłyby mu w tym pomóc. Jak szalony czytał wszystkie książki na temat zjawisk paranormalnych. Był przekonany, że Jimmy Page praktykuje czary.

Prince

Kontrowersyjny artysta jest przekonany, że ślady na niebie, które pozostawiają po sobie samoloty, czyli tak zwane chemtrails, trują ludzi - powodują śmierć lub sprawiają, że ludzie robią się agresywni, zachowują się dziwnie i nawet nie wiedzą dlaczego. "Widzisz smugę na niebie, a za chwilę - nie wiedzieć dlaczego - wszyscy w sąsiedztwie się biją i kłócą" - argumentował Prince.

Courtney Love

Wokalistka wierzy, że odnalazła zaginiony malezyjski samolot. Przypomnijmy: MH370 zaginął 8 marca 2014 roku, na pokładzie samolotu było 239 osób. Do dziś nie udało się ustalić, co się zdarzyło z maszyną i gdzie znajduje się wrak.

Axl Rose

Miasta, których nazwy rozpoczynają się na literę M, są przeklęte. Unikał ich jak ognia, by nie przyniosły mu pecha.

Robert Plant

Wokalista Led Zeppelin nie wierzy, że w 1969 ludzie rzeczywiście postawili nogę na Księżycu. "Nigdy w to nie wierzyłem, jeśli mam być szczery" - zdradził. Neil Armstrong nie był chyba zbytnim fanem Led Zeppelin :)

Na koniec - z nowszych nieco przypadków (spoza rocka) - dodamy, że kilka dni temu jeden ze znanych raperów próbował na Twitterze dowodzić, że Ziemia jest płaska, na co dowodem miał być brak widocznego zaokrąglenia horyzontu. Ale to tylko taka ciekawostka. A Wy, jakie znacie dziwne teorie, które uznajecie za prawdopodobne?Kiedy jest tłusty czwartek 2016? Data i szczegóły - sprawdź i posłuchaj Thursday’s Child


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Kombinezony astronautów SpaceX wyglądają niesamowicie futurystycznie. Pokazano nagranie

  2020-08-03
  To, że Elon Musk za wszelką cenę chce wyprzedzić swoje czasy, można było zauważyć już wiele razy. Tym razem pokazano, jak wyglądają kombinezony astronautów, które projektuje firma filantropa. Jak możecie się domyślić, wszystko jest mocno futurystyczne.
 • Dostaliście pocztą tajemnicze chińskie nasiona? Mogą okazać się niebezpieczne

  2020-08-03
  Jeżeli dostaliście paczkę z chińskimi napisani i nie bardzo wiecie skąd się wzięła, a nie pamiętacie byście coś zamawiali ze słynnego serwisu aukcyjnego, to lepiej zapoznajcie się z tym tekstem. Być może dotarły do was chińskie nasiona, które nie są bezpieczne.
 • Vans składa ukłon w stronę uwielbianej amerykańskiej rodziny: The Simpsons

  2020-08-03
  Dzięki nowej kolaboracji z amerykańską ikoną w pełnej okazałości, Vans oddaje chołd amerykańskiej kulturze.
 • Guns N' Roses wydadzą swoją kultową składankę na winylu

  2020-08-03
  Odkąd do Guns N' Roses powrócił Slash, zainteresowanie grupą ponownie rośnie i spokojnie można stwierdzić, że wszystko wróciło na właściwe tory. Grupa z pewnością to zauważyła, ponieważ postanowiono wydać kultową składankę grupy na winylu.
 • Ozzy Osbourne: byłem przekonany, że umrę. Artysta szczerze powiedział o swoich obawach

  2020-08-03
  Stan Ozzy'ego Osbourne'a jest w ostatnim czasie przedmiotem wielu dyskusji. Artysta postanowił wypowiedzieć się na temat stanu swojego zdrowia, ucinając wiele plotek.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz