Anna Skalik

01.02.2016 (12:37)

Dziwne teorie, w które wierzą gwiazdy rocka: Matt Bellamy, Dave Mustaine, Robert Plant i inniNajbardziej odjechane teorie, w które wierzą gwiazdy rocka: sprawdź, które teorie spiskowe dopuszczają Matt Bellamy czy Dave Mustaine, a czego bał się David Bowie?

Każdy z nas zna jakąś dziwną teorię, która - choć jest uznawana za teorię spiskową - mogłaby być prawdopodobna. Nie trzeba być Foxem Mulderem by dopuszczać możliwość istnienia tak zwanego nowego porządku świata czy też twierdzić, że lądowanie na Księżycu to fake. Sprawdź, którzy muzycy zgadzają się z nieprawdopodobnymi teoriami!

Dave Mustaine

Wokalista Megadeth w jednym z wywiadów przyznał, że wierzy w tzw. Nowy Porządek Świata. New World Order to termin, który powstał po II wojnie światowej. Zgodnie z oficjalnie przyjętą definicją, NWO opisuje przemiany polityczne, jakie dokonały się w latach 50. ubiegłego wieku. Jednak teorie spiskowe, które powstały na ten temat, zakładają, że Nowy Porządek Świata oznacza, że cały świat jest odgórnie sterowany przez wąską grupę ludzi, którzy trzymają w swoich rękach wszelką władzę - także tę nad umysłami. Porządek ma być wprowadzony przez m.in. pranie mózgu, kontrolowanie ludzi czy wszczepianie czipów.

Matt Bellamy

Frontman Muse zdradził, co myśli na temat zamachów z 11 września 2001roku, do których doszło w USA. Wokalista stwierdził, że była to "robota wewnętrzna" - ataki miały być pretekstem do inwazji Stanów Zjednoczonych na Bliski Wschód, więc to amerykański rząd ponosi za nie odpowiedzialność. Co prawda po jakimś czasie Bellamy trochę spuścił z tonu i nie wypowiadał się już tak jednoznacznie, jednak nadal przypomina, że jest zbyt wiele pytań, które pozostają bez odpowiedzi.

David Bowie

Zmarły przed kilkoma tygodniami muzyk śmiertelnie bał się wiedźm. Uważał, że wiedźmy za nim chodzą bo chcą zdobyć jego nasienie, dzięki któremu będą mogły zajść w ciążę a urodzone dziecko złożyć w ofierze szatanowi. Aby uniemożliwić wiedźmom wdzieranie się do jego psychiki uczył się różnych technik, które mogłyby mu w tym pomóc. Jak szalony czytał wszystkie książki na temat zjawisk paranormalnych. Był przekonany, że Jimmy Page praktykuje czary.

Prince

Kontrowersyjny artysta jest przekonany, że ślady na niebie, które pozostawiają po sobie samoloty, czyli tak zwane chemtrails, trują ludzi - powodują śmierć lub sprawiają, że ludzie robią się agresywni, zachowują się dziwnie i nawet nie wiedzą dlaczego. "Widzisz smugę na niebie, a za chwilę - nie wiedzieć dlaczego - wszyscy w sąsiedztwie się biją i kłócą" - argumentował Prince.

Courtney Love

Wokalistka wierzy, że odnalazła zaginiony malezyjski samolot. Przypomnijmy: MH370 zaginął 8 marca 2014 roku, na pokładzie samolotu było 239 osób. Do dziś nie udało się ustalić, co się zdarzyło z maszyną i gdzie znajduje się wrak.

Axl Rose

Miasta, których nazwy rozpoczynają się na literę M, są przeklęte. Unikał ich jak ognia, by nie przyniosły mu pecha.

Robert Plant

Wokalista Led Zeppelin nie wierzy, że w 1969 ludzie rzeczywiście postawili nogę na Księżycu. "Nigdy w to nie wierzyłem, jeśli mam być szczery" - zdradził. Neil Armstrong nie był chyba zbytnim fanem Led Zeppelin :)

Na koniec - z nowszych nieco przypadków (spoza rocka) - dodamy, że kilka dni temu jeden ze znanych raperów próbował na Twitterze dowodzić, że Ziemia jest płaska, na co dowodem miał być brak widocznego zaokrąglenia horyzontu. Ale to tylko taka ciekawostka. A Wy, jakie znacie dziwne teorie, które uznajecie za prawdopodobne?Kiedy jest tłusty czwartek 2016? Data i szczegóły - sprawdź i posłuchaj Thursday’s Child


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Banknot Euro z wizerunkiem Warszawy. Do obiegu trafi limitowana edycja

  2019-11-15
  Banknoty kolekcjonerskie są z biegiem czasu sporo warte i z pewnością tak będzie i tym razem. Co ciekawe, specjalny banknot Euro będzie zawierał widok Warszawy. Gdzie będzie można go zdobyć?
 • Northlane w Polsce 2019 - bilety, data, i miejsce koncertu australijskiego zespołu

  2019-11-15
  Northlane zapowiada nowy album i wraca po rocznej przerwie na koncert do Polski! Australijczycy wystąpią 12 grudnia na jedynym koncercie w Polsce w warszawskim klubie Proxima! W roli supportów wystąpią Silent Planet, Void of Vision oraz gość specjalny, który zostanie ogłoszony już niebawem! Organizatorem koncertu jest agencja Winiary Bookings.
 • Stworzono antysmogowe piwo! Jak działa wyjątkowy trunek?

  2019-11-15
  Walka ze smogiem trwa i jest dość nierówna, jednak Czesi wpadli na wyjątkowy pomysł, aby z zanieczyszczeniem powietrza walczyć dzięki specjalnemu piwu.
 • Kult Film - gdzie oglądać film o zespole Kazika Staszewskiego?

  2019-11-15
  Kult to zespół legendarny, który wychował kilka pokolenia fanów i bardzo wyraźnie zapisał się w historii muzyki rockowej. Specjalny film dokumentalny na temat grupy Kazika Staszewskiego pojawi się w kinach. Gdzie obejrzeć film?
 • Till Lindemann skomentował sprawę związaną z pobiciem mężczyzny w barze

  2019-11-15
  Wokalista Rammstein został jakiś czas temu oskarżony o pobicie, po jednym z koncertów na trasie. Do zdarzenia doszło w barze luksusowego hotelu Bayerischer Hof w Monachium, gdzie Lindemann zatrzymał się po koncercie. Sprawa na jakiś czas przycichła, jednak teraz wokalista postanowił ujawnić kilka szczegółów.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz