Anna Dziełak

20.09.2019 (14:20)

Dzień bez samochodu 2019 - kiedy jeździć komunikacją miejską za darmo?Raz do roku w całej Europie organizowany jest Dzień bez samochodu. To wyjątkowe święto ma na celu wspomóc ratunek naszej planety, a jednocześnie my sami możemy poczuć się o wiele lepiej, gdy odpoczywamy od ciągłego szumu silników. Kiedy jest dzień bez samochodu 2019? Czy będziemy mogli jeździć komunikacją za darmo? 

Dzień bez samochodu to wyjątkowe święto, powiązane z Dniem Ziemi. Raz na rok wszyscy mieszkańcy wielkich miast proszeni są o pozostawienie w garażach i na parkingach swoich aut. Do centrum niektórych miast nie będziemy mogli się dostać, jeśli nie zastosujemy się do tej prośby. Nie musicie się jednak martwić! Tego dnia w wielu miastach komunikacją miejską pojedzcie bez biletu i całkowicie za darmo! Które miasta w Polsce dołączyły do akacji? 

Zobacz też: Wrinkles the Clown - najbardziej przerażający klaun świata, który istnieje naprawdę! Kim jest?

Dzień bez samochodu 2019 - kiedy jeździć za darmo komunikacją miejską? 

Dzień bez samochodu 2019 przypada w niedzielę 22 września. Obchodzić możecie go w całym kraju, po prostu przesiadając się na rower lub hulajnogę. Niektóre miasta w Polsce zdecydowały się tego dnia uruchomić darmową komunikację miejską. Są to między innymi Warszawa, Poznań, Kraków, Białystok, Kielce. Poznań nieco odbiegł od reszty miast i tam za darmo jeździć możemy w piątek 20 września. 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Wychodzisz na balkon w bloku, a tam rolnik uprawia swoje pole. W środku osiedla jeździ kombajn

  2020-08-14
  Kupując mieszkanie, wszyscy marzymy o tym, aby widok zza okna był ładny i najlepiej by była to cicha i spokojna okolica. Niestety, czasami bywa tak, że ktoś się z kimś nie dogada i wychodząc na balkon, widzimy kombajn.
 • Sharon Osbourne mówi o biograficznym filmie o Ozzym i wspomina ''Bohemian Rhapsody'': to nie był dobry film

  2020-08-14
  O tym, że ma powstać film biograficzny o Ozzym Osbournie, mówi się od jakiegoś czasu. Teraz Sharon Osbourne zdradziła więcej szczegółów, odnosząc się również do ''Bohemian Rhapsody''.
 • Lady Gaga uwielbia metal! Tak twierdzi Lars Ulrich

  2020-08-14
  Gdy Lady Gaga wystąpiła z Metalliką, wielu fanów zespołu było w szoku. Okazuje się, że artysta faktycznie jest fanką muzyki metalowej, o czym powiedział Lars Ulrich.
 • Linkin Park wrzucili niepublikowany numer sprzed 20 lat! To zapowiedź reedycji ''Hybrid Theory''

  2020-08-14
  Linkin Park zapewniali niedawno, że z okazji 20-lecia swojego debiutu, mają w zanadrzu ''fajne rzeczy''. Jak się okazuje, zespół nie kłamał i do sieci trafiło niepublikowane nagranie.
 • Śląskie Pulp Fiction podbija internet. Wesoła przeróbka stała się hitem

  2020-08-13
  Pulp Fiction jest klasykiem, który często bywa przerabiany w zabawny sposób. W ostatnich dniach, hitem sieci w Polsce, jest śląska przeróbka hitu Quentina Tarantino.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz