Anna Dziełak

20.09.2019 (14:20)

Dzień bez samochodu 2019 - kiedy jeździć komunikacją miejską za darmo?Raz do roku w całej Europie organizowany jest Dzień bez samochodu. To wyjątkowe święto ma na celu wspomóc ratunek naszej planety, a jednocześnie my sami możemy poczuć się o wiele lepiej, gdy odpoczywamy od ciągłego szumu silników. Kiedy jest dzień bez samochodu 2019? Czy będziemy mogli jeździć komunikacją za darmo? 

Dzień bez samochodu to wyjątkowe święto, powiązane z Dniem Ziemi. Raz na rok wszyscy mieszkańcy wielkich miast proszeni są o pozostawienie w garażach i na parkingach swoich aut. Do centrum niektórych miast nie będziemy mogli się dostać, jeśli nie zastosujemy się do tej prośby. Nie musicie się jednak martwić! Tego dnia w wielu miastach komunikacją miejską pojedzcie bez biletu i całkowicie za darmo! Które miasta w Polsce dołączyły do akacji? 

Zobacz też: Wrinkles the Clown - najbardziej przerażający klaun świata, który istnieje naprawdę! Kim jest?

Dzień bez samochodu 2019 - kiedy jeździć za darmo komunikacją miejską? 

Dzień bez samochodu 2019 przypada w niedzielę 22 września. Obchodzić możecie go w całym kraju, po prostu przesiadając się na rower lub hulajnogę. Niektóre miasta w Polsce zdecydowały się tego dnia uruchomić darmową komunikację miejską. Są to między innymi Warszawa, Poznań, Kraków, Białystok, Kielce. Poznań nieco odbiegł od reszty miast i tam za darmo jeździć możemy w piątek 20 września. 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • 40 rocznica śmierci Bona Scotta z AC/DC, zostanie uczczona prawdziwą autostradą do piekła

  2019-10-23
  Mimo upływu lat, fani AC/DC pamiętają o postaci Bona Scotta, która jest niesamowicie ważna dla historii grupy i muzyki rockowej. Przy okazji 40 rocznicy śmierci wokalisty, w Australii powstanie coś absolutnie specjalnego, co można nazwać prawdziwą 'autostradą do piekła'.
 • Happysad - nowa płyta. Zespół zdradził, czego możemy spodziewać się na nowym krążku

  2019-10-23
  Happysad długo trzymali fanów w niepewności, aż w końcu ujawnili szczegóły najnowszego albumu. Wiemy już, czego możemy spodziewać się po nowym albumie, a wszystko zdradził Kuba Kawalec
 • 28. Finał WOŚP w Warszawie. Gdzie odbędą się koncerty? Zmiana lokalizacji

  2019-10-23
  Tradycyjnie, finał WOŚP w Warszawie odbywał pod Pałacem Kultury i Nauki, jednak 28. finał będzie inny. Zmieniono miejsce wielkiej imprezy, sprawdźcie gdzie teraz odbędzie się finał WOŚP w Warszawie.
 • Łódzki BLITZKRIEG wraca z pierwszy od 27 lat wydawnictwem studyjnym i zaprasza na trasę po Polsce

  2019-10-22
  24 października do sprzedaży trafi nowa ep-ka łódzkiej grupy Blitzkrieg zatytułowana „Good Times”. Jednocześnie zespół zapowiada serię koncertów, która rozpocznie się w czwartek od występu na łódzkim festiwalu Soundedit.
 • Tupac Shakur został zatrzymany przez policję. Taka informacja została podana do mediów i nie jest to fake news

  2019-10-22
  Postać Tupaca jest tak legendarna wśród fanów rapu, jak Elvis czy The Beatles. Oczywiście, w temacie śmierci rapera jest wiele niejasności, które cały czas powracają i nie są do końca wyjaśnione. Co najdziwniejsze, co jakiś czas mówi się, że widziano rapera w różnych miejscach, a niedawno nawet zatrzymała go policja.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz