Anna Skalik

03.02.2020 (15:31)

Dłuższy dzień: od kiedy jest dłuższy dzień a krótsza noc? Sprawdź, od kiedy i o ile dłuższy dzień w 2019!Od kiedy dłuższy dzień? Grudzień przynosi dłuższy dzień i krótszą noc. Sprawdź, od kiedy dnia przybywa, o ile w grudniu dni są dłuższe od najkrótszego dnia w roku? Zobacz i posłuchaj Beautiful Day.

Kiedy zaczyna przybywać dnia? Od kiedy i o ile dłuższy dzień w grudniu? Od którego dzień dłuższy a noc krótsza? Sprawdziliśmy za Was, od kiedy dnia zaczyna przybywać! Dłuższy dzień a krótsza noc to perspektywa napawająca optymizmem. Kiedy dzień robi się coraz dłuższy, myślimy już o wiośnie i cieple, choć tak naprawdę przed nami jeszcze cała zima. Od kiedy dzień jest dłuższy a noc krótsza? Data ta zbiega się nieco z przesileniem zimowym, czyli momentem w roku, kiedy promienie słoneczne padają pionowo na zwrotnik Koziorożca. Jest to pierwszy dzień astronomicznej zimy.

Kiedy przesilenie zimowe 2019?

Przesilenie zimowe, a więc początek zimy, wypada z 21 na 22 grudnia 2019. Od tej pory dzień zaczyna się wydłużać. O ile dzień jest dłuższy w grudniu od najkrótszego? Do końca grudnia dzień robi się dłuższy przez prawie 10 dni. 21 grudnia w Warszawie Słońce wzeszło o 7.44, natomiast zaszło o 15.25. Natomiast już 1 stycznia 2020 wschód Słońca zobaczymy o 7.46 a zajdzie o 15.34. Oznacza to, że dzień będzie dłuższy od najkrótszego w roku o 11 minut. To całkiem sporo - różnica jest zauważalna. nie bez powodu mawia się, że na Nowy Rok dnia przybywa na barani skok.
 

Dłuższy dzień na północy Polski zauważalny jest szybciej, natomiast wolniej na południu.ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Serj Tankian o pandnemii koronawirusa: natura wysłała nas do naszych pokoi

  2020-05-27
  Pandemia koronawirusa zmieniła postrzeganie świata u wielu osób. Serj Tankian, który jest ostatnio dosyć aktywny w sieci, postanowił powiedzieć, jak widzi całą sytuację i co ludzkość powinna w tym momencie zrobić.
 • Youtube usunął klip muzyka Faith No More! Co było powodem?

  2020-05-27
  Algorytmy Youtube często bywają niezrozumiałe i raczej mało kto za nimi nadąża. Z pewnością, nie ogarnia ich muzyk Faith No More, którego teledysk został usunięty z serwisu.
 • Warszawskie ZOO: Niedźwiedzie znikną z wybiegu! Wszystko przez ostatnią sytuację

  2020-05-26
  Ostatnie wydarzenia, związane z wtargnięciem pijanego mężczyzny na wybieg dla niedźwiedzi, wywołały natychmiastową reakcję warszawskiego zoo. Niedźwiedzie mają zniknąć z wybiegu!
 • Google Maps - polski lektor żegna się z kierowcami. Zastąpiła go maszyna

  2020-05-26
  Wielu kierowców używa Google Maps, a głos, który słyszą podczas jazdy, wiele razy wyprowadzał ich z korków. Niestety, polski lektor żegna się z kierowcami, a jego miejsce zajmie maszyna.
 • Dokument o Charlesie Mansonie: poznaliśmy nowy zwiastun filmu Helter Skelter: An American Myth

  2020-05-26
  O Charlesie Mansonie pojawiło się wiele filmów i publikacji, które poruszają tematykę sekty, którą Manson prowadził. Tym razem, pojawić się ma nowy dokument o Mansonie, którego tytuł to: Helter Skelter: An American Myt.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz