Anna Skalik

15.01.2020 (15:35)

Dłuższy dzień: od kiedy jest dłuższy dzień a krótsza noc? Sprawdź, od kiedy i o ile dłuższy dzień w 2019!Od kiedy dłuższy dzień? Grudzień przynosi dłuższy dzień i krótszą noc. Sprawdź, od kiedy dnia przybywa, o ile w grudniu dni są dłuższe od najkrótszego dnia w roku? Zobacz i posłuchaj Beautiful Day.

Kiedy zaczyna przybywać dnia? Od kiedy i o ile dłuższy dzień w grudniu? Od którego dzień dłuższy a noc krótsza? Sprawdziliśmy za Was, od kiedy dnia zaczyna przybywać! Dłuższy dzień a krótsza noc to perspektywa napawająca optymizmem. Kiedy dzień robi się coraz dłuższy, myślimy już o wiośnie i cieple, choć tak naprawdę przed nami jeszcze cała zima. Od kiedy dzień jest dłuższy a noc krótsza? Data ta zbiega się nieco z przesileniem zimowym, czyli momentem w roku, kiedy promienie słoneczne padają pionowo na zwrotnik Koziorożca. Jest to pierwszy dzień astronomicznej zimy.

Kiedy przesilenie zimowe 2019?

Przesilenie zimowe, a więc początek zimy, wypada z 21 na 22 grudnia 2019. Od tej pory dzień zaczyna się wydłużać. O ile dzień jest dłuższy w grudniu od najkrótszego? Do końca grudnia dzień robi się dłuższy przez prawie 10 dni. 21 grudnia w Warszawie Słońce wzeszło o 7.44, natomiast zaszło o 15.25. Natomiast już 1 stycznia 2020 wschód Słońca zobaczymy o 7.46 a zajdzie o 15.34. Oznacza to, że dzień będzie dłuższy od najkrótszego w roku o 11 minut. To całkiem sporo - różnica jest zauważalna. nie bez powodu mawia się, że na Nowy Rok dnia przybywa na barani skok.
 

Dłuższy dzień na północy Polski zauważalny jest szybciej, natomiast wolniej na południu.ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Michał Wrzos "Odpowiedzi" - premiera klipu [WIDEO]

  2020-01-20
  Ukazał się nowy singel wokalisty i producenta Michała Wrzosa, którego inspiracje krążą wokół szeroko pojętej muzyki alternatywnej.
 • Blue Monday 2020 - kiedy jest najbardziej depresyjny dzień w roku?

  2020-01-20
  BLUE MONDAY 2020: informacje i ciekawostki na temat najbardziej dołującego poniedziałku w 2020. Sprawdźcie na EskaROCK.pl, kiedy jest Blue Monday - najsmutniejszy dzień w roku.
 • Ojciec Cliffa Burtona nie żyje. Odszedł Ray Burton

  2020-01-20
  Niesamowicie smutna wiadomość dotarła do nas zza oceanu. Ojciec legendarnego basisty Metalliki, Cliffa Burtona, nie żyje. W wieku 94 lat odszedł Ray Burton.
 • SuperNerd - Super trudne, turowe, RPG, w którym musisz jeść, pić i dbać o zdrowie [Gameplay.pl]

  2020-01-17
  Stoneshard to wymagająca turowa gra RPG, w której Twoje umiejętności taktyczne będą testowane w bitwach z wrogami, chorobami i obrażeniami. To gra, w której głód obniża Twoją efektywność, a niepozorne zadrapanie może się zamienić w śmiertelną infekcję. W tej grze nie jesteś wyjątkowym słoneczkiem, prowadzonym przez twórców za rączkę. W tym świecie każdy Twój wróg jest równie dobry jak Ty więc żeby pokonać kogoś, kto pozornie wygląda na mięczaka, będziesz się musiał mocno napocić.
 • Zostawiasz zwierzaka na cały dzień w domu? Spotify ma dla niego specjalną playlistę

  2020-01-17
  Często zwierzaki zostają same na całe dnie w domu i czekają wiernie na swojego właściciela. Aby nasi pupile nie smucili się w oczekiwaniu, Spotify stworzyło specjalną playlistę dla czekających zwierzaków.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz