Dominik Pajewski

06.04.2020 (13:10)

Dlaczego John Bonham był wyrzucany z zespołów? Tony Iommi szybko to wyjaśniłTony Iommi udziela ostatnio wielu wywiadów, przypominając zabawne anegdoty ze świata muzyki. Legendarny gitarzysta, podzielił się ostatnio historią o Johnie Bonhamie, która wyjaśnia, dlaczego ten był wyrzucany z zespołów.

Muzyczny świat jest wbrew pozorom bardzo mały, a większość muzyków, których płyty mamy na półkach dobrze się zna. Tak z pewnością jest w przypadku artystów związanych z Black Sabbath i Led Zeppelin, których drogi nie raz się przecinały. Tony Iommi postanowił podzielić się pewną anegdotą na temat Johna Bonhama z Led Zeppelin.

PANTERA W MISTRZOWSKI SPOSÓB PRZEROBIŁA SŁYNNĄ OKŁADKĘ I ZAAPELOWAŁA O ZOSTANIE W DOMUDlaczego John Bonham był wyrzucany z zespołów? Tony Iommi szybko to wyjaśnił

Zanim John Bonham został bębniarzem Led Zeppelin, udzielał się w innych zespołach. Niestety, z każdego składu go wyrzucano. W wywiadzie dla ,,Guitarist Magazine'', Tony Iommi opowiedział, dlaczego tak się działo:

Znaliśmy się z Robertem Plantem i Johnem Bonhamem. Bonham był moim drużbą na moim pierwszym ślubie. Często graliśmy w tych samych klubach. Wpadałem na niego i zawsze grał z innymi zespołem. Ciągle mi się żalił. „Wyrzucili mnie”. „Dlaczego?”. „Bo grałem za głośno”. A potem wywalali go z kolejnego zespołu z tego samego powodu.

Co ciekawe, to za co wyrzucali Bonhama z zespołów, stało się później jego wizytówką.UMLÄUT W TWOJE IMIĘ FANIE MOTORHEAD! SPECJALNA AKCJA ZESPOŁU, Z OKAZJI 40-LECIA ,,ACE OF SPADES''

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Quentin Tarantino wskazał najlepszy film dekady. Jaki tytuł został wyróżniony?

  2020-05-29
  Quentin Tarantino jest ogromnym autorytetem w świecie kina i każda wypowiedź na temat filmów, jest traktowana bardzo poważnie. Tym razem reżyser wskazał najlepszy film dekady, który tytuł został wyróżniony?
 • Open'er Festival 2021 - BILETY, DATA, LINE-UP

  2020-05-29
  Open'er 2021: poznaliśmy pierwsze szczegóły kolejnej edycji imprezy! Sprawdźcie, co planowane jednego z największych festiwali w Polsce, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
 • Koncerty w czasie pandemii: trwają prace nad kombinezonem jak z Cyberpunka 2077

  2020-05-29
  W czasie pandemii koronawirusa, duże koncerty są praktycznie niemożliwe do zrealizowania. Pojawiają się jednak mniejsze wydarzenia w Europie i w odpowiedzi na to, planowane jest stworzenie specjalnego kombinezonu, który miałby ułatwić przebywanie na koncertach ulubionych artystów.
 • #DźwigamKulturę - wsparcie osób technicznych pracujących przy produkcji koncertów

  2020-05-29
  #DźwigamKulturę to zbiórka dla ważnych, ale często niedocenianych i niewidocznych ludzi podczas koncertów, którzy zostali w tym momencie bez możliwości wykonywania swojego zawodu. Więcej szczegółów na EskaROCK.pl.
 • Chcieli zostać Spider-Manami i dali się ukąsić czarnej wdowie!

  2020-05-29
  Fani Spider-Mana są praktycznie na całym świecie i jak widać, niektórzy za bardzo biorą do siebie to, co pokazywany było w komiksach. Trzech chłopców, bardzo chciało być jak człowiek pająk, dlatego dali ukąsić czarnej wdowie, myśląc, że dzięki temu zyskają supermoce.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz