Daniel Wardziński

04.06.2016 (14:14)

Dimebag Darrell żyje - nowe dowody na to, że legenda Pantery nadal jest wśród nasDimebag Darrell żyje! Legendarny gitarzysta Pantery w ostatnich tygodniach znów potwierdza swoją obecność w rockowym świecie - mamy nowy kawałek z jego udziałem i niezwykłą historię jego gitary.

Dimebag Darrell żyje. Niestety nie w sensie dosłownym, ale duchowym. Legendarny gitarzysta zespołu Pantera, którego riffy do dzisiaj powodują fanom ciarki na plecach, w ostatnich tygodniach znów jest z nami obecny. Zespół Hellyeah zaprezentował nowy kawałek zatytułowany I Don't Care Anymore, w którym usłyszymy nieznany dotąd popis Dimebaga. Robb Flynn z zespołu Machine Head opowie nam natomiast niezwykłą historię, która pokazuje jaki status ma Darrell wśród gwiazd rocka.

Dimebag Darrel żyje - mamy na to co najmniej 2 dowody

Pantera - Domination (LIVE w Moskwie 1991)
 


EURO 2016 - transmisje TV. Kiedy i gdzie oglądać mecze Polaków? Plan transmisji

Na nowej płycie zespołu Hellyeah znalazł się zupełnie zaskakujący cover Phila Collinsa - I Don't Care Anymore, który nagrał nie kto inny jak Dimebag Darrell we własnej osobie. To brzmienie gitary da się rozpoznać od razu, to nie żadna ściema. Jak doszło do publikacji akurat na płycie Hellyeah Unden!able w 12 lat po śmierci gitarzysty? Rodzony brat Dimebag Darrella - Vinnie Paul, jest aktualnie perkusistą Hellyeah. Cover Phila Collinsa nagrali przed laty, ale nigdy wcześniej nie był on publikowany. Możecie posłuchać go teraz w znakomitej oprawie:


COPA AMERICA 2016 - terminarz. Daty i godziny wszystkich meczów. Plan transmisji TV

O tym jakim szacunkiem i poważaniem Dimebag Darrell cieszy się wśród gwiazd rocka, niech świadczy to video, które w sieci umieścił Robb Flynn z Machine Head. Robb 6 lat temu został okradziony i wraz z innymi cennymi rzeczami z domu zginął Dimebolt - kultowa gitara Dimebag Darrella, którą Robb otrzymał bezpośrednio od niego w 1997 roku po koncercie Pantery. To jakie znaczenie ma dla niego ten instrument - zobaczcie sami. Dimebag, Twoja muzyka cały czas tutaj gra i pamiętamy o Tobie!Muhammad Ali nie żyje - 10 CYTATÓW, które warto zapamiętać

Dla wszystkich, którzy chcą być jak Dimebag Darrell:

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Angus Young zapowiada preierowy klip AC/DC. Kiedy go zobaczymy?

  2020-10-26
  Nowa płyta AC/DC jest wyczekiwana przez fanów i cały świat rocka. Dostaliśmy już pierwszy singiel od zespołu, jednak cały czas brak klipu, na który czeka wiele osób. Angus Young postanowił zapowiedzieć obrazek, jednocześnie uspokajając fanów.
 • Ozzy Osbourne miał śpiewać w Van Halen? Tak twierdzi wokalista

  2020-10-26
  Śmierć Eddiego Van Halena zszokowała wszystkich i wyzwoliła także wiele wspomnień wśród artystów. Ozzy Osbourne postanowił przypomnieć o pewnej sytuacji, która o mały włos i doprowadziłaby do wspólnego grania wokalisty ze zmarłym gitarzystą.
 • Pearl Jam zareagowali na przeróbkę ich numeru przez Miley Cyrus

  2020-10-26
  Miley Cyrus zaskoczyła wszystkich swoimi rockowymi wykonaniami i tym, że ma w planach nagrać album z utworami Metalliki. Teraz zespół Pearl Jam ocenił cover swojego hitu, który zaprezentowała wokalistka.
 • IRA wraca z rockowym singlem 'Chciałbym' [WIDEO]

  2020-10-23
  Po ostatnim utworze „W górę patrz” IRA kontynuuje przygodę z mocnymi, rockowymi dźwiękami. Tym razem zespół prezentuje singiel „Chciałbym”, który do ballad raczej nie należy.
 • Przez lata wmawiał żonie, że jest policjantem. Wszystko się wydało przez głupi błąd

  2020-10-23
  Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak w tym wypadku, nie dość, że ma krótkie nogi, to jeszcze niebieski mundur. Tak to wygląda z perspektywy pewnego gościa, który latami wmawiał swojej żonie, że jest policjantem.
 • Ozzy Osbourne i Judas Priest ogłosili wspólną trasę po Europie

  2020-10-23
  Ozzy Osbournie nie poddaje się i zapowiada europejską część pożegnalnej trasy. Artysta wystąpi razem z Judas Priest, sprawdźcie miejsca, w których zaplanowane są koncerty.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz