Daniel Wardziński

28.06.2016 (14:43)

De Press - piosenka na 60. rocznicę Poznańskiego Czerwca. Posłuchaj Rozstrzelano Moje SerceDe Press przygotowali nowy kawałek i teledysk na 60. rocznicę Poznańskiego Czerwca '56. Posłuchajcie jak brzmi Rozstrzelano Moje Serce i zobaczcie teledysk na EskaROCK.pl.
 

De Press z kawałkiem na obchody 60. rocznicy Poznańskiej Czerwca '56 - pierwszych tak masowych rozruchów w historii PRL, które dla wielu zakończyły się tragicznie, ale również przyczyniły się do odwilży po latach stalinizmu. Historyczne wydarzenia z Poznania zostały upamiętnione przez zespół kawałkiem zatytułowanym Rozstrzelano Moje Serce.

De Press - Rozstrzelano Moje Serce - zobaczcie teledysk

Tekst piosenki to wierz Kazimiery Iłłakowiczówny, który w sposób niezwykle wymowny i poruszający wspomina dramatyczne wydarzenia protestów w Poznaniu. Interpretacja muzyczna w wykonaniu De Press dodaje tylko efektu. Przekonajcie się sami:


28 czerwca 2016 tzw. czarnym czwartkiem rozpoczął się protest generalny w Wielkopolsce, który zdaniem wielu powinno się nazywać powstaniem. Protesty zostały brutalnie i krwawo stłumione i przemilczane przez komunistyczne media lub bagatelizowane jako tzw. wypadki czerwcowe. W wyniku interwencji 10 tysięcy żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego zginęło 58 osób, a wiele więcej było rannych. Tak władze PRL zareagowały na protesty robotników domagających się obiecanej wcześniej poprawy opłakanych warunków bytowych.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • SuperNerd - Super trudne, turowe, RPG, w którym musisz jeść, pić i dbać o zdrowie [Gameplay.pl]

  2020-01-17
  Stoneshard to wymagająca turowa gra RPG, w której Twoje umiejętności taktyczne będą testowane w bitwach z wrogami, chorobami i obrażeniami. To gra, w której głód obniża Twoją efektywność, a niepozorne zadrapanie może się zamienić w śmiertelną infekcję. W tej grze nie jesteś wyjątkowym słoneczkiem, prowadzonym przez twórców za rączkę. W tym świecie każdy Twój wróg jest równie dobry jak Ty więc żeby pokonać kogoś, kto pozornie wygląda na mięczaka, będziesz się musiał mocno napocić.
 • Zostawiasz zwierzaka na cały dzień w domu? Spotify ma dla niego specjalną playlistę

  2020-01-17
  Często zwierzaki zostają same na całe dnie w domu i czekają wiernie na swojego właściciela. Aby nasi pupile nie smucili się w oczekiwaniu, Spotify stworzyło specjalną playlistę dla czekających zwierzaków.
 • Rosjanin przerobił 'Ausländer' Rammsteina w nietypowy sposób [WIDEO]

  2020-01-17
  W Rosji jest wielu fanów Rammstein, którzy niesamowicie ciepło przyjmują zespół w swoim kraju. Rosyjscy fani często też przerabiają numery Rammstein, a tym razem padło na kawałek 'Ausländer', który został wykonany w ciekawym klimacie.
 • Powstał dokument o Ozzym Osbournie. Zwiatun 'The Nine Lives Of Ozzy Osbourne' już w sieci [WIDEO]

  2020-01-17
  Ozzy Osbourne powraca w wielkim stylu i nie dość, że ma nowy krążek, wraca na trasę koncertową, to jeszcze w planach jest film fabularny i jak się okazuje film dokumentalny.
 • James Hetfield powraca!Muzyk opuścił odwyk i przygotowuje wystawę

  2020-01-17
  James Hetfield musiał wrócić na odwyk, ponieważ dawne demony wróciły do niego. Okazuje się, że frontman Metalliki wychodzi na prostą, opuścił odwyk i planuje specjalną wystawę.
 • Chester Bennington w nowym numerze. Zespół wokalisty udostępnił premierowy singiel

  2020-01-17
  Po odejściu Chestera Benningtona, przyszłość Linkin Park nie została jasno określona. Okazuje się, że w archiwach pozostało kilka nagrań i to z pierwszego zespołu Chestera.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz