Dominik Pajewski

07.08.2020 (13:24)

Co widzą insekty? Naukowcy stworzyli małą kamerę, którą przyczepili do żukaNaukowcy chcą dowiedzieć się, jak wygląda życie owadów i w tym celu stworzono specjalną kamerkę. Jest to zminiaturyzowana wersja kamery nagrywającej w dobrej jakości, dzięki czemu możemy zobaczyć życie żuka.

Naukowcy od lat starają się zrozumieć to, jak działa nasza planeta i jak wygląd życie w poszczególnych miejscach. Nikt jednak nie spodziewał się, że można zbadać życie żuków i to za pomocą specjalnej kamerki, która pokaże dokładnie życie insektów.

Żuk z kamerką na plecach, pomoże zbadać życie insektów

Inżynierzy z Waszyngtonu stworzyli specjalną, zdalnie sterowaną kamerę, która jest tak mała i lekka, że można ją przymocować do żuka. Dzięki temu, można zobaczyć, jak żyją insekty, jednak dzięki tego typu technologii, można będzie wejść tam, gdzie normalne kamery nie mają dostępu. 

Oczywiście, pojawiają się zdania, że może to naruszyć czyjąś prywatność, jeśli żuk dostanie sie do czyjegoś domu. Czy tak będzie faktycznie? Trudno stwierdzić, jednak mała kamerka na żuczku, może zmienić bardzo, bardzo dużo w badaniach.


OLIMPIJCZYCY DOSTANĄ SPECJALNE PREZERWATYWY OD ORGANIZATORÓW. CZYM BĘDĄ SIĘ RÓŻNIĆ OD KLASYCZNYCH?

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Swiernalis - Szybka seria szybkich pytań

  2020-09-18
  Swiernalis coraz bardziej przebija się do świadomości odbiorców, dzięki czemu coraz więcej osób słucha jego utworów. Artysta wpadł do nas, by odpowiedzieć na pytania w naszej szybkiej serii.
 • Oto następca Marilyna Mansona? Młody raper zaczyna podbijać sieć

  2020-09-18
  Marilyn Manson nadal pozostaje aktywnym wykonawcą, jednak słychać na jego płytach, że klimat i styl robi się trochę bardziej stonowany, niż w latach 90-tych. Jeśli brakuje wam ''starego Mansona'', to z pewnością spodoba wam się to co robi The Well Runs Red.  
 • Żona Gienka Loski opowiedziała o ostatnich dniach muzyka

  2020-09-18
  Śmierć Gienka Loski była szokiem dla wielu osób i świata muzycznego. Żona artysty postanowiła wspomnieć, jak wyglądały ostatnie dni artysty.
 • PlayStation 5 - cena, premiera, wygląd

  2020-09-18
  PlayStation 5 jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń przez graczy. Sony ujawniło wszystkie szczegóły nowej konsoli oraz jej finalny wygląd. Co wiemy o PS5? Jaka jest cena nowej wersji konsoli?
 • Puscifer wracają z nowym singlem, jednocześnie zdradzając szczegóły krążka

  2020-09-18
  Fani Puscifer muszą być wniebowzięci, ponieważ ich ulubiona ekipa właśnie wydała singiel. Jakby tego było mało, zapowiedziano nowy album! 
 • Megadeth, Slayer i Anthrax zawdzięczają wszystko Metallice? Tak twierdzi jeden z muzyków

  2020-09-18
  Wielka Czwórka Thrash Metalu zapisała się w historii muzyki bardzo wyraźnie, jednak od lat trwa konflikt między fanami zespołu. Kto jest najbardziej autentyczny w tym co robi, no i od kogo to się zaczęło? Według basisty Megadeth, należy dziękować Metallice za wszystko.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz