Dana Pakońska

20.08.2015 (12:46)

Cieszanów Rock Festiwal nie chce Kukiza. Będzie skandal?Paweł Kukiz nie zagra więcej na Cieszanów Rock Festiwalu. Powodem są... poglądy polityczne rockmana. O co oskarża go patron CRF 2015 i dlaczego Kukiz nie zajmuje stanowiska w tej sprawie?

Cieszanów Rock Festiwal 2015 ostatni raz z Pawłem Kukizem? Wszystko na to wskazuje, ponieważ jeden z patronów imprezy wydał oficjalne oświadczenie w sprawie występu gwiazdora. Zdaniem Stowarzyszenia Nigdy Więcej (przeciwdziałającego rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji) umieszczenie Kukiza i Piersi w line upie CRF 2015 kłóci się z ideą festiwalu. Jak możecie przeczytać na oficjalnej stronie Stowarzyszenia, odkąd Paweł Kukiz został politykiem, przemyca swoje ostre poglądy w czasie występów na scenie.

Organizatorzy tłumaczą z kolei, że na Cieszanów Rock Festiwal w dniach 20-23 sierpnia 2015 artystę zaproszono przez wzgląd na znakomicie przyjęty koncert, jaki grupa Pawła Kukiza dała na CRF w 2012 roku. Zgadzacie się z ostrą reakcją patrona na wypowiedzi pełne ksenofobii i nietolerancji wobec uchodźców oraz koncerty Kukiza zawierające elementy agitacji politycznej? A może jesteście zdania, że najważniejsza jest muzyka zespołu? Sam artysta na swoim Facebooku domaga się wskazania jego słów na potwierdzenie ostrych zarzutów ze strony Stowarzyszenia Nigdy Więcej. Ponadto do tej pory nie zajmował stanowiska w tej spornej kwestii, bo, jak stwierdził, nie został o nie zapytany.

 

OŚWIADCZENIE WS. KUKIZAJak co roku, Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ zostało patronem Festiwalu w Cieszanowie...

Posted by NEVER AGAIN Association - Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ on 15 sierpnia 2015

Kukiz i Piersi - Całuj MnieLinkin Park w Polsce 2015: akcje fanów. Zobacz jak przygotować się na występ gwiazd
Wyniki LOTTO: NA ŻYWO sprawdź wyniki Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Mini Lotto i Kaskada

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Linkin Park - In the end: cover wykonany przez 266 muzyków z 35 krajów podbija sieć. Na nagraniu są Polacy

  2020-07-09
  Zespół Linkin Park ma na swoim koncie masę hitów, które na stałe zapisały się w historii muzyki. Jednym z nich jest z pewnością ''In The End'', który najczęściej jest coverowany. Tym razem, do sieci trafiła przeróbka, którą nagrało 266 muzykówz 35 krajów. Wśród wykonawców, znaleźli się również Polacy.
 • Rocky IV - wersja reżyserka trafi na ekrany! Sylvester Stallone potwierdza prace nad nową wersją

  2020-07-09
  Rocky IV jest uznawany za najlepszą część całego cyklu o filmowym pięściarzu. Okazuje się, że istnieje dłuższa wersja filmu, która ma trafić na ekrany i czuwa nad nią Sylvester Stallone.  
 • Były wokalista Kasabian skazany za pobicie narzeczonej. Zespół skomentował sytuację

  2020-07-09
  Sytuacja w zespole Kasabian jest dosyć napięta i niejasna, jednak po nowych doniesieniach na temat Toma Meighana, grupa wydała specjalne oświadczenie. Czy pobicie narzeczonej przez wokalistę, miało wpływ na usunięcie go z zespołu?
 • Trójmiejskie M3TROPOLIS w "Elektronicznym Deszczu"

  2020-07-09
  Michał Rostworowski: „Piosenka „Elektroniczny Deszcz” opowiada o próbie podjęcia walki z czyimś uzależnieniem, w tym przypadku uzależnieniem od świata wirtualnego, który pod pozorem „kontaktu z całym światem” paradoksalnie skazuje na alienacje. Ponieważ warstwa muzyczna jest bardzo spójna i rytmiczna zależało nam, żeby video miało nie oczywistą, mroczną formę, pozostawiającą wiele do interpretacji”.
 • Men I Trust powracają do Warszawy! Szczegóły koncertu ogłoszone

  2020-07-09
  Po wyprzedanym koncercie z 2019 roku Men I Trust wracają do Warszawy! Autorzy dreampopowych hitów "Show Me How" i "Tailwhip" zagrają w lutym 2021 w klubie Niebo.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz