Dana Pakońska

05.08.2015 (15:18)

Chris Cornell chce reaktywacji Audioslave. Sugeruje powrót zespołu?Czy jest szansa, by Chris Cornell, Tom Morello i muzycy RATM zagrali znów pod szyldem Audioslave? Wokalista supergrupy nie kryje nadziei. Zobaczcie wywiad z rockmanem.

Audioslave, czyli wspólny projekt muzyków kapel Soundgarden i Rage Against The Machine został porzucony w 2007 roku, po tym jak Chris Cornell wydał oficjalne oświadczenie o rozpadzie formacji. Mimo tego artysta przyznał, że chętnie wznowiłby działania supergrupy. Wokalista zespołu w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że fajnie byłoby wrócić do wspólnego grania po tak długiej przerwie. To byłoby naprawdę niesamowite przeżycie - powiedział Cornell - po prostu wrócić to tego, co było i ponownie pracować z tymi samymi gośćmi.


Z pewnością byliśmy płodnym grupą, stworzyliśmy trzy studyjne albumy w niecałe pięć lat. To były surowe krążki, mieliśmy dodatkowy materiał, ale nigdy nie uzgodniliśmy jednej wizji ewentualnych dodatkowych numerów. Tworzyliśmy świetną ekipę i naprawdę się z tego cieszę - dodał gwiazdor. - Tak więc jestem otwarty, by jeszcze kiedyś wspólnie coś zrobić.

Przypomnijmy, że Chris Cornell i Tom Morello dali wspólny koncert we wrześniu 2014. Już wtedy pojawiały się spekulacje o reaktywacji Audioslave. Chcielibyście, żeby artyści stworzyli wspólnie kolejną płytę lub "chociaż" ruszyli w trasę koncertową? Dorobek supergrupy zamyka trzecia płyta zatytułowana Revelations (2006). A już teraz przypominamy przebój z debiutanckiego longplaya grupy:

Audioslave - Show Me How To LivePerseidy 2015: kiedy i o której oglądać spadające gwiazdy w sierpniu?

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • 9Dlaczego Queen tak dobrze wypadli na Live Aid? Brian May zdradził w czym tkwi sukces

  2020-10-30
  Nie ma co do tego wątpliwości, że koncert Queen na Live Aid stał się legendarny i to prawdopodobnie najlepszy koncert Queen w historii. W czym tkwi sukces koncertu? Jak to się stało? O tym postanowił opowiedzieć Brian May.
 • Wszystkich świętych - 1 listopada wspominamy artystów, którzy odeszli w 2020 roku

  2020-10-30
  W dzień wszystkich świętych wspominamy artystów, którzy odeszli w 2020 roku. Zatrzymajmy się na chwilę i pomyślmy o tych artystach, których już z nami nie ma. Ten rok wyjątkowo nas doświadcza i zabiera ze sobą wiele wybitnych osób.
 • 8Patti Smith wspiera strajkujące Polki. Wokalistka umieściła wymowną grafikę w swoich mediach społecznościowych

  2020-10-30
  Patti Smith odniosła się do strajku kobiet w Polsce na swoich mediach społecznościowych i tym samym wsparła grupy protestujące w całym kraju przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.
 • Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych! Premier Mateusz Morawiecki ogłosił to na konferencji prasowej

  2020-10-30
  Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a ilość zachorowań jest coraz większa. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił 30 października 2020, że wprowadzone zostaną nowe obostrzenia. Co nas czeka przez następne dwa tygodnie?
 • Toxic Fucker nie żyje! Aktor znany z produkcji dla dorosłych, występował nie tylko w porno

  2020-10-30
  Michał Kasprzak, znany bardziej jako Toxic Fucker, nie żyje. O śmierci aktora poinformowała strona XES.pl, która zajmuje się dystrybucją polskich filmów dla dorosłych.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz