Dominik Pajewski

12.04.2020 (17:21)

Chcesz zmienić opony? W czasie pandemii, można dostać za to spory mandat. Co jeszcze jest zabronione?Wymiana opon jest w tym czasie raczej normalną rzeczą, jednak podczas pandemii koronawirusa, wszystko ulega zmianie. Okazuje się, że za wymianę opon i umycie samochodu na myjni, można dostać spory mandat? Co jeszcze jest zabronione?

Podczas pandemii koronawirusa, zalecane jest pozostanie w domu i jak to tylko możliwe, ograniczenie kontaktu z innymi osobami. Niestety, nie każdy może sobie na to pozwolić i niektórzy muszą jeździć do pracy, co związane jest z używaniem samochodu. Obecna aura sprzyja raczej temu, aby wymienić opony, jednak może za to grozić mandat.

KORONAWIRUS W POLSCE - OGŁOSZONO NOWE OBOSTRZENIA NA SPECJALNEJ KONFERENCJI. CO Z MATURAMI?Chcesz zmienić opony? W czasie pandemii, można dostać za to spory mandat. Co jeszcze jest zabronione?

Co do mandatów za mycie samochodu i wymianę opon, nie są one może częste, jednak zaczynają się pojawiać. O co chodzi? Rząd nie powiedział, że nie można pojawić się na myjni bezdotykowej, gdzie wszystko oddzielone jest ściankami, a blisko nie ma innych osób. Jednak w Olsztynie pojawiły się już mandaty za mycie samochodu, bo według mundurowych, jest to naruszenie zapisu z 54 kodeksu wykroczeń, który mówi:

Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 zł albo karze nagany

Według policjantów, pod zachowanie w miejscu publicznym, można podciągnąć wyjechanie na myjnie i przebywanie na niej, co może naruszać kwarantanne. Kolejną rzeczą, która może wiązać się z mandatem, jest wymiana opon! Jak poinformował Marek Konieczny, prezes Związku Dealerów Samochodów:

Mamy informacje, o przypadkach ukarania przez policję mandatami kierowców, którzy udali się na wymianę opon w samochodach, którymi codziennie dojeżdżają do pracy, także w czasie epidemii

Wydaje się to być absurdalne, zwłaszcza, jeśli ktoś używa samochodu do pracy. Jednak, ciężko dyskutować z policją, która wystawia mandat, jednak spokojnie można to uznać za nielogiczne.

Warto pamiętać, że mandatem może skończyć się także, korzystanie z rowerów miejskich, które mimo, że nadal stoją, nie powinny być używane. Jest to akurat logiczne, ponieważ ilość osób, która porusza się jednym takim rowerem, jest ogromna i ten fakt może stwarzać niebezpieczeństwo.

Jak to się tyczy biegania? Tutaj lepiej odpuścić sobie poranny jogging, ponieważ zaznaczone było wyraźnie, że wyjście z domu, może odbyć się w momencie niezbędnej sytuacji, jak wyjście do sklepu, czy spacer z psem. Jedno jest pewne, lepiej zostać w domu i przeczekać ten trudny dla wszystkich czas

WROCŁAW PODCZAS PANDEMII - NIEPOKOJĄCO PUSTE MIASTO, UKAZANE NA SPECJALNYM FILMIE

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Kasia Lins - Moja wina. Nowy singiel w sieci, a premiera albumu już w piątek!

  2020-05-27
  „Moja wina” to trzeci singiel, który jest zapowiedzią nowego albumu Kasi Lins o takim samym tytule. „Moja wina” to psychodeliczna opowieść o własnych niepokojach. Autorefleksja bez morału.
 • Kazik - ZARAZA. Album zyskał miano Złotej Płyty przed premierą!

  2020-05-27
  "Zaraza" Kazika, pierwsza solowa płyta Kazika Staszewskiego od kilkunastu lat ma premierę za ponad tydzień, a już uzyskała status Złotej Płyty! Wkrótce osiągnie także status Platynowej Płyty. Wyróżnienie to zagwarantowane zostało wynikami przedsprzedaży albumu "Zaraza". Wydawnictwo trafi do słuchaczy już 5 czerwca.
 • Oto najboleśniejszy skok ze spadochronem. Facet podczepił spadochron do skóry pleców [WIDEO]

  2020-05-27
  Ludzie robią różne rzeczy z nudów, czasami z pasji lub sprawdzenia swoich możliwości fizycznych i mentalnych. Ten gość ewidentnie chciał pokazać sam sobie, że jego ciało jest praktycznie niezniszczalne i wytrzyma skok ze spadochronem. Problem w tym, że spadochron był podpięty do jego pleców!
 • Lana Del Rey - nowa płyta ogłoszona! Kiedy nowy krążek artystki?

  2020-05-27
  Lana Del Rey ogłosiła nowy album! Po świetnie przyjętym krążku ''Norman Fucking Rockwell'', artystka zamierza wydać nowy album. Poznaliśmy pierwsze szczegóły wydawnictwa.
 • Silent Hill powraca! Wszystko dzięki Dead by Daylight

  2020-05-27
  Silent Hill powraca! To absolutnie nie jest nadinterpretacja, bo faktycznie ogłoszono coś ważnego dla wszystkich fanów kultowej serii. Na jakich zasadach wraca Silent Hill w Dead by Daylight?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz