Ilustracja do artykułu

i

Autor: Materiały prasowe

CARDBLOCKS - tekturowa swoboda tworzenia. Egmont prezentuje wyjątkowe klocki

2020-05-14 17:28

Tylko dwa elementy - połączenie klocka o oryginalnej konstrukcji i specjalnego łącznika - dające niespotykane dotąd możliwości kształtowania form przestrzennych. Niezwykła swoboda tworzenia, nauka eksperymentowania i szukania rozwiązań, a przy tym doskonała rozrywka dla całej rodziny. Otwarta i elastyczna formuła, która rozwija inwencję twórczą i pobudza kreatywność. Polski patent i krajowa produkcja z poszanowaniem natury.

Egmont Polska został wyłącznym dystrybutorem kartonowych klocków konstrukcyjnych CARDBLOCKS. Od 25 maja, na rynku dostępne będą cztery zestawy klocków: Zestaw podstawowy oraz trzy zestawy dodatkowe: Rotunda, Bryły platońskie i Kopuła.


DOM Z PAPIERU - GWIAZDY SERIALU ODPOWIEDZIAŁY NA PYTANIA FANÓW Z CAŁEGO ŚWIATA

Z miłości do wnuczki, z pasji do poligrafii

Twórcą klocków jest inżynier ochrony środowiska, zawodowo zajmujący się projektowaniem nietypowych opakowań oraz przyrządów z kartonu i tektury – Piotr Nawracała. Klocki to konsekwencja badań nad opakowaniami z kartonu o dowolnym kształcie i pojawienia się wnuczki w mojej rodzinie. Dziadek chciał błysnąć i wymyślił klocki. Chciałem również przemycić trochę treści, które dzisiaj nie są zbyt popularne, a z mojego punktu widzenia dość istotne dla przyszłości młodego pokolenia. Okazało się, że stworzony system elementów konstrukcyjnych z tektury ma duży potencjał zarówno dla młodych, jak i starszych odbiorców – tak o idei powstania klocków CARDBLOCKS mówi ich twórca - Ich główną zaletą jest konstrukcja oparta na, tak to nazwałem, metodzie odwróconej płaszczyzny. Dzięki niej można budować elementy o praktycznie dowolnym kształcie z płaskiego arkusza kartonu lub tektury - dodaje. Poszczególne konstrukcje zostały opracowane w za pomocą specjalistycznego oprogramowania 3D, następnie gotowe modele były wycinane na maszynach CNC i testowane.

Ekologia i poszanowanie natury

Ekologiczne klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS produkowane są w Polsce, z tektury typu kraft. To włókna pierwotne celulozy pochodzące ze specjalnych upraw leśnych z domieszką makulatury. Powstają w zamkniętym cyklu produkcji. Tektura jest lekka, a przy tym niezwykle wytrzymała. Posiada niezbędne certyfikaty ekologiczności, dlatego klocki są w 100% bezpieczne dla dzieci. Można z nich składać bryły wiele razy, a także kolorować je farbami, kredkami czy pisakami.

Naturalna stymulacja zmysłów

Kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS są alternatywą dla głośnych, kolorowych i plastikowych zabawek. Stymulują zmysły w naturalny, łagodny sposób. Angażują bez reszty, a przez to uczą koncentracji i relaksują. Fenomen klocków CARDBLOCKS polega na tym, że każdy element musi zostać przez dziecko samodzielnie złożony. Dopasowywanie i łączenie części, zginanie płaskich powierzchni udoskonalają umiejętności manualne dziecka, szczególnie precyzję ruchów dłoni i palców, oraz rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Proponowane zestawy do złożenia pobudzają wyobraźnię przestrzenną dziecka, wymagają zaangażowania i skupienia uwagi, co pozytywnie wpływa na rozwój koncentracji – tak o klockach pisze Agnieszka Jaszczuk, neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej i pedagog specjalny - Tektura, z której są wykonane klocki, może zostać pomalowana przez dziecko farbami, flamastrami czy kredkami, co nada konstrukcji indywidualny charakter. Zabawa z wykorzystaniem klocków CARDBLOCKS pełni funkcję edukacyjną i terapeutyczną dla dzieci w wieku szkolnym oraz starszych.

Analogowy Minecraft z matematycznym podtekstem

Działają na wyobraźnię i rozwijają inwencję twórczą. Mają otwartą i elastyczną formułę, dzięki czemu uczą eksperymentowania i szukania rozwiązań, a także nieustannego przekształcania w miarę potrzeb. Klocki pobudzają do myślenia o formach przestrzennych – od prostych brył do złożonych konstrukcji. Nawet podstawowy klocek, dzięki zastosowaniu sprytnego łącznika umożliwia tworzenie konstrukcji dostępnych tylko w wirtualnej rzeczywistości. Dlatego też niektórzy mówią, że CARDBLOCKS to analogowy Minecraft. Nie do końca zgadzam się z tym porównaniem. - twórca klocków, Piotr Nawracała, podkreśla, że poza aspektem rozrywkowym, zależało mu też na przemyceniu wiedzy matematycznej w swoim produkcie - W systemie CARDBLOCKS są kopuła, rotunda, bryły platońskie, a będą torus, ostrosłup i kilka innych klasycznych brył. No i w tym momencie zostanę odstrzelony... Matematyka? To trudne, nudne i najlepiej usunąć, wywalić z matury (śmiech). Zauważam jednak, że np. opowieść o liczbie pi czy złotej liczbie oraz sinusach i cosinusach staje się przyjemna przy okazji zabawy z klockami.

Międzypokoleniowa kreatywna zabawa

Zamek, domek, most, stolik z krzesełkami czy inne konstrukcje – klocki CARDBLOCKS pozwalają stworzyć w zasadzie wszystko, co tylko podpowie wyobraźnia. Wspólne układanie kartonowych komponentów to świetna zabawa dla osób w każdym wieku. Są odpowiednie zarówno dla młodszych dzieci, które mogą konstruować z nich budowle w towarzystwie rodziców czy dziadków, ale też podobają się dzieciom w wieku szkolnym, młodzieży i wszystkim, którzy cenią sobie kreatywne zajęcia. Klocki CARDBLOCKS bawią i integrują, łączą pokolenia i zapewniają wspaniałą rozrywkę w gronie najbliższych.


#HOT16CHALLENGE2 - ROCKOWI I ALTERNATYWNI ARTYŚCI, KTÓRZY NAGRALI SWOJE WERSY. WSZYSTKIE FILMY W JEDNYM MIEJSCU