27.06.2013 (06:00)

Bloc Party - nowy kwałek "Ratchet" i EPka "The Nextwave Sessions" [2013]Zanim zrobią sobie wakacje, wydadzą nową muzykę. Członkowie Bloc Party zapowiedzieli premierę EPki "The Nextwave Sessions" i zaprezentowali teledysk do singla "Ratchet".

EPka "The Nextwave Sessions" ukaże się 12 sierpnia. Materiał powstał podczas ubiegłorocznej światowej trasy koncertowej grupy Bloc Party. Piosenki wyprodukował Dan Carey. EPkę promuje singiel "Ratchet", do którego grupa przygotowała specjalny teledysk. Klip nawiązuje do wcześniejszych produkcji grupy Bloc Party.

Tracklista Bloc Party "The Nextwave Sessions":  
 
Ratchet
Obscene
French Exit
Montreal
Children Of The Future

Przypomnijmy, że "The Nextwave Sessions" będzie ostatnim wydawnictwem Bloc Party przed zapowiadaną przerwą w działalności. Zespół planuje wakacje po zakończeniu obecnej trasy koncertowej.

To nie pierwsza próba zrobienia przez Bloc Party kolejnej, tym razem dłuższej przerwy w działalności. "Zdecydowanie po letniej trasie koncertowej robimy sobie wolne. Tym razem jednak przerwa może potrwać do 2016 roku. To będzie co najmniej pół roku, może rok, może dwa lata" - powiedział gitarzysta Russell Lissack w wywiadzie dla Postmedia News.

Muzycy chcą poświęcić wolny czas na pracę nad własnymi projektami. Lissack nie ukrywa, że nie zawsze członkowie zespołu świetnie się dogadują, więc odpoczynek od siebie nie zaszkodzi. "Gramy świetny koncert i jest super, ale następnego dnia pojawia się jakiś drobny problem i wszyscy nienawidzą się nawzajem".  
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Wiedźmin - Maciej Musiał nie był jedyny! W serialu zagrał jeszcze jeden Polak

  2020-02-21
  Okazuje się, że udział Macieja Musiała w serialowej ekranizacji powieści Andrzeja Sapkowskiego nie jest jedynym polskim 'akcentem'. W produkcji mogliśmy zobaczyć jeszcze jednego Polaka, który ma już zresztą bardzo duże doświadczenie aktorskie.
 • Alanis Morissette w Polsce! Bilety, data, miejsce koncertu gwiazdy. Kiedy premiera płyty?

  2020-02-21
   Pojawiły się doskonałe wieści dla fanów chwytających za serce piosenek. Alanis Morissette prezentuje singiel „Smiling” zapowiadający płytę „SUCH PRETTY FORKS IN THE ROAD”.
 • Koncerty w Wielkiej Brytanii staną się problemem? Artyści słono zapłacą za występ

  2020-02-21
   Wiele miast Wielkiej Brytanii stanowiło dotychczas stały punkt trasy koncertowej niemal każdego wykonawcy. Wygląda na to, że wkrótce może się to mocno zmienić ze względu na utrudnienia, z jakim będą musieli mierzyć się artyści.
 • Ozzy Osbourne - album The Ordinary Man pomógł mu walczyć z chorobą. Poruszające wyznanie muzyka

  2020-02-21
  Album The Ordinary Man Ozzy'ego Osbourna ukazał się aż dziesięć lat od jego poprzedniej solowej płyty. Muzyk, który niedawno wyznał, że cierpi na bardzo poważne problemy zdrowotne, zdradził też, że tworzenie płyty pomogło mu stawić czoła chorobie.
 • Spiritual Front w Polsce 2020 - bilety, data, miejsce koncertu, na którym zespół zagra utwory The Smiths

  2020-02-20
  Klub Hydrozagadka & Deerhunter Booking & KATZ ponownie zapraszają na koncert włoskiej formacji SPIRITUAL FRONT. Oprócz twórczości SF usłyszymy znane utwory brytyjskiej kapeli The Smiths.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz