27.06.2013 (06:00)

Bloc Party - nowy kwałek "Ratchet" i EPka "The Nextwave Sessions" [2013]Zanim zrobią sobie wakacje, wydadzą nową muzykę. Członkowie Bloc Party zapowiedzieli premierę EPki "The Nextwave Sessions" i zaprezentowali teledysk do singla "Ratchet".

EPka "The Nextwave Sessions" ukaże się 12 sierpnia. Materiał powstał podczas ubiegłorocznej światowej trasy koncertowej grupy Bloc Party. Piosenki wyprodukował Dan Carey. EPkę promuje singiel "Ratchet", do którego grupa przygotowała specjalny teledysk. Klip nawiązuje do wcześniejszych produkcji grupy Bloc Party.

Tracklista Bloc Party "The Nextwave Sessions":  
 
Ratchet
Obscene
French Exit
Montreal
Children Of The Future

Przypomnijmy, że "The Nextwave Sessions" będzie ostatnim wydawnictwem Bloc Party przed zapowiadaną przerwą w działalności. Zespół planuje wakacje po zakończeniu obecnej trasy koncertowej.

To nie pierwsza próba zrobienia przez Bloc Party kolejnej, tym razem dłuższej przerwy w działalności. "Zdecydowanie po letniej trasie koncertowej robimy sobie wolne. Tym razem jednak przerwa może potrwać do 2016 roku. To będzie co najmniej pół roku, może rok, może dwa lata" - powiedział gitarzysta Russell Lissack w wywiadzie dla Postmedia News.

Muzycy chcą poświęcić wolny czas na pracę nad własnymi projektami. Lissack nie ukrywa, że nie zawsze członkowie zespołu świetnie się dogadują, więc odpoczynek od siebie nie zaszkodzi. "Gramy świetny koncert i jest super, ale następnego dnia pojawia się jakiś drobny problem i wszyscy nienawidzą się nawzajem".  
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Wychodzisz na balkon w bloku, a tam rolnik uprawia swoje pole. W środku osiedla jeździ kombajn

  2020-08-14
  Kupując mieszkanie, wszyscy marzymy o tym, aby widok zza okna był ładny i najlepiej by była to cicha i spokojna okolica. Niestety, czasami bywa tak, że ktoś się z kimś nie dogada i wychodząc na balkon, widzimy kombajn.
 • Sharon Osbourne mówi o biograficznym filmie o Ozzym i wspomina ''Bohemian Rhapsody'': to nie był dobry film

  2020-08-14
  O tym, że ma powstać film biograficzny o Ozzym Osbournie, mówi się od jakiegoś czasu. Teraz Sharon Osbourne zdradziła więcej szczegółów, odnosząc się również do ''Bohemian Rhapsody''.
 • Lady Gaga uwielbia metal! Tak twierdzi Lars Ulrich

  2020-08-14
  Gdy Lady Gaga wystąpiła z Metalliką, wielu fanów zespołu było w szoku. Okazuje się, że artysta faktycznie jest fanką muzyki metalowej, o czym powiedział Lars Ulrich.
 • Linkin Park wrzucili niepublikowany numer sprzed 20 lat! To zapowiedź reedycji ''Hybrid Theory''

  2020-08-14
  Linkin Park zapewniali niedawno, że z okazji 20-lecia swojego debiutu, mają w zanadrzu ''fajne rzeczy''. Jak się okazuje, zespół nie kłamał i do sieci trafiło niepublikowane nagranie.
 • Śląskie Pulp Fiction podbija internet. Wesoła przeróbka stała się hitem

  2020-08-13
  Pulp Fiction jest klasykiem, który często bywa przerabiany w zabawny sposób. W ostatnich dniach, hitem sieci w Polsce, jest śląska przeróbka hitu Quentina Tarantino.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz